1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. בחצרות חסידים

הרבי החדש עזב את העיר כדי לא לפגוע באחיו

האדמו"ר מויז'ניץ בית שמש שהה השבת במושב מתתיהו הסמוך למודיעין עילית, לצורך מנוחה ובכדי לאפשר לחסידיו להגיע לטיש של אחיו שהגיע לישראל לרגל שבת ההכתרה • בניגוד למנהגו אותו הוא נוהג עפ"י סביו, שורר הרבי את נוסח ברכת החודש וכך הסביר זאת לאברכים
Print משה ויסברג , ל' ניסן תשע"ח 15/04/2018 17:15

_imagebank_orig_orig_C513691C56B747659C4E1569934C6AF5.jpg האדמו"ר מויז'ניץ בית שמש בהבדלה במוצאי שבתהאדמו"ר מויז'ניץ בית שמש שהה השבת (תזריע מצורע) במושב מתתיהו הסמוך למודיעין עילית, לצורך מנוחה.

הרבי שהה במקום בכדי לכבד את אחיו האדמו"ר מויז'ניץ ירושלים שהגיע לישראל לרגל שבת ההכתרה, ובכך יתאפשר לחסידים להגיע לשהות במחיצתו של האח מבלי שיהיו מחויבים לטיש של הרבי שנמצא בעירו.

במשך כל השבת נהרו עשרות אברכים מקהילת ויז'ניץ מברכפלד הסמוכה לביתו של הרבי בכדי להשלים ולהשתתף בתפילות והטישים אצל האדמו"ר. בשבת בבוקר לאחר התפילה, ערך האדמו"ר טיש לרגל שבת מברכים שם נשא דברי תורה לרגל פתיחת הזמן בכוללים.

בקידוש נימק האדמו"ר מדוע שר את ניגון ברכת החודש לאחר שבויז'ניץ ממונסי נהגו שלא לשיר כמנהג הסבא קדישא בעל ה"אהבת ישראל זצ"ל, וגם אצלו בבית מדרשו בבית שמש לא שרים בברכת החודש.

הרבי הסביר שהוא נמצא כאן עם אברכים מויז'ניץ מברכפלד הנוהגים כך, וכן היה אצל סבו ישועות משה זי"ע וחמיו הרבי שיבלח"א, ולפיכך שר גם את ניגון ברכת החודש.

עוד בנושא:אולי יעניין אותך גם

אולי יעניין אותך גםהוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לי יש עוד הסבר אבל נשאיר זאת להזדמנות אחרת  (ל”ת)

  יואלי ראזנפעלד

 2. פילפול בקשקוש. קצת פחות גאווה מיסטר. רק אתמול הפך למנהיג וכבר השתן עלה תו לראש  (ל”ת)


 3. במונסי לא שרים:כי הוא היה מגמגם  (ל”ת)

  לילד בשמו

 4. כל הכבוד לרב שעזב לשבת למען השלום.  (ל”ת)

  יפה יוסף

 5. חולה כבוד לא יכל לראות את אחיו הגדול כובש את ארה"ק  

  ירושלמי