1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. בחצרות חסידים

הגבירים והבחורים: ההוראה המפתיעה של הרבי מגור

לקראת הוועידה היוקרתית של איחוד מוסדות גור שתיערך השבוע בדאבוס, הכינו המארגנים "גראמען" בהפקה עוצמתית ומושקעת, אלא שהאדמו"ר הורה לבטל את התכנית ואמר כי במקומה - הגבירים יבחנו את הבחורים • 12 בחורים ממובחרי ישיבות החסידות יוטסו לוועידה • ומה אמר הרבי להורים שחששו
Print משה ויסברג , א' אייר תשע"ח 16/04/2018 16:37

ך (1) הרבי מגור עם מארח הוועידה ר' אליש אנגלנדר בכינוס לבחורי חסידות גורבוועידה של 'איחוד מוסדות גור' בדאבוס שבשוויץ, צפויים להופיע 12 בחורים מבני החסידות היודעים ש"ס ולהפליא את ידיעותיהם בפני הנגידים.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי קודם הוועידה נכנס הרב משה חיים דנדרוביץ למעונו של האדמו"ר ופרש לפניו את התכניות של הוועידה. בהגיעו לשלב האומנותי הבהיר כי מאחר ומדובר בימי הספירה אי אפשר להשמיע מוזיקה, ולפיכך הכינו "גראמען" ווקאלי בהפקה עוצמתית ומושקעת. אלא שבהוראת הרבי הדבר בוטל.

במקום זאת הוחלט לקיים 'ועידת חינוך' בת כמה מושבים, בה ידונו בנושא 'עין טובה', כשהגבירים צפויים ליהנות מהדיונים המעשירים. הרבי הסביר מדוע כדאי לקיים מושבי חינוך: "בעבר עניין את הגבירים רק לתרום כסף, בשותפות של יששכר וזבולון", אמר הרבי. "אולם היום הגבירים גם אומרים "דעות" בכל דבר, ולפיכך שישמעו ממחנכים מה הם אומרים".

בחסידות יביאו אנשי חינוך רבים ומגוונים מרחבי העולם היהודי, בהשקעת ענק שעדיין לא נראה כמותה - כמו שרק באיחוד מוסדות גור יודעים להפיק.

ל'בחדרי חרדים', נודע כי כמה מן ההורים חששו שבניהם ימריאו לוועידה, והם נכנסו לרבי ואמרו כי הם מפחדים מעין הרע. הרבי הורה שאין מה לחשוש כשעושים את זה לשם שמים.

ביום רביעי הקרוב ימריאו 12 בחורים המובחרים ביותר מהישיבות של גור, והגבירים יבחנו אותם בסוגיות הש"ס בהשתתפות האדמו"ר, כשהבוחן הראשי יהיה הרב ברוך וידיסלבסקי. לבחורים ישהו במקום עד יום ראשון, כשאליהם יצטרף המשגיח הרב אברהם ישעיה גולדפלם.

בדפי ההוראות שנשלחו להורים לקראת הטיסה נכתב: כי הבחורים יכולים להביא מזוודה אישית במשקל שמונה קילו, שם יאחסנו: תפילין, דרכון, סט כביסה אחד, ספרים לדרך, טישו וכדו'. לצד מזוודה גדולה של עד 23 קילו, שם יאחסנו ספרים משנה ברורה, בגדים להחלפה לארבעה ימים, בגדי שבת כולל קפוטה, שעון מעורר, סוודר, ומשחת שיניים.

אולי יעניין אותך גם

אולי יעניין אותך גםהוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הפלא ופלא רק השושנת יענקב יכול לחשוב על רעיון הזוי ששמנדריקים שלא קרו ושנו ברוב חוצפתם יבחנו בחורים שעמלים בתורה אבל מה לא עושים בשביל כסף ועוד לסבך  (ל”ת)

  אברהם מרדכי

  • אמת

  • גם אתה שייך לחמוצים 

   נח

 2. נראה טעות בגודל התיק ובמשקל  

  שלוימי

 3. השתגעתם לגמרי  

  מימון

 4. נפלא. הכי חשוב זה הלימוד.  

  מכיר

  • טעות .. הכי חשוב היא הכסף (ל”ת)


 5. זרע ארורים הקץ קרב  (ל”ת)


 6. חורבן השבת קדושי ליטא זן נכחד יאבדו לעד  (ל”ת)


 7. משה וויסברג גורע ומי יגורנו,נבלת הרב'ה השמן לעוף השמיים דורס ואין קובר  (ל”ת)


  • בושה! ליהודי הכי גרוע אני לא הייתי מאחל ככה! קצת כבוד! (ל”ת)


  • אמת

 8. גררררר  

  הרנטגן

 9. איני גערער  

  יוסי

 10. למה עתונות סוף השבוע לא פירסמו את תמונת הביקור של מנהיג הדור ר"ג אידלשטין בביקור בגור  

  שפירא

  • בדוק ברחוב רשב"ם (ל”ת)

   שוקי

 11. שנאת חינם  


  • על מי אתה כותב (ל”ת)

   רוזן