1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. הגרנ''צ פינקל זצ''ל

"לא ראינו עליו כלום" • ראיון מרגש • תמונות אחרונות

לפני פטירתו ניחם ראש ישיבת מיר את משפחת הלפרין • הבן, ר' נפתלי, מספר על הקשר המיוחד עם המשפחה: "הוא הבטיח לאבא שיעשה הכל בשבילו" • מיוחד: התמונות האחרונות
משה ויסברג, בחדרי חרדים , י"א חשון תשע"ב 08/11/2011 09:35

הגרנ"צ מנחם את בני משפחת הלפרין. צילום בלעדי: בחדרי חרדים הגרנ"צ מנחם את בני משפחת הלפרין. צילום בלעדי: בחדרי חרדים

הפעם האחרונה בה יצא ראש ישיבת מיר, הגרנ"צ פינקל זצ"ל, מביתו, היתה אתמול, יום ב'.

הגרנ"צ נסע לבני-ברק בכדי להרעיף תנחומים על בני משפחתו של הגאון רבי יוסף אריה הלפרין זצ"ל, שנפטר ביום שלישי שעבר, לאחר מחלה קשה.

שעה קלה לפני העלייה לקבר, עם תום 'השבעה', נאות בנו, הרב נפתלי הלפרין, המשמש גם כרכז הההלכה של 'איחוד הצלה', להעניק ראיון לאתר 'בחדרי חרדים' ולספר על השעות האחרונות של ראש הישיבה - ועל הקשר המיוחד לו זכתה המשפחה.

"לפני למעלה מחמש עשרה שנה אבא שלי ז"ל ערך שמחת 'שבע ברכות' לבן של ר' נתן צבי זצ"ל - ר' שמריהו יוסף, איתו למד בחברותא. השמחה נערכה בליל פורים של בני-ברק, באולם 'באר מרים', שהיה בבעלותו של אבא ז"ל.

"במהלך השמחה, אמר הגרנ"צ: 'כל מה שאני יעשה לר' יוסף במהלך חיי, אני לא אספיק בזה להוקיר לו את הטובה אשר אני חייב לו'.

"מאז אותו יום, ידעו בביתו של הגרנ"צ שכל מה שאבא מבקש - יש לעשות.

"בערב יום הכיפורים האחרון, הבאנו את אבא לביתו של ראש הישיבה. שניהם ישבו על כסא גלגלים, ובכו בכי תמרורים. ביום שלישי שעבר, נפטר אבא, וראש הישיבה הגיע להשתתף בהלוויה".

ערוץ מיוחד: שר ממלכת התורה • הגאון רבי נתן צבי פינקל זצ"ל

"אמש, בשעה 19:15, הגיע יחד עם בני משפחתו לנחם את המשפחה. אחד האחים הזכיר לו את הדרשה שנשא לפני כ-15 שנה בשמחת 'שבע ברכות' לבנו, והגרנ"צ אמר: 'אכן. כל מה שאבא ביקש ממני, הוא קיבל'.

"לאחר הניחום בירך את אחי ושתי אחיותי שעדיין לא נישאו".

• האם ראיתם סימן שהעיד על הבאות?

"לא ראינו עליו כלום, שום דבר שסימן על הבאות. אני מכיר את ר' נתן צבי גם בתקופות שבהן היה חלש, אבל אתמול הוא היה במצב טוב מאוד".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. היתה גזירה קשה, ומיתת צדיקים מכפרת ,זו הסיבה לסילוקן הטראגי של צדיקי הדור והחי יתן אל לבו בשל מה הגזירה הנוראה הזאת ולב יודע מרת נפשו.  


 2. איזה סימן  

  אחת

 3. שימו לב מה קורא עם אירן אולי הקב"ה מגן עלינו מפני הרעות בזה שלקח בשבועיים האחרונים ובכלל בתקופה האחרונה גדולי הדור אנא חזרו בתשובה של צניעות, הור  (ל”ת)

  לעניות דעתי גדולי הדור שהקב"ה לוקח לעולמו הם

 4. חשש להצתה  

  יהודי

 5. מי יודע!!!!  

  efy lando