1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. תנצב"ה

ב.ד.ה. עברה את השואה האיומה ושיכלה שתיים מבנותיה

בגיל 97 הלכה לפנות בוקר לעולמה, מרת חנה זלצר ע"ה, מי ששרדה את התופת ועלתה ארצה וזכתה להקים דור ישרים מבורך
Print משה ויסברג , כ"ח סיון תשע"ח 11/06/2018 10:32

נרות, נר, פטירה, נפטר, נר נשמה, נרונים, טרגדיה, אסון pixabayברוך דיין האמת: בבית החולים 'מעיני הישועה' בבני ברק, הלכה לעולמה לפנות בוקר בשיבה טובה ובשם טוב, האישה החשובה והצדקנית מרת חנה הענטשא זלצר ע"ה והיא בת 97 בפטירתה.

לפנות בוקר השיבה את נשמתה לבוראה כשעשרות מצאצאיה סביב למיטתה וזעקו 'שמע ישראל'.

המנוחה ע"ה נולדה בהונגריה לאביה ר' יחיאל מיכל לויכטר ז"ל וגדלה במחנות הריכוז וניצלה מהתופת, ברבות השנים היגרה לארץ, כאן חיה בחוסר כל, אך זכתה והקימה משפחה לתפארת.

לפני שנים רבות נפטר בעלה הרה"ח רבי שמואל יצחק ז"ל ובחייה שיכלה שתיים מבנותיה שנפטרו בחייה והיא קיבלה את הדין בגבורה ובאמונה, תמיד התבטאה "עם זה מה שבורא עולם רוצה זה מה שיהיה".

אחד מבני המשפחה מספר ל'בחדרי חרדים' על דמותה, "כמה אמונה היה בה, כמה היא דאגה תמיד להיות בשמחה, מעולם לא התלוננה על כלום, גם כשהייתה בבית חולים, היא נתנה יחס לכל אחד שהגיע לבקר מבלי להראות שהיא סובלת".

"בכל שבת הייתה מגיעה להתפלל בבית המדרש של חסידות נדבורנה בבני ברק שם הייתה שופכת שיח בתפילותיה שהיו לשם דבר".

היא הותירה אחריה דור ישרים מבורך - מאות צאצאים. בניה: ר' מיכאל, ר' חיים, ור' צבי זלצר. חתניה: ר' יחיאל צבי עקשטיין, ר' אפרים ליבוביץ, ר' אברהם שטיינמץ, ר' יום טוב ליפא אונגר, ר' יוסף אינדיג ור' יוסף איינהורן.

מסע הלוויה ייצא היום (שני) בשעה 13:30 בצהריים, מבית חתנה הרה"ח רבי יוסף אינדיג ברחוב הרב פרדו 15 בשכונת אור החיים בבני ברק, שם התגוררה בשנים האחרונות, לבית החיים סגולה בפתח תקוה שם תיטמן.

תהא נשמתה צרורה בצרור החיים.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אוי סבתא זלצר, אוניו, חבל על דאבדין...  (ל”ת)


  2. ברוך דיין האמת... אוי סבתא אוניו ע"ה  (ל”ת)