1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

בעקבות תלונות על רבני הערים: הרבנות תנסח "קוד אתי" לרבנים

בעקבות תלונות רבות על תפקוד רבני הערים, ברבנות הראשית מתכוונים לגבש תקנות לניסוח "קוד אתי" לתפקוד רבני הערים. ועדה מיוחדת שתכלול רבנים ויועצים משפטיים, תוקם לצורך גיבוש התקנות והיא תפעל במשותף עם "המרכז לאתיקה"
Print ארי קלמן , כ"ט סיון תשע"ח 12/06/2018 17:30

הרבנות חשיפה מועצת הרבנות הראשית. צילום: שלומי כהן, פלאש 90בעקות תלונות רבות על תפקוד רבני הערים, ברבנות הראשית יוזמים גיבוש תקנות וניסוח קוד לתיפקוד רבני הערים.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי ארגון 'רבני ישראל' העלה את היוזמה לגיבוש התקנות, בעקבות תלונות רבות על תיפקוד הרבנים.

לצורך כך, המשרד לשירותי דת הגיש בקשה לפטור ממכרז המבקש לגבש קוד אתי לרבני הערים. ע"פ הבקשה, הסיבה לפטור היא מכיוון שמדובר ב"ספק יחודי", הרבנות מבקשת ע"פ בקשת הרבנות להשתמש בשירותי "המרכז לאתיקה ירושלים" בעלות של 45.00 ש"ח, כשהמרכז, יחד עם ועדה מיוחדת שתוקם יגבש 'קוד אתי' לרבנים.

בבקשה נכתב, "ארגון רבני ישראל המאגד רבני ערים מבקש לגבש קוד אתי לקביעת נורמות התנהגות לרבני עיר באופן שיסייע להם למלא את תפקידם על פי נורמות של טוהר מידות והקפדה על סדרי מנהל תקינים. לשם גיבוש הקוד האתי הנזכר, מבוקש להסתייע בגוף חיצוני שהוא בעל מומחיות בתחום האתיקה ועוסק בליוי גופים שונים במטרה לגבש מסמכי קוד אתי".

מי שיגבש את הקוד האתי היא וועדה מיוחדת שתוקם ובה יטלו חלק שבעה נציגים. הוועדה תורכב מרבנים, מנכ"ל הרבנות, יועמ"ש של הרבנות ושני נציגים מטעם המשרד לשירותי דת, שיפעלו יחד עם 'המרכז לאתיקה' שהוא הגוף היחיד בישראל העוסק בליווי גופים במטרה לגבש מסמכי קוד אתי ולו יש את המומחיות והניסיון ללוות מהלך של גיבוש קוד אתי מסוג זה.

בבקשה לפטור ממכרז נכתב כי, "יודגש, כי למרכז האתיקה ניסיון רב בגיבוש קוד אתי בתחומים שיש להם השקה לתחום רבנות עיר. כך, בעבר בשיתוף מרכז האתיקה גובש קוד אתי לראשי רשויות מקומיות. לצורך גיבוש הקוד, צפויות להתקיים מספר ישיבות במשרדי המרכז לאתיקה בהשתתפות כל הגורמים הרלוונטיים. מדובר במכלול של תוכן מגוף שמלווה ושותף בגיבוש הקוד, ובמעטפת האירוח, ולא ניתן לנתק בין השניים".

ברבנות הראשית אישרו ל'בחדרי חרדים' את הפרסום.


אולי יעניין אותך גם

אולי יעניין אותך גםהוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. יש להיזהר מקשר עם גוף "בלתי כשר" הידוע בשנאתו לדת ישראל  

  מאיר שטיינברג

 2. חחח  

  הרב שימי

  • בניית ופיתוח מוסדות תורה וחסד הם חלק מתפקידו של רב (ל”ת)


  • ישנם רבני ערים שאפילו מוסדות אין להם אלא רק כולל אברכים פיצפון  

   קול יהודה

 3. על חילול ה' רק מיתה מכפרת.....  (ל”ת)

  בזיון

 4. על חילול ה' רק מיתה מכפרת.....  (ל”ת)

  בזיון

 5. הגיע הזמן לשלוח רבני עיר הבייתה.  (ל”ת)

  דניאל

 6. קוד אתי?50% מרבני העיר לא מתפקדים. טוב תעשה הרבנות שתשחרר אותם לפנסיה  (ל”ת)

  גיא

 7. רב עיר צריך להיות בעירו ולא לדור בעיר אחרת ולא לנפוש כל הזמן בןוץ לארץ  (ל”ת)