1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

משבר הגיוס: התגובה המשפטית של הח"כים החרדים

לקראת הצגת תזכיר חוק הגיוס בפני גדולי ישראל, בסיעות החרדיות מגבשים עמדה יחד עם עו"ד יצחק מירון, שיעץ לח"כים החרדים גם בחוק הגיוס הקודם, וכן במאבקי השבת
Print ארי קלמן , ל' סיון תשע"ח 13/06/2018 13:14

גפני דרעי ליצמן צילום : יונתן זינדל פלאש 90לקראת הצגת תזכיר חוק הגיוס בפני גדולי ישראל, כשבתווך כינוס מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל שתתכנס מחר, בסיעות החרדיות מגבשים עמדה יחד עם עו"ד יצחק מירון.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי בשעות האחרונות מקיימים חברי הכנסת מש"ס ויהדות התורה, שיחות קדחתניות עם עו"ד מירון, שליווה את חוק הגיוס הקודם וייעץ לחרדים גם בנושאי מאבקי השבת.

בסיעות החרדיות יגבשו עמדה זהה אותה יציגו בפני גדולי ישראל בימים הקרובים לקראת ההצבעות בקרוב.

בנוסף, חכ"י אגודת ישראל יפגשו ככל הנראה היום, בכדי לתאם ביניהם עמדות לפני הצגת החוק בפני חברי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל, מחר. שיכריעו עבורם האם לתמוך או להתנגד לחוק המוצע.

כזכור, בסיעות החרדיות תקפו את חוק הגיוס שהוצג ביום שני השבוע. והביעו התנגדות נחרצת להצעת משרד הביטחון להפעיל סנקציות כלכליות על עולם הישיבות.

מיהדות התורה נמסר: "לאחר שחברי הסיעה ילמדו ויבחנו את ההמלצות והצעת החוק, ויראו במה מדובר - יביאו את הדברים במלואם בפני גדולי התורה".

עוד נמסר כי, "ברור כי הסיעה לא תתן יד ולא תסכים לפגיעה בלומדי התורה, ותעמוד על רצף לימוד התורה בנחישות ובתוקף רב, כך שלא יהיה שינוי לעומת המצב כיום, כאשר כל מי שחפץ בלימוד התורה יוכל לעשות זאת ללא כל הפרעה".

בש"ס מסרו כי, "סיעת ש״ס רואה בלימוד התורה ערך עליון בעם ישראל ותעמוד בתוקף שכל לומד תורה יוכל להמשיך לשקוד על תלמודו ללא הפרעה וללא כל מגבלה".

על הסנקציות הכלכליות נמסר, "סיעת ש"ס מביעה מורת רוח על הניסיון להעניש את לומדי התורה ע״י הפחתת תקציבי המוסדות. לא ניתן יד לכל פגיעה במעמדם של בני הישיבות".


עוד בנושא:אולי יעניין אותך גם

אולי יעניין אותך גםהוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מה יש כאן להתייעץ?! הייתי מעיף את החוק הזה לפח אשפה  

  יוני

  • פיתוח אינו חיסול. (ל”ת)


 2. מחירי העגבניות בעלייה. בקרוב ייבוא מטורקיה  

  גיוס בחורי ישיבות זה לא עניין בלעדי של חרדים

 3. שלא וויסטו את מחירי העגבניות באופן מלאכותי בשביל להפעיל לחץ פוליט  

  מאד מקווים

 4. מה המשחקים האלה? הרי ברור לכל שלא יהיה מתווה טוב יותר.  (ל”ת)

  דוד

 5. יש באמת מישהו שמאמין כבר בייעוץ אחרי שכבר נגזרה הגזרה? עם מי להתיחץ? עם מניקור ופ-דיקור.. עם מאפרת צמרת?  

  מאיר ש.