1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

האינסטלטור נחשף בטלוויזיה ונשפט למאסר

אינסטלטור שהונה ועשק את לקוחותיו הקשישים באופן סדרתי, ונחשף בתכנית הטלוויזיה 'יצאת צדיק', בפרשה שכונתה 'עוקץ האינסטלטורים', נשפט לשש שנות מאסר
Print אלי שלזינגר , א' תמוז תשע"ח 14/06/2018 14:24

אינסטלטור מטפל בפיצוץ צינור מים אינסטלטור. צילום: pixabayשבעים חודשי מאסר ופיצויים, בסכום כולל של מעל חצי מיליון ש"ח, נגזרו על אושרי אבוטבול, לאחר שהורשע על פי הודאתו בשורה של עבירות מרמה ועושק כלפי קשישים בנסיבות מחמירות, בפרשה המכונה "עוקץ האינסטלטורים".

אבוטבול עבד כקבלן משנה של אריאל ברוכים ורן לחיאני, שניהלו עסק בתחום האינסטלציה המושתת על מרמה מתוחכמת תוך ניצול חולשתם של לקוחות העסק, רבים מהם קשישים. אבוטבול פעל עם השניים לגבות כספים וצ'קים מלקוחות העסק במרמה.

בנוסף, התפרץ אבוטבול מספר רב של פעמים לבתי קשישים, תוך יצירת מצגים כוזבים לגבי זהותו כעובד ציבור. זאת, תוך שהוא מתחזה לעובד תאגידי מים, חברת חשמל ועובד עיריה, במטרה לגנוב מהם פריטים יקרי ערך ולקבל מהם במרמה כספים וצ'קים בסכומים של אלפי שקלים.

השלושה הואשמו כחלק מפעילותם ב"עוקץ האינסטלטורים" אשר נחשפה בתוכנית "יצאת צדיק" עם חיים הכט, תחת השם "כנופיית המגנטים".

בין השנים 2017-2015, אבוטבול פעל כקבלן משנה של לחיאני וברוכים, ונשלח לבתי לקוחות. אבוטבול פעל בדרכים מתוחכמות על מנת לקבל כספים והמחאות במרמה מלקוחות העסק, רבים מהם קשישים תוך ניצול גילם, חוסר הבנתם וחולשתם.

אבוטבול נהג למסור ללקוח מידע שגוי אודות התקלה בביתו ודרך הטיפול בה כאשר הוא עצמו חסר כל ידע וניסיון בתחום. במרבית המקרים, אבוטבול כלל לא תיקן את התקלה. בנוסף, אבוטבול גנב מבתים של לקוחות, רבים מהם קשישים, תכשיטים יקרי ערך, כרטיסי אשראי, מזומן וצ'קים וכן זייף צ'קים בחתימתם.

לפני כשבועיים הרשיע בית משפט השלום בת"א את אריאל ברוכים ורן לחיאני, על פי הודאתם במסגרת הסדר טיעון, בעבירות מרמה ועושק כלפי קשישים בנסיבות מחמירות, וכן בעבירות מס בהיקף של מיליוני שקלים.

בהקשר לפיצויים לנפגעי העבירה, קבע ביהמ"ש: "ראוי כי הנאשם יפצה את נפגעי העבירה בפיצוי שאינו בסכום סמלי, כעתירת ב"כ הנאשם, שכן הפיצוי משדר מסר לציבור כי לא רק הפגיעה בערך המוגן ומידת הפגיעה בערך המוגן עומדת לנגד עיני בית המשפט, אלא גם הפגיעה בנפגע העבירה, כשבקביעת גובה הפיצוי יש ליתן ביטוי להגנה והתחשבות בסבלו של נפגע העבירה, ולנזקים שנגרמו לו כתוצאה ממעשי העבירה, ויש בה כדי להגביר את אמון הציבור בבית המשפט ואת תחושת נפגע העבירה, כי סבלו עמד לנגד עיניי בית המשפט בבואו לגזור את הדין".

לאחר הדיון מסרה נציגת הפרקליטות, עו"ד אורנה גלבשטיין: "הנאשם עשק ורימה במשך שנים בצורה מתוחכמת את לקוחותיו, רבים מהם קשישים, בתוך ביתם. במסגרת זו הנאשם התפרץ מספר רב של פעמים לבתי הקשישים תוך התחזות כעובד ציבור, במטרה לגנוב פריטים יקרי ערך ולקבל במרמה כספים וצ'קים בסכומים של אלפי שקלים. במעשיו ניצל הנאשם באופן מכוער, את חולשותיהם של הלקוחות וגרם לפגיעה בביטחונם האישי. בית המשפט גזר עליו 70 חודשי מאסר ופיצויים משמעותיים לנפגעי העבירה".
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.