1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. החרדים

חורבן הבית והשבת: "תנמיכו או שנסיר לכם"

לאחר הקמפיין של תושבים בתל אביב לפתיחת מסעדות בתשעה באב, עיריית תל אביב הודיעה היום לבית הכנסת "ישועות ישראל" בשכונת שפירא בעיר כי במידה ואלו יפעילו צופרים ורמקולים המשמיעים שירים בכניסת השבת - העירייה תסיר אותם

Print יענקי פרבר , כ"ט תמוז תשע"ח 12/07/2018 19:22

חורבן הבית והשבת: "תנמיכו או שנסיר לכם" pixabay pixabay

לאחר הקמפיין של תושבים בתל אביב לפתיחת מסעדות בתשעה באב רח"ל - היום בו מציינים את חורבן בית שני שכידוע נחרב בגלל שנאת חינם, עיריית תל אביב הודיעה היום לבית הכנסת "ישועות ישראל" בשכונת שפירא בעיר כי במידה ואלו יפעילו צופרים ורמקולים המשמיעים שירים בכניסת השבת - העירייה תסיר אותם.

עקיבא ווייס דיווח בתאגיד השידור כאן רשת ב', כי מדובר במאבק שנמשך קרוב לחודשיים, בין תושבים חרדים וחילונים בשכונה. התושבים החילונים טוענים כי הרמקולים מפריעים להם, וזה בדיוק בשעות שבו הם נחים, בנוסף בשבועות האחרונים נערכו הפגנות של תושבים חילונים מול בית הכנסת, מארגני ההפגנה מתלוננים כי ביקשו מרב בית הכנסת להנמיך את הרמקולים אך לא זכו להתייחסות. עיריית תל אביב, שבחודשים האחרונים מנסה לפגוע בכל דבר שקשור לדת, לקחה צד בוויכוח והודיעה לגבאי בית הכנסת כי במידה והשירים לא יונמכו, העירייה תפרק את הרמקולים.

כזכור לפני כשבועיים, אסרה העירייה על ארגון חב"די לקיים אירוע דתי בהפרדה. לאחר שהארגון עתר לבית המשפט, חייב ובית המשפט חייב את העירייה לאשר את האירוע.

בתגובה לאיום של העירייה, אומר חבר מועצת העיר נתן אלנתן, כי "לא יתכן כי בגלל לחץ פוליטי העירייה תאיים על אכיפה בבתי כנסת שרק משמיעים שירי שבת בשעה סבירה. מנגד מול רעש המואזין שמטריד את תושבי השכונה בארבע לפנות בוקר העירייה לא עושה דבר. לא אתן לאף אחד להוריד מערכת כריזה מעל בתי כנסת".
 
מטעמה של עיריית תל אביב נמסר: "העירייה פועלת במסגרת סמכויותיה החוקיות למניעת כל מטרד רעש המהווה הפרעה לתושבים, בין אם הדבר נובע מכנסייה, בית כנסת או מסגד. במקביל לפעילות זו, ביקש ראש העירייה מיו"ר המועצה הדתית לפנות לנציגי בתי הכנסת שהתקינו כריזה על מנת להגיע לפתרונות המוסכמים על כלל התושבים. על אף הניסיונות מצד גורמים פוליטיים לגרור את השיח הציבורי להקצנה, העירייה תמשיך לפעול בכל הדרכים העומדות לרשותה – בין באכיפה ובין בהידברות - כדי לדאוג לאיכות חיי התושבים ולשמור על רוח הסובלנות והחופש המאפיינים את העיר", נמסר.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.