1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. בחצרות חסידים

לקראת סוף השנה: רבי חדש בעולם החסידות

עם סיומה של השנה מצטרף לעולם החסידות אדמו"ר נוסף, בתמיכת חותנו המכהן באדמו"רות מזה למעלה משלושים שנה | 'בחדרי חרדים' עם הסיפור שמאחורי ההכתרה

משה ויסברג , כ"ו אלול תשע"ח 06/09/2018 13:33

אדמו"ר נולד הרב הלפרין.jpg הרבי החדש, רבי נפתלי צבי הלפרין. צילום ארכיון: יעקב פוקס

בשורה משמחת בחצרות החסידים ערב השנה החדשה: הרה"צ רבי נפתלי צבי הלפרין חתנו של האדמו"ר מטשערנאביל, הוכתר אמש לאדמו"ר מברעזאן.

רבי נפתלי צבי הלפרין, הנו בנו של רבי יצחק המכהן כגאב"ד ראדושמישלא ברמות ג' ונכדו של הגר"א הלפרין זצ"ל מגולדרס גרין בלונדון, כיהן עד כה כרב חסידי טשערנאביל בירושלים.

במעמד שנערך אמש (רביעי) בחדרו של חמיו - הרבי מטשערנאביל, הוא הוכתר לרבי. ל'בחדרי חרדים' נודע, כי בשנים האחרונות התגלעו מספר חילוקי דעות בין הרב הלפרין למוסדות החסידות ובתיווכו של הרב יעקב ערבלך, המשמש כמגיד שיעור בישיבה הגדולה של החסידות, הוא הוביל שהרב הלפרין יתמנה לאדמו"ר וכעת בשעה טובה ומוצלחת המינוי יצא לפועל.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי במעמד ההכתרה אמר לו חמיו האדמו"ר, כי יש לו כוחות גדולים ובידיו להשפיע על חסידיו ולתת להם מלוא חופניים של תורה וחסידות.

בית מדרשו של הרב הלפרין ישכון בשכונת עזרת תורה בירושלים, היכן ששימש רב עד היום, ואילו חסידי טשערנאביל יחפשו לעצמם מקום אחר תחת הנהגת בנו של הרבי הרה"צ רבי אהרן טווערסקי, הבן השלישי של האדמו"ר ונכדו של האדמו"ר מרחמסטריווקא ארה"ב, שישמש כרב הקהילה בירושלים.


הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. רבי אדמורות זה ביזנס טוב. יש קופאי במכולת ויש מוכר בחנות פיצה. ויש אדמור  (ל”ת)


  2. חיפשו פתרון ומצאו את השעיר לעזאזל ושמו אדמור  

    בושה

    • למה לא??? (ל”ת)