1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. מוניציפלי 2018

בעקבות התיעוד ב'בחדרי': "תוגברה האבטחה"

בעקבות התיעוד שהתפרסם ב'בחדרי חרדים' מדברי יו"ר ש"ס נגד המועמד לראשות עיריית ירושלים עופר ברקוביץ', החליטו במטה 'התעוררות' להציב אבטחה סביבו • ברקוביץ' תקף,"האמירה של דרעי חמורה. הוא מעביר מסר לציבור כי אלימות היא דבר הכרחי על מנת לנצח בבחירות"

ארי קלמן , ג' כסלו תשע"ט 11/11/2018 15:00

"מוביל לאלימות" ברקוביץ וליאון ברקוביץ וליאון צילום: יונתן זינדל / פלאש 90

בעקבות התיעוד שהגיע לידי 'בחדרי חרדים' מנאום שנשא יו"ר ש"ס אריה דרעי בחגיגות הניצחון של סיעת ש"ס בתל אביב, נגד המועמד לראשות העיר ירושלים עופר ברקוביץ', תוגברה האבטחה סביבו.

כזכור, בתיעוד שהגיע לידי 'בחדרי חרדים' מנאום שנשא דרעי אמר על משה ליאון: "הרב עובדיה לפני פטירתו תמך בו ועכשיו כל גדולי ישראל תומכים בו מול מועמד שאינו דתי בכלל, שרוצה פשוטו כמשמעו לחלן את ירושלים להפוך אותה לעיר... ככל דבר, עיר הקודש שלנו ירושלים".

לדברי דרעי, "אני מקווה שביום שלישי נצליח גם שם, השטן הוציא צו שמונה וגייס את כל גיסותיו לצערי הרב, אמנם מפתיע אבל מה לעשות, פתאום שאתה רואה את הגייסות האלה זה לא סתם אתה רואה שלא רק יהודים רחוקים או יהודים חילונים, לצערנו אבל גם... אומנם בשולי המחנה".

"השטן מגייס את כולם ומנסים בכל מיני שיטות והשמצות ושקרים והפרד ומשול ולקרר את הקדרה - כל דבר שאפשרי כדי שהוא ינצח", אמר יו"ס ש"ס. "כמובן שגם השמאל... עכשיו גם ראיתי שעמוס שוקן מגייס את כל הכוח שלו בעיתון 'הארץ', למען המועמד החילוני בירושלים. מה לו ולירושלים הוא לא גר בירושלים בכלל".

מקורביו של ברקוביץ' הסבירו את ההחלטה להציב אבטחה סביבו בכך שלטענתם, "בימים האחרונים גוברים האיומים כנגד ברקוביץ ולאחר התייעצויות, תוגברה האבטחה סביבו. רק לפני שעה תקף השר דרעי ואמר על עופר ברקוביץ "השטן הוציא צו 8". דבר זה מתווסף לשלל אירועים כאשר האחרונה שבהן היתה צוותים שלמים של עבריינים המשחיתים את שלטי התעוררות הפוגעים בהליך הדמוקרטי ומסיתים ללא הכר בעופר ברקוביץ ובתנועת התעוררות".

מסיעתו של ברקוביץ' 'התעוררות' תקפו בחריפות את שר הפנים, "לא יעלה על הדעת ששר במדינת ישראל יתבטא בצורה כזו. האמירה של השר דרעי היא חמורה וחציית קו אדום ומתווספת לשלל אירועים וקריאות הסתה כנגד ברקוביץ ועל כן הוחלט לשמור על בטחונו".

עוד הוסיפו: "צר לנו שמי שמנסה לפלג עושה זאת באמירות המובילות לאלימות ומעבירות מסר לציבור כי אלימות היא דבר הכרחי על מנת לנצח בבחירות דמוקרטיות".
עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.