1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

ש"ס בעתירה דחופה: "רמיסת כבוד השבת"

מפלגת העבודה יצאה בפרסום רשמי על הפעלת "אוטובוס מיוחד שיפעל ב'קו שבת' ללא עלות" • ש"ס הגישה עתירה דחופה לוועדת הבחירות: "יש במהלך זה משום מתנה אסורה הנוגדת את חוקי הבחירות"  

אלי שלזינגר , י' אדר תשע"ט 15/02/2019 13:23

מצטרף לרון קובי אבי גבאי אבי גבאי צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ש"ס בעתירה דחופה לוועדת הבחירות נגד 'אוטובוס השבת' הפוגעני של אבי גבאי: "רמיסת כבוד השבת ומתנה אסורה!". השופט חנן מלצר הורה למפלגת העבודה להשיב היום עד לשעה 14:30.

מפלגת ש"ס פנתה הבוקר (שישי) לשופט חנן מלצר, יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, בתלונה נגד מפלגת העבודה בראשות מר אבי גבאי, אשר יצאה בפרסומים רשמיים להפעלת "אוטובוס מיוחד שיפעל ב'קו שבת' ללא עלות. 

בעתירה שהגישה ש"ס ע"י עו"ד שמעון גיגי נאמר, כי בהיבט החוקי, יש במהלך זה משום מתנה אסורה הנוגדת את חוקי הבחירות. "ברי כי העמדת אוטובוס ומתן נסיעות שלא לקלפי וחזרה ממנה היא מתנה אסורה הן על פי מבחן התכלית הדומיננטית והן במבחן אובייקטיבי, נכתב בעתירה.

תנועת ש"ס הנאבקת נגד רמיסת כבוד השבת בחוצות קריה, רואה במהלך זה של מפלגת העבודה, מעשה ציני ומתריס, הפוגע ברגשותיהם של אזרחים רבים המעוניינים לשמור על צביונה היהודי של המדינה. בעתירה אף צירפה ש"ס את דבריהם של ראשי הציונות כדוגמת 'אחד העם' אשר אמר: "אפשר לומר בלי שום הפרזה, כי יותר משישראל שמרו את השבת, שמרה השבת אותם", וכן את דבריו של ראש העיר תל-אביב הראשון מאיר דיזינגוף: "אסור לחלל שבת בפרסיה. לכל עם ועם יש מסורת של השקפות, אמונות, מנהגים – השומרת עליו. זהו צביונו של עם הנותן לו קיום. אוי לו ליחיד ואוי לו לקיבוץ שייבדל מתוך עמו".

יצוין, כי כבוד השופט מלצר, יו"ר ועדת הבחירות המרכזית קיבל את העתירה הדחופה של ש"ס והורה למפלגת העבודה להשיב לה היום בדחיפות, עד השעה 14:30.


הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. חחחחח פתאום אדון דרעי דואג לשבת...  


  2. ש"ס חזקה שבת חזקה  (ל”ת)

    יהודי