1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

אבי מופיע בחלומותיי: "אין מנוחה לנשמתו"

לפני כשנה פנתה אישה לארגון זק"א: "אבי קבור ברוסיה בבית קברות לא יהודי, זה מדיר שינה בעיני" • בזק"א נרתמו למשימה

אלי שלזינגר , י' אדר תשע"ט 15/02/2019 14:15

מרגש בית קברות בית קברות צילום: pixabay

עצמותיו של יהודי שהיה קבור במשך שנים בבית קברות של גויים הובאו לישראל.

לפני כשנה התקבלה פנייה במוקד זק"א על ידי אישה ובדמעות גוללה סיפור על אביה שקבור בבית קברות של גויים ברוסיה מאז שנפטר בשנת-1996 ודבר זה מדיר שינה מעיניה.

בתה של המנוח סיפרה, כי אביה מופיע בחלומותיה בתדירות גבוהה ובפיו טענה שאין מנוחה לנשמתו. ולכן והיא מבקשת להביאו למנוחת עולמים בקבר ישראל במדינת ישראל.

עם קבלת פרטי המקרה פנה חיים ויינגרטן ראש אגף המבצעים בזק"א, להרב שעיה דייטש מפקד הארגון ברוסיה, וביחד עם הרב דוד בלוך עשו מאמצים קדחתניים כדי להשיג את כלל המסמכים והאישורים, בכדי להוציא את העצמות מבית הקברות המקומי ולהביא העצמות לישראל.

ישעי דייטש מפקד זק"א רוסיה מספר, "בשנים האחרונות קיבלנו מספר רב של פניות ממשפחות המבקשות וזעקות לעזרה שנעזור להם להביא את יקיריהם הקבורים בבתי קברות שונים של גוים במקומות נידחים ברחבי רוסיה ולהביאם לקבר ישראל. הסיפור הזה גם נגע לליבנו ולאחר מאמצים רבים הצלחנו להשיג את האישורים הנדרשים וטיפלנו בכבוד המת הוצאנו את העצמות והבאנו אותם ביום חמישי בלילה לשדה תעופה "שרמטייבו" ברוסיה כשאנחנו מעמיסים בים דמעות של התרגשות בבטן המטוס את הארון בדרכו לישראל".

חיים ווינגרטן ראש מזק"א הוסיף כי ישנו סוף מרגש לסיפור. היום (שישי) לפנות בוקר הגענו מתנדבי זק"א לנמל התעופה בן גוריון לקבל את הארון עם עצמותיו של היהודי, כדי להביאם לקבר ישראל. הסיפור התחיל לפני כשנה כשקיבלתי את הפניה ממוקד זק"א כשעל הקו אישה כשקולה חנוק מדמעות מתחננת שנעזור לה להביא את אבא שלה לקבר ישראל, זה לקח כשנה אבל היום לאחר המון יזע ועבודה קשה הצלחנו במשימה והבאנו את הגופה ואת המסמכים הנדרשים לבית הקברות החדש בגן יבנה שם קברו את עצמותיו למנוחת עולמים.


הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. רוסיה  

    דויד

    • ישראל 

      מאיר