1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2019

ש"ס נגד גנץ: "פוגע ברגשות - טס בעיצומה של השבת תוך התרסה"

בעקבות הפרסום ב'בחדרי חרדים' כי הרמטכ"ל לשעבר ויו"ר מפלגת חוסן לישראל בני גנץ חילל את השבת כשטס בעיצומה לייצג את ישראל בוועידת הביטחון במינכן, בתנועת 'ש"ס' יוצאים במתקפה • "במשך שנים כיבדו בכירי המדינה את השבת ונמנעו מלטוס בעיצומה של השבת" 

ארי קלמן , י"א אדר תשע"ט 16/02/2019 22:48

בעקבות הפרסום ב'בחדרי' הרמטכ"ל לשעבר רא"ל בני גנץ הרמטכ"ל לשעבר רא"ל בני גנץ צילום: תומר נויברג, פלאש 90

בעקבות הפרסום ב'בחדרי חרדים' כי הרמטכ"ל לשעבר ויו"ר מפלגת חוסן לישראל בני גנץ חילל את השבת שכטס בעיצומה לייצג את ישראל בוועידת הביטחון במינכן - בש"ס יוצאים במתקפה.

מתנועת ש"ס מסרו הערב "במשך שנים כיבדו בכירי המדינה את השבת ונמנעו מלטוס בעיצומה של השבת, (כידוע גם כללי התקשי״ר מחייבים עובדי מדינה לא לטוס בשבת בנסיעות רשמיות מתוך כיבוד השבת)".

"מר גנץ שמתיימר להיות ראש ממשלה", הוסיפו ותקפו, "פתח את קמפיין הבחירות שלו בהכרזה על הפעלת תחבורה ציבורית בשבת, והיום (שבת) בחר לטוס לוועידת מינכן בעיצומה של השבת תוך התרסה וחוסר רגישות כלפי שומרי השבת".

"מר גנץ, כשאתה מכריז ״ישראל לפני הכל״ לאיזו ישראל אתה מתכוון? לזו שרומסת את המסורת היהודית? לזו שנוהגת בחוסר כבוד מינימלי כלפי ישראל השנייה המכבדת את השבת?", תהו בתנועת ש"ס.

עוד הוסיפו: "אצלנו מר גנץ, היהדות לפני הכל. היא זו ששמרה על העם היהודי במשך כל הדורות והיא זו המאחדת אותנו כעם בארץ ישראל".


כזכור, מוקדם יותר הערב פרסם 'בחדרי חרדים' כי למרות טענתו כי הוא מכבד את המסורת, הרמטכ"ל לשעבר ויו"ר מפלגת 'חוסן לישראל' המריא בעיצומה של השבת לייצג את ישראל בוועידת הביטחון בגרמניה.

על פי הפרסום של עיתונאי 'החדשות' ירון אברהם, גנץ הגיע בעיצומה של השבת לשדה התעופה בן גוריון יחד עם אחת מאנשי לשכתו והמריא תוך חילול שבת למינכן.

הדברים מגיעים לאחר שבנאומו הראשון התחייב בני גנץ,  כי יפעל למען תחבורה ציבורית בשבת , אך בראיון שהעניק ל'ידיעות אחרונות' אמר גנץ, "אני חילוני מסורתי. על שולחן האוכל יש קידוש כל יום שישי בערב".
לדבריו, "אני הולך לבית הכנסת ויושב על הכיסא של אבא שלי. אני מאוד אוהב את המסורת. היא מאוד חשובה לי. אמונה זה כבר עניין אינטימי".

כך או כך, על פי הדיווח גנץ שהצטרף לפני כחודש לפוליטיקה צפוי לייצג את ישראל ולנאום מחר בוועידת מינכן לביטחון.
מדובר בפורום ביטחוני שבו נואמים ראשי ממשלה, שרי ביטחון והגנה, בכירי צבא בסוגיות צבא ביטחון ומדיניות. שבשנה החולפת הנואם הישראלי המרכזי היה ראש הממשלה בנימין נתניהו.

על פי הדיוח ב'החדשות' הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ, צפוי להתמקד בסכנת הגרעין האיראני ובייצוא הטרור של איראן למזרח התיכון. הוא יתחייב להמשיך את המאבק הישראלי באיראן ובשלוחותיה באזור. הוא צפוי להתייצב לצד מדיניותו של נתניהו.

אחת הסיבות בגינן יוצא גנץ לוועידה במינכן, הוא רצונו להתבלט כדמות מדינית, תחום שבו מוביל נתניהו בדעת הקהל הישראלית.

מדוברות 'חוסן לישראל' סירבו להתייחס לדברים.


הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מי שמגן על השבת השבת תגן עליו לשס יהיה 10 מנדטים  (ל”ת)

  יהודי

  • אבל שס לא מגינה על השבת מתחם התחנה השארת העסקים בתל אביב להכרעת הבג"ץ עוד ועוד (ל”ת)

   טעות בידיך

 2. זה רק מחזק את גנץ כל ההתקפות המטופשות הללו  (ל”ת)

  שסניק בעל כורחו

 3. מה יותר גרוע חילול השבת או שחיתות ציבורית?  (ל”ת)

  שאלה בהלכה

 4. גנץ טירון ואדיוט פוליטי  


 5. אפשר לחשוב, ש"ס מתמחה בפגיעה ברגשות של אחרים  

  מוטק'ה

 6. מה שדרעי היה רוצה שתשכחו