1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

זאת הסיבה למשבר שפוגע בבתי החולים

המשבר המתמשך של המתמחים הרפואיים שהוביל בצהריים לצעד דרמטי בהתפטרות המונית, לא עוצר • הערב מתפרסם מדוע המשבר לא הסתיים בהסכמה כלשהי בין ארגון המתמחים למשרד הבריאות • ומדוע בעצם המתווה שהציגו השרים נדחה? 

יוסף ריס, א' חשון תשפ"ב 07/10/2021 23:46
תגיות:

התפטרות אלפי המתמחים מחאת המתמחים פלאש 90

משבר המתמחים הרפואיים שמוחאים חודשים רבים על כך שהם לא עומדים בנטל השעות הארוכות - 26 שעות עבודה ברציפות, שדורש מהם כיום התפקיד - נמשך.

כזכור, במשרד הבריאות והכלכלה הציגו בימים האחרונים מתווה חדש, לפיו יקוצרו שעות עבודתם של המתמחים. אך בארגון "מרשם" שמייצג את אלפי המתמחים לא התקבל המתווה, בטענה שהוא לא מספיק משמעותי מאחר והוא כלל הוספת תקנים חדשים שיורידו את העומס רק בערי הפריפריה וכן קיצור המשמרות רק ל-18 שעות. ובשל כך הגישו היום (חמישי) אלפי מתמחים את התפטרותם, וזו תיכנס לתוקף בעוד כשבועיים ימים.

הערב מתפרסמת הסיבה להחלטת משרדי הבריאות והכלכלה להוסיף במתווה תקנים אך ורק לבתי החולים בפריפריה - שבעקבותיה ארגון 'המתמחים' דחה את המתווה.

על פי הדיווח של כתב הבריאות, יואב אבן ב'חדשות 12' הסיבה היא החשש שבתי החולים הגדולים במרכז "יגנבו" את המתמחים הטובים מהפריפריה.

בנוסף דיווח אבן כי כדי לקצר את התורניות, בתי החולים צריכים לקבל יותר תקנים. והוסיף כי גורמי מקצוע במשרד הבריאות התריעו בפני השר ניצן הורוביץ שאם בתי החולים במרכז יקבלו תקנים נוספים במקביל לפריפריה, יעברו אליהם המתמחים החזקים והמוכשרים יותר.

עוד הוסיף, כי משרד הבריאות התעקש בגלל זה להחיל את הרפורמה רק בבתי החולים בפריפריה תחילה, החלטה שגרמה למשבר מול המתמחים.

מעוניינים לשתף אותנו בעדכון מעניין הנוגע לבריאות/קורונה? שלחו אלינו לוואטסאפ 0537417812 או למייל [email protected]
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;