1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. מפלגות

אדלשטיין מכריז: "מתמודד מול נתניהו - אחרת נישאר באופוזיציה"

הקרב בליכוד מתחמם: אחרי ברקת ודיכטר, בכיר הליכוד והדמות הממלכתית קורא תיגר על נתניהו ומכריז על התמודדות מולו על הנהגת המפלגה • "בלי חשבון נפש נישאר באופוזיציה - חשבון הנפש אומר שצריך להחליף את בנימין נתניהו" | כל הפרטים על ההכרזה שתסעיר את המפלגה

ארי קלמן, ה' חשון תשפ"ב 11/10/2021 21:06

הקרב על ההנהגה אדלשטיין/נתניהו אדלשטיין/נתניהו צילום: אוליביה פיטוסי/יונתן זינדל, פלאש 90

הקרב על ראשות הליכוד מתלהט: מועמד שלישי מודיע הערב (שני) כי בכוונתו להתמודד על הנהגת הליכוד מול ראש המפלגה המכהן בנימין נתניהו, ברקע ההפסד בבחירות שהותיר את המפלגה באופוזיציה, כשהוא מטיח ביקורת נוקבת על נתניהו.

יולי אדלשטיין, מקום שני בליכוד, כיהן במשך שנים כיו"ר הכנסת ובקדנציה האחרונה כשר הבריאות, הוגדר כ'דמות ממלכתית' וכעת מכריז כי בכוונתו להתמודד מול בנימין נתניהו על הנהגת המפלגה. "החלטתי להתמודד על ראשות התנועה", הכריז אדלשטיין בראיון לעמית סגל ב'חדשות 12', ובכך מצטרף אל ניר ברקת ואבי דיכטר שהודיעו אף הם על כוונתם להתמודד ראש בראש מול בנימין נתניהו.

בראיון הטיח בכיר הליכוד אדלשטיין ביקורת נוקבת נגד ההנהגה המכהנת, "אנחנו ארבע פעמים עשינו בחירות, ארבע פעמים הליכוד זאת הסיעה הגדולה בפער בכנסת, וארבע פעמים לא הצלחנו להרכיב ממשלה לאומית בראשות הליכוד. אז אם לא נעשה חשבון נפש רציני בבית, אנחנו נישאר באופוזיציה לשנים ארוכות - וחשבון הנפש אומר שצריך להחליף את בנימין נתניהו", אומר אדלשטיין נחרצות.

לדבריו, אין אפשרות שנתניהו ינצח שוב בבחירות, גם אם יערכו בחירות חמישיות, אך לדברי אדלשטיין אין צורך להגיע לבחירות, וכי אפשר להחליף את השלטון עוד בכנסת הנוכחית. "גם בכנסת הנוכחית יש יותר מ-70 מנדטים של המחנה הלאומי ואני סמוך ובטוח שכשיהיו פריימריז, ואני אעמוד לאחר מכן בראשות תנועת הליכוד, יכול להיות שעוד בלי בחירות - נרכיב ממשלה לאומית".

חבר הכנסת אדלשטיין קורא לקיים את הפריימריז על הנהגת המפלגה בקרוב ולא להשאיר את המפלגה עוד שלוש שנים באופוזיציה. כשהוא מוסיף ועוקץ בדבריו לעמית סגל, "אני מבטיח לך שלאחר שאני אבחר, תהיה תחושה אצל כל חברי הסיעה שהם חלק מן ההנהגה, שהם חלק מקבלת ההחלטות בתנועה. לא יהיה שלטון יחיד, כולנו נהיה ביחד". בסיום דבריו התחייב: "אין לי כל כוונה לפרוש מן התנועה שבה הגעתי למקום הראשון בפריימריז בפעם האחרונה ואני רק מקווה שכל שאר המתמודדים יודיעו הודעה דומה".

מסביבת נתניהו נמסר בתגובה: "הליכוד היא מפלגה דמוקרטית. בנימין נתניהו נבחר שוב לראשות הליכוד ברוב עצום של 72.5% רק לפני פחות משנתיים. כל מי שמעוניין להתמודד על ההנהגה מוזמן לעשות זאת בפריימריז".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אחיזתו של נתניהו בליכוד כבר לא מה שהייתה.  (ל”ת)


 2. חי בסרט  


 3. אדילצין רוצה להיות ראש מפלגה  


 4. כל עוד שביבי חזק מבחינה בריאותית לא יהיה לו תחליף. רד מהר מהעץ מיסטר יולי או שתחזור לארץ שבו נולדת.  (ל”ת)


  • יכול לא להסכים איתו, אבל תכתוב בדרך מכובדת, האדם הזה עשה הרבה לעם ישראל לא שולחים יהודי מהארץ בגלל פוליטיקה!! (ל”ת)


 5. פסיכופת! ביבי יקרע אותך לגזרים מר אדלשטיין! אתה מזל אריה! ומזל אריה מול מזל מאזניים(ביבי) אתה תישאר עם הלשון בחוץ כמו סער.  (ל”ת)


 6. הבא בתור: יעקב ברדוגו.  (ל”ת)


 7. כל "בכירי" הליכוד לא לומדים מטעויות הם יורים לעצמם ברגלים פעם אחר פעם  

  דוד

 8. ההקצנה של התקשורת  

  תהלה

 9. כל הבודים בנתניהו אשכנזים... אין להם קשר לימין המסורתי ולרוב הקולות.  (ל”ת)


  • נתניהו אשכנזי ולא גזען כמוך (ל”ת)


 10. בוגד!!!!  (ל”ת)


 11. קפץ לו וודקה רוסית לראש כמו לאלקין  (ל”ת)


 12. הביביסטים יתמכו בנתניהו גם אחרי שילך לעולמו.  (ל”ת)


;