1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

בניגוד לחוק: הרחבה הרפורמית בכותל המערבי עוברת שיפוצים

תיעוד חדש חושף: ארגוני הרפורמים משתלטים על הכותל המערבי • זעם על חוסר האכיפה ברחבה הדרומית בכותל • מרכז ליב"ה: "לא יתכן שכל אחד יכול לעשות מה שרוצה באתר המקודש ביותר ליהדות" • וברקע: חזית פוליטית אחידה של המפלגות החרדיות והדתיות נגד ארגוני הרפורמים

ארי קלמן, ז' חשון תשפ"ב 13/10/2021 17:30

בגיבוי הממשלה הרחבה הרפורמית עוברת שיפוצים הרחבה הרפורמית עוברת שיפוצים צילום: באדיבות המצלם

תיעוד חדש חושף: ביממה האחרונה, במסגרת מחטף ובניגוד לחוק, ביצעו ארגוני הרפורמים חיפוי עץ לרחבה הדרומית בכותל, כדי להכשיר את המקום להרחבת הפעילות הרפורמית ברחבת הכותל, בגיבוי ממשלתי, בניגוד להלכה ולמסורת היהודית ולמנהג המקום.

כזכור, כבר לפני שנה וחצי, בחודש מרץ 2020, הוציא מהנדס העיר ירושלים צו מנהלי להפסקת העבודות במקום, וזאת לאחר שקבע בתום התייעצות משפטית כי מדובר בעבודות אסורות ולא חוקיות.

מדובר בצעד שערורייתי ותקדימי ובניסיון לקבוע עובדות ובעלות במקום, בנכס בעל משמעות וערך היסטוריים לעם היהודי כולו. כאר כזכור, אתמול פרסמנו כי חבר הקואליציה אלון טל עדכן כי הוא עודכן כי בקרוב הממשלה תיישם את מתווה הכותל ותפעיל את הרחבה השיוויונית

בתגובה נמסר ממרכז ליב"ה, המוביל את המאבק בניסיונות הרפורמיים להשיג שליטה בכותל המערבי כי "פעלנו להביא את התיעוד מעבריינות הבנייה לידיעתם של גופי האכיפה הרלוונטיים ואנחנו מצפים לטיפול מהיר ויעיל. לא יתכן שבאתר הקדוש ביותר לעם היהודי יוכל כל אחד לעשות מה שלבו חפץ".

יצוין כי מאז השבעת הממשלה הנוכחית בראשות נפתלי בנט - נראה כי התנועות הרפורמיות בישראל הרימו את ראשן, אם בשל הגיבוי שהן מקבלות ממשרדי הממשלה השונים ואם בעקבות מעמדו של ח"כ גלעד קריב, הנמנה על רבני התנועה ומנגד משמש בתפקיד יו"ר ועדת חוקה בכנסת.

וברקע, המפלגות החרדיות והדתיות בכנסת, יהדות התורה, ש"ס והציונות הדתית חברו יחדיו לחזית אחידה נגד הרפורמים במטרה לבלום את ההשתלטות הרפורמית על קדשי ישראל. היום צפויים נציגי המפלגות להגיש שאילתות דחופות בנושא הפרובוקציה החמורה של ח"כ קריב שבוצעה בראש חודש ברחבת הכותל המערבי, שבמרכזה, נטל קריב ספר תורה ונכנס בליווי גברים נוספים לעזרת הנשים ברחבת הכותל המערבי, בניגוד לחוק המפורש בסוגיה.

קודם לכן, בחודש אלול, קיימו התנועות הרפורמיות והקונסרבטיביות אירוע מוזיקאלי ברחבה הדרומית בכותל המערבי, בליווי "חזניות" ו"רבניות", תוך חילול המקום הקדוש ביותר לעם היהודי.

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: אנחנו לא מכירים את העבודה שציינתם. נבחן את הנושא ונפעל לפי הנהלים שנקבעו.

רקפת גינסברג, מנכ"לית התנועה המסורתית מסרה: "רחבת עזרת ישראל, היא כותל המשפחות, מתופעלת על ידי התנועה המסורתית המעניקה במקום שירותי דת לציבור היהודי מכלל הזרמים וההשקפות".

"העלייה במספר האנשים הפוקדים את הרחבה ובמספר המשפחות המבקשות לחגוג טקס בר או בת מצווה שוויוניים בעזרת ישראל מצריכה את מדינת ישראל לחשיבה מחודשת, ובסופה אימוץ מתווה הכותל ובניית רחבת תפילה הולמת ומכבדת לציבור היהודי בישראל ובתפוצות". לשון התגובה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. על החרדים לחזור ולהתפלל בכותל הדרומי.  

  שריר

  • על החרדים לחזור להתנהג כבני אדם לפני שהם חוזרים להתפלל (ל”ת)

   דרך ארץ קדמה לתורה

 2. אחרי חורבן הבית הגויים עשו בקודש הקודשים ובמקומות שהיו באמת קדושים טומאות. החומה הזאת היא לא מקודשת ליהדות, היא זכר לבית המקדש שנשאר עומד לאורך כל הדורות. אז פעם היו שם עובדי ע"ז שעשו מה שרצו, היום יש רפורמים, וזה יימשך עד הגאולה  (ל”ת)


 3. החוק לא חל על הרפורמים שמאלנים וישמעאלים  

  רפורמנבליט

 4. החרדים גם היו בעד בהתחלה  (ל”ת)


;