1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. בחצרות חסידים

האדמו"ר מצאנז הכתיר את בנו השני לרב הקהילה בארצות הברית

בהמשך להכתרת הבנים בעולם החסידות: האדמו"ר מצאנז הכתיר הערב בקבלת הפנים בחתונת נכדתו, את בנו ראש רשת הישיבות הגרימ"ד הלברשטאם, לרב קהילות צאנז בארה"ב. 'בחדרי חרדים' עם כל הפרטים על המהלך הדרמטי בחסידות, לחלק את הבנים בריכוזים מחוץ לנתניה
משה ויסברג, ז' חשון תשפ"ב 13/10/2021 20:07

בשמחת נישואי הנכדה הרבי מצאנז עם בנו הגרימ"ד הלברשטאם הרבי מצאנז עם בנו הגרימ"ד הלברשטאם צילום: משה גולדשטיין

בהמשך להכתרת בני האדמו"רים בעולם החסידות, בחסידות צאנז הכתיר הערב (רביעי) הרבי מצאנז, את בנו השני, הרה"צ רבי יוסף משה דב הלברשטאם, ראש רשת הישיבות של צאנז, לרב הקהילה בארצות הברית. 

הערב במעמד קבלת הפנים בהשתתפות אלפי חסידים בשמחת נישואי נכדתו, בת לבנו הגרימ"ד הלברשטאם, ראש הישיבות של החסידות עם נכד גיסו של הרבי, הגה"צ רבי אפרים פישל מוטצען, רב קרית הבעש"ט בפתח תקווה, הכתיר הרבי את בנו, לרב הקהילות של צאנז בארה"ב.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי מדובר בהפתעה של ממש בחצר החסידות, שכן בחודש שבט בשנה שעברה בהפתעה גמורה הכתיר האדמו"ר מצאנז את בנו השלישי, הגאון רבי אברהם הלברשטאם, חתנו של האדמו"ר מסטראפקוב, לכהן כרבה של קרית צאנז בטבריה. המשב"ק הרב בערל שטמר, הכריז אז בשם הרבי על בנו כי הוא יכהן כרב הקהילה בקרית צאנז בטבריה.

הערב כאמור, הכתיר הרבי את בנו השני בעת מעמד קבלת הפנים בעת שנשא דברים כהרגלו במעמד זה. הרבי דיבר על כך שבשעת החופה יורדים האבות והסבים הקדושים, "אבל הם מתביישים בי כי מי אני ומה אני בעוונותי הרבים, אבל בני שהוא הרב של כל קהילות צאנז בארה"ב, האבות הקדושים גאים", אמר הרבי כמשיח לפי תומו ומתוך דבריו הבינו הכל כי הרבי מבקש במילים אלו להכתיר את בנו לרב הקהילה בארה"ב.

כאמור הבן השלישי משמש כרב קהילת צאנז בטבריה, הבן השני כרב קהילות צאנז בארה"ב, ואילו הבן הגדול הרה"צ רבי יחזקאל שרגא ברוך הלברשטאם, משמש כרב הצעיר של קרית צאנז בנתניה. 

הגרימ"ד הלברשטאם מכהן כראש רשת הישיבות בחצר החסידות ונחשב לדמות דומיננטית בחצר ובאחרונה אף נסע לביקורי חיזוק בארה"ב לחזק את החסידים המתגוררים בברוקלין, מונסי ולייקווד. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לא ברור  

  ניר

  • זה תואר אצולה כמו "הנסיך מויילס" וכדומה. לא צריכה להיות לזה משמעות אמיתית (ל”ת)

   ני

  • הוא כל הזמן על הציר חול הארץ, להערכתי הוא ימשיך להיות ראש הישיבות של צאנז (ל”ת)


 2. שוב יהיו בדור הבא שני אדמורים לצאנז, בנתניה ובארה"ב...  (ל”ת)


  • 3 אדמורים. אחד בטבריה (ל”ת)


 3. מה יעשו כל החסידים הבן הזה הרבה יותר מוצלח מהגדול.  (ל”ת)

  מוטי

  • הוא המשי של צאנז (ל”ת)


 4. ירבו אדמו"רים ככחול הים אשר לא ייספר מרוב.  

  שריר

 5. לא נולדתי לאדמור אין לי סיכוי לקבל ג'וב  (ל”ת)

  חסיד שוטה אין לי סיכוי

 6. הוא השיעלה של צאנז  (ל”ת)


;