1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חו"ל

פוטין מאיים לפרוס טיל גרעיני חדש שיכול להגיע לארה"ב

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין אומר כי רוסיה תגביר את פעילות הצבא בעקבות הנזק שנגרם באוקראינה. הוא שיבח את חייליו ה'גיבורים' בזמן שאירח בוגרי צבא בקרמלין. הנשיא אמר כי טילי ה'סארמאט' הראשונים יהיו זמינים עד סוף השנה. הטיל נקרא ה"שטן השני" והוא הטיל הבין-יבשתי בעל הטווח הארוך ביותר בעולם

יענקי פרברכ"ג סיון תשפ"ב 22/06/2022 16:32

הכירו את "שטן 2" טיל אילוסטרציה טיל אילוסטרציה צילום: Pixabay

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין איים לפרוס את הטיל הגרעיני החדש של רוסיה ה"שטן 2" שיכול להגיע לבריטניה תוך שלוש דקות בלבד, עד סוף 2022. הנשיא הרוסי אמר גם כי המדינה תמשיך להגביר את בניית הצבא שלה בעקבות הנזקים שנגרמו במהלך הפלישה המתמשכת שלה לאוקראינה ושיבח את חייליו שנלחמו "כמו גיבורים".

כשדיבר ביום שלישי, בעת שאירח את בוגרי האקדמיה הצבאית בקרמלין, אמר פוטין כי רוסיה תציב טילים בליסטיים מסוג 'סארמאט' (Sarmat) לפעילות עד סוף השנה כחלק מהמאמצים "להגן על רוסיה", כך מדווח ה'דיילי טלגרף'.

ה"שטן 2" הוא הטיל הבליסטי הבין-יבשתי בעל הטווח הארוך ביותר בעולם, המסוגל לפגוע במטרה במרחק של כ-15,000 קילומטרים, כלומר הוא יכול לפגוע בקלות במטרות בארה"ב ובאירופה.

פוטין בירך בעבר על פיתוח הטיל, ששוגר בהצלחה באפריל, "אירוע גדול ומשמעותי" עבור התעשייה הביטחונית של רוסיה, ואמר כי הטיל "יבטיח את ביטחונה של רוסיה מפני איומים חיצוניים, ויגרום למי שמנסה לאיים על מדינה עם רטוריקה אגרסיבית לחשוב פעמיים".

מומחים צבאיים מערביים טוענים כי הטיל מסוגל לשאת 10 או יותר ראשי נפץ גרעיניים בקלות מספיק כדי למחוק שטחים בגודל של בריטניה או צרפת במתקפה אחת.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. רוסיה היא מעצמה החזקה בעולם  

  י

  • רק ה' חזק (ל”ת)


  • ומיד אחכ להימחק (ל”ת)


 2. רוסיה מעצמה הגרעינית והחזקה בעולם יותר מארה"ב  

  י

  • רק ה' חזק (ל”ת)


 3. מילחמה  


;