1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

גוברת ההערכה: נפתלי בנט לא יתמודד בבחירות

מתחזקת ההערכה הערב כי ראש הממשלה היוצא נפתלי בנט יפרוש מהחיים הפוליטיים ולא יתמודד בבחירות הקרובות. חבריו למפלגה דורשים תשובות בהקדם כדי לשקול את צעדיהם

קובי עוזיאליכ"ג סיון תשפ"ב 22/06/2022 21:18

חבריו רוצים תשובות נפתלי בנט נפתלי בנט צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

ראש הממשלה היוצא, נפתלי בנט הודיע לחברי הכנסת במפלגתו 'ימינה' כי הוא שוקל לקחת פסק זמן מהחיים הפוליטיים "אודיע בקרוב על החלטתי", אמר. כך מדווח מיכאל שמש ב'כאן 11'.

במסגרת השיחות של בנט עם חלק מהח"כים ב'ימינה', יו"ר המפלגה אמר שהוא שוקל לקחת פסק זמן. האפשרות הזאת היתה על השולחן מהרגע הראשון אבל עכשיו בנט משתף גם חלק מהח"כים בהתלבטות שלו. לפי הדיווח, חברי 'ימינה' רוצים תשובות מבנט בהקדם, שכן אם יודיע על פרישה, כמה מהם צפויים ללכת בעקבותיו ולוותר על התמודדות בבחירות הקרובות.

גם עמית סגל הציג הערב דיווח דומה והצביע על שורת אינדיקציות שמעידות על כוונתו של נפתלי בנט לפרוש לעת עתה מהחיים הפוליטיים. הראשונה היא שיועציו מייעצים לו לפרוש ולא להתמודד שוב, לאחר שהעביר ללפיד את ראשות הממשלה, דבר שני הם הסקרים, שבהם הוא מתחיל את מערכת הבחירות עם ארבעה מנדטים, מצב לא אידיאלי לראש ממשלה לשעבר. השלישי הוא שיש חוסר התאמה מובהק בין הרכב סיעת 'ימינה' לבין מצביעי 'ימינה' שהם יותר מרכז שמאל, כך עלה מהסקרים הראשונים, כך שבנט יצטרך לחתוך יותר לכיוון מצביעי הימין או לשנות את הרכב מפלגתו.  

כך או כך, החידה הלא פתורה זו עדיין שרת הפנים איילת שקד, ששמעה על התפזרות הכנסת בעודה בביקור במרוקו. שקד שנהנתה מפופולריות רבה ודובר רבות על עתידה בהנהגת המדינה דרך מפלגת 'הליכוד', נראית יותר כמי שנמצאת חבולה על הקרשים, ללא קהל מצביעים וללא מפלגה לרוץ בה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ברוך שפטרנו  

  תהלה

 2. מתבייש  

  כיפה

 3. הוא לא סתם שמן וד"ל  (ל”ת)


 4. ב"ה  (ל”ת)


 5. עצוב  


 6. חבל מאוד אין כמו בנט פי אלף יותר טוב מנתניהו  

  ח

 7. וואו ,חבל דווקא היה מאד מוצלח ואמין ....  

  יהודי

  • חחחחח 


 8. גנב כסף והלך  

  יאיר

 9. היגיו של בנט כראש ממשלה - תמונות במשרדו המסחרי עם גדולי עולם  


 10. אנחת רווחה, רק שקודם יחזיר את ה- 50 מיליון ש"ח שנגנבו למעון הרמאות ברעננה.  (ל”ת)


 11. טוב מאד. מקומו בעולם ההייטק והסטארט-אפ. לא בפוליטיקה.  (ל”ת)


 12. שנה אחת מאוחר מדי...  

  אבו עזיז

;