בית פורומים עצור כאן חושבים

זה היום עשה ה' - יש סנהדרין בישראל.

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-6/6/2005 19:31 לינק ישיר 
זה היום עשה ה' - יש סנהדרין בישראל.באשכולית סמוכה מתדיינים על משפט וחק היהודית לעם ישראל והנה מצאתי שיש כבר סנהדרין ב"ה. וצריל לשאול אותם כל ענינים הנחוצים.

http://www.a7.org/news.php3?id=114177


דובר הסנהדרין: ההחלטה על כינון הוועדה היא מתנה ליום ירושלים
18:48, 6 יוני 2005 / כ"ח באייר תשס"ה


בישיבת הסנהדרין הוחלט היום להקים ועדת פוסקים ואדריכלים להכנת תוכנית לבניית המקדש. דובר הסנהדרין, פרופ' הלל וייס, אומר כי ההצבעה התקבלה לשמחת כולם. "וזה לא רק תכנון, יש שם גם וועדה תורנית והשאיפה היא להגיע להסכמה על צורת הבית מאחר ויש שיטות שונות בעניין". נציין כי מי שהוביל את ההחלטה היה הרב ישראל אריאל.

עוד הבהיר פרופ' וייס כי לאחר שיסתיים שלב התכנון בהסכמה, בכוונתם לבנות את המקדש מפורק "בדומה למה שעשה דוד המלך שאסף חומרים ווכספים ושלמה המלך בנה. אנחנו עושים עד הנקודה המקסמילית שאנחנו יכולים לעשות וזה רק תלוי בנו".
"יש דברים שמבטאים רצון ואנחנו מקווים גם להכניס לכל בית קופה לטובת המקדש. וכך יהיה גם עניין של כמיהה שכל אדם יוכל באופן עממי לבטא את הקשר למקדש", הוסיף. "היום יום ירושלים זאת מתנה עצומה בשביל עם ישראל ומקווים שהמתנה לא תהיה מתנה על הנייר אלא מתנה של ממש", סיכם.


דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-6/9/2011 00:21 לינק ישיר 

מעורר חשאדדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-5/9/2011 20:35 לינק ישיר 

לנוהא חאשד מקאהיר יש זכות הצבעה בסנהדרין, או שהיא רק במעמד משקיפה?...דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-5/9/2011 19:18 לינק ישיר 
ואל תתוודע לרשותכוכבי הסנהדרין מקימים רשות. מה יעשה הרב מיכי, גאב"ד סנהדרין דפ"ת? יקים את "הרשות הלאומית - מלבס"?


_________________

אוי לשכן
ואוי לשכנו
דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
מחובר
נשלח ב-24/10/2009 21:21 לינק ישיר 

למאי_נמ כתב:
לחילזון תכלת,
מכון המקדש איננו עסוק בעבר אלא בעתיד - בניית בית שלישי. העובדה שהם עסוקים בשחזור העבר הוא ע"מ לבנות מחדש את הבית השלישי, כפי שהדבר ניכר בפרסומיהם ובחבירתם לארגוני העליה להר הבית ושאר מפעליהם.
 


מכון המקדש עוסק באופן אובססיבי בשחזור צורת בית המקדש השני ואופן התנהלותו, ונמנע מדיון בצורתו של בית המקדש השלישי על פי יחזקאל ובתפקידי בית המקדש בעידנים משתנים.דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
מחובר
נשלח ב-13/10/2009 09:19 לינק ישיר 
הסנהדרין נגד גולדסטון (וגם קצת נגד הרב אלישיב) אבל בעד שיתוף פעולה עם אירינה בוקובה


רבני הסנהדרין קוראים לעלות להר הבית

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/953/139.html

רבני "הסנהדרין החדשה", גם החליטו להקים פורום משפטי לחקירת דוח גולדסטון "כדי לבדוק את כל ההיבטים הקשורים לכינון וועדת גולדסטון, אופן עבודתה, תוכן הדוח, ולצורך כך לפנות אל מר ריצ'רד גולדסטון על-מנת שיתייצב בפני פורום זה ויענה על שאלות שיישאל".
[ההדגשה שלי. אש"ה]

מה יהיה אם לא יבוא? האם יוצא צו הבאה? להזכירכם, הנ"ל יהודי וחייב להשמע להוראת הסנהדרין, שאם לא כן יכנס בגדר זקן ממרה.


תוקן על ידי אח_של_השכן ב- 13/10/2009 9:20:57תוקן על ידי אח_של_השכן ב- 13/10/2009 9:26:34
דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
מחובר
נשלח ב-7/10/2009 00:33 לינק ישיר 


מישהו שמע על ספר הילדים המדהים "טילי הטלה לקרבן עולה"?
אצלנו משום מה אין להשיג אותו...
דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
מחובר
נשלח ב-6/10/2009 15:35 לינק ישיר 

רב מיכי

ראה  דברי רבנו חננאל- כפי שרבנו בחיי מביא אותם , בפר' בא, על הפסוק- החודש הזה...

_________________

מודה ועוזב
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-6/10/2009 15:13 לינק ישיר 

משמע שיש אנשים התאבים וצמאים למעשה הקרבנות, עם זריקת הדם ושריפת האימורים והרמת הדשן. מבחינה מהותית אין הבדל בין שאיפה למעשים כאלה לבין שאיפה לבנין מנורות ושאר דברים דומים. אשרינו שזכינו לכך,  שה"מוסר" המערבי ומקורו הנוצרי לא נגע ולא פגע בהם.דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
מנותק
נשלח ב-6/10/2009 15:01 לינק ישיר 

שכן, השאלה האם הכללים של לא אד"ו ולא בד"ו שימשו גם בתקופת הראייה שנויה במחלוקת הרמב"ם ורס"ג.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-6/10/2009 02:01 לינק ישיר 

לחילזון תכלת,
מכון המקדש איננו עסוק בעבר אלא בעתיד - בניית בית שלישי. העובדה שהם עסוקים בשחזור העבר הוא ע"מ לבנות מחדש את הבית השלישי, כפי שהדבר ניכר בפרסומיהם ובחבירתם לארגוני העליה להר הבית ושאר מפעליהם.


לר' מ.אברהם,
טענתי הייתה, ולזה הבאתי דוגמאות, שמכון המקדש איננו רק חותר להקמת המקדש, אלא הוא מקים אותו [או במידה ואין אפשרות טכנית - מקים אותו חלקית/מקים את כליו וכיו"ב] בפועל. לדעתי, יש ערך רב לחתירה לבנין הבית ויצירת תודעה ציבורית מתאימה, ובלבד שהדברים יקבלו פרופורציה, ולא תבנה המנורה ע"י קומץ אנשים פרטיים, חסרי גבוי והסכמה ציבוריים.
כפי שציינתי, ביצירת חיקויים כאלו יש ג"כ איסור דאורייתא, מה שאמור לחזק את ההתנגדות למפעל זה [כמובן, יש לשבח אותו על פעילותיו החיוביות, בחתירה לבנין הבית ויצירת תודעה אוהדת לעניין].

כמובן, הנזק היחיד שציינתי היה נזק הלכתי, ולא נזק נפשי או ציבורי, אך עלול להיות למעשים שכאלו השלכות ציבוריות/נפשיות חמורות, כגון: נסיונות פרטיים לחיבול במסגדים על הר הבית וכיו"ב.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-5/10/2009 21:02 לינק ישיר 

בעל ,

סביר מאוד שהלוח שבידנו ישמר, שהרי כללים כגון לא אדו ראש, וקביעות השנה שימשו גם בזמן שקידשו עפ"י ראיה, וכשהיו צריכים לעשות ר"ח ביום ל' העמידו עדים שידעו בדיוק היכן הירח כדי שיראוהו במולדו.
_________________

אוי לשכן
ואוי לשכנו
דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
מחובר
נשלח ב-5/10/2009 11:16 לינק ישיר 

למאי,
ראשית, יש הבדל בין חתירה להקמת סנהדרין, שהיא בהחלט מעשה לגיטימי (גם אם אני לא בטוח שהייתי מצטרף אליו כעת), לבין הקמתה בפועל. אבל זה באמת רק נכנס לגדר שטויות ומשחקי ילדים של כנופיית השוטים הזו. על כך לא הייתי יוצא נגדם.

המעשים של הקמת כלי המקדש ודאי אינם מזיקים, ולדעתי אף יש בהם ערך. אבל גם בלי הערך, הסיבה שאני יצאתי נגד התמהונים הללו בהקמת הסנהדרין לא היתה שהם עושים שטויות. כל אחד יעשה כאוות נפשו (מה עוד שהחתירה למקדש אינה שטויות בעיניי). הבעייה שאני ראיתי במעשיהם היתה בתרתי:
א. הם בלבלו את המוח לחבר'ה צעירים, מאוכזבי התנתקות, והללו יכלו להגיע (ואף הגיעו) למעשים פזיזים ומסוכנים. מה שעורר אותי היה אותה צעירה שוטה מאלון מורה שנותרה בכלא נוה תרצה בגלל שקיבלה מהם 'הוראה' שאין להכיר במוסדות המשפט, וכך נשארה כלואה במשך זמן ארוך מאד בחברה לא ממש מומלצת, במקום לשבת וללמוד.
ב. הם נטלו לעצמם סמכות ציבורית, ולא רק עשו שטויות. כל אדם שפוי לא מתרגש מזה, אבל הסמכות הזו דיברה אל אותם מבולבלים וכנ"ל.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-5/10/2009 10:56 לינק ישיר 

למאי_נמ

ההבדל הוא שהוא עוסק בעבר והם עוסקים בעתיד. הם רוצים לבנות את הבית השלישי והוא רוצה לבנות את הבית השני.
דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
מחובר
נשלח ב-5/10/2009 03:24 לינק ישיר 

לר' מ.אברהם ושות'

אינני מבין מדוע אתם יוצאים בחריפות כנגד הסנהדרין ולא כנגד מכון המקדש?

לדעתי, הדבר מתבקש הרבה יותר, משום שמכון המקדש זוכה להערכה ציבורית רבה, ובצדק, בשל מפעליו להעמקת תודעת המקדש. אבל, מי שלא יודע, המכון הנ"ל מנסה לקדם בניה בפועל של המקדש, כגון ע"י עשיית 'כלי המקדש'.
אם לא שמעתם, מכון המקדש בנה מנורה והעמידה בקארדו. כנשאל יו"ר המכון, הרב ישראל אריאל שליט"א, כיצד הדברים מסתדרים עם ההלכה (רמב"ם פ"ז מהל' בית הבחירה ה"י, קיצור שו"ע להגר"ש גאנצפריד ז"ל סי' קסח סע' ד ואילך) שאסור לעשות מנורה כתבנית המנורה בביהמ"ק? השיב הלה, שאינו עושה כתבנית המנורה שבביהמ"ק, אלא עושה את זו שבביהמ"ק עצמה.
כיו"ב הלה תקע ברחבת הכותל בשופר ובחצוצרות יחדיו (עי' חי' רבי מאיר שמחה סוכה לא. - מובא בספר יחל ישראל, להרב ישראל מאיר לאו, ירושלים תשס"ג, ח"א סי' לו ענף ג, עמ' רנג), בניגוד לדברי הפוסקים (עי' מ"א ר"ס תקעו), משום שהוא רואה כבר את ביהמ"ק עומד מול עיניו. [- כמובן שלאור זאת, לא יפלא להגדירו כ'נביא'...]
גם רעיונות בדבר 'קורבן פסח' לא חסרים - ר' http://www.thesanhedrin.org/Vaad/KorbanPesach/ ובמקומות נוספים, שלא לדבר על עליה להר הבית.
[אגב, המנורה שעשו היא בתבנית המנורה שבשער טיטוס, ולא כציור הרמב"ם שעשה הקנים באלכסון ולא מעוגלים, וכן הבסיס הוא יציקה אחת גדולה ולא כבציורים עבריים עתיקים שהמנורה בעלת ג' רגליים].דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-24/9/2009 08:50 לינק ישיר 

למה בעוד 11 שנה?
לפי הלוח שלנו בשנים הקרובות ר"ה יצא לעתים קרובות ביום חמישי. אם הסנהדרין יחדשו את קידוש החודש ע"פ ראיה ניתן להניח שבלא מעט מהמקרים האלו ראש השנה יידחה לשבת.
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > דת ואמונה > עצור כאן חושבים > זה היום עשה ה' - יש סנהדרין בישראל.
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 ... 37 38 39 לדף הבא סך הכל 39 דפים.