בית פורומים כשרות

אוכל לתינוקות

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-15/3/2006 16:59 לינק ישיר 
אוכל לתינוקות

לבתי ניתנה לנו הוראה להחליף את האוכל של התינוקת בת השנה שלנו לאוכל שנקרא אינפמיל  אי אר ואין עליו כשרות בכלל איך עלי לנהוג בפסחדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-17/3/2006 01:18 לינק ישיר 

פניתי באישי לפותח האשכול ע"מ לקבל פרטים נוספים הנחוצים לתשובהדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-19/3/2006 13:58 לינק ישיר 

קיבלתי באישי :

לפני כשנתיים פנה אלי אדם וביקש שאברר לו בבד"צ העדה החרדית לגבי מזון תינוקות (אני לא זוכר כעת את שמו) שהרופא ציוה עליו להאכיל את בנו התינוק. לא היה מדובר במקרה של פיקוח נפש ממש אלא שהתינוק סבל ממום מולד בליבו והמזון המיוחד אמור להקל על הגזים בבטן. הם פשוט צעקו עלי מדוע אני שואל כזאת שאלה הרי בשאלות של אפי' ספק פיקוח נפש הנשאל הרי זה מגונה.
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-19/3/2006 20:13 לינק ישיר 

תשובה נשלחה לפותח האשכולדדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-19/3/2006 21:03 לינק ישיר 

ברכת יישר כח

מעומק הלב
לעמיתינו להנהלה
מסטוגי500
ירבו כמותך בישראל

החותמים
בכל לב

מאמיןבהשם
LOPO760דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
מחובר
נשלח ב-20/3/2006 09:38 לינק ישיר 

להבהרת העניין יש לציין כי באופן עקרוני הבעיות בתחליפי חלב אם ,ניתנם להגדרה כאיסורי דרבנן, שדעת  הרשב"א והר"ן דאם תינוק זקוק לכך מותר ליתן לו בידיים איסורי דרבנן (ראה ביאור הלכה סימן שמ"ג ד"ה מד"ס ודעת ר' עקיבא איגר שם).
בספר קיצור חזון איש על המשנ"ב סימן שכ"ח סע' י"ז כתב : כל שינוי לתינוק בשבת יש להחזיק לפיקוח נפש, ואסור להחמיר  בין בסדר אכילתו, בין בשינתו בין ברחיצתו, כי הורגלו ושינוי קל גורם להם צער, והצער גורם להעלאת חום, או גורם הפרעת שינה וזה גורם ג"כ לחום וקלקול מעיים, והלכך צריכים להיות מזורזים לעשות כל צטרכו בדרך היתר ואם אי אפשר יעשן כדרכן.

הפרעות הנגרמות לתינוק ע"י אכילה והגורמות לחוסר עליה במשקל או הקאות או ריבוי פעולת המעיים ניתן להגדירן בהרבה מהמקרים כחולה שיש בו סכנה ,ובטח בילדים עד גיל שנתיים.

ולכן על התינוקת להמשיך במזון שנמצא מתאים לה.
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-22/3/2006 17:09 לינק ישיר 

להשלמת העניין, מצ"ב סיפור המתאים לאשכול.


כל עקבה לטובה

 

הדוחק וההמולה בפרוזדור, במחלקת הילדים של המרפאה, היו גדולים. תוך כדי ליטוף התינוק שלו בעגלתו, ניסה דוב לעיין בספר שהביא איתו אך קשה היה להתרכז. מפעם לפעם סקר את התור בו הוא ממתין כבר כשעה וחצי והעריך את קצב התקדמותו לכניסה המיוחלת אל הרופא. הילד שאחריו בתור בכה ללא הרף כשסבתו מנסה להרגיעו. הזקנה עצמה נאנחה מפעם לפעם, התלוננה על כאביה שלה, וגם דחקה בו לברר כמה אנשים עדיין לפניהם בתור.
עם התקרב מועד כניסתו לרופא, שינן לעצמו דוב את כל מה שאשתו אמרה לו לציין בפני הרופא: את רזונו של הילד, את חוסר התאבון שלו ואת כל הסימפטומים המשונים ללא הסבר שהופיעו אצל התינוק בשבועות האחרונים.
סוף סוף, סמוך ל 9.30 נכנסה לרופא הגברת שעמדה לפניו עם הבת שלה. דוב התייצב סמוך לדלת חדרו של הרופא מוכן ומזומן להיכנס, כשהוא מסדר במוחו את דבריו לרופא. אז פנתה אליו הזקנה ממש בתחינה כי ירשה לה להיכנס לפניו. היא עצמה חולה, כך אמרה, והנכד שלה עם חום והיא מקווה שזה יקח רק כמה דקות.
דוב התלבט ונאבק עם עצמו. מצד אחד רצה לסיים מהר ככל האפשר את ההמתנה מורטת העצבים ולחזור לעיסוקו, אך מצד שני הנה נזדמנה לו מצוות גמילות חסד כבר בבוקר תמורת מספר דקות של המתנה נוספת. איך אמר הצדיק ר' משה מקוברין? יום שיהודי לא עשה בו טובה כלשהי ליהודי אינו נחשב ליום בחייו. בסבר פנים יפות הסיט דוב הצידה את עגלת התינוק שלו ומסר לזקנה את מקומו ליד הדלת. זו הרעיפה עליו ועל ילדו מטחי ברכות ואחולי רפואה שלמה מכל ליבה. תוך דקות נכנסה עם נכדה פנימה אל הרופא.
במשך דקות אחדות היתה לדוב תחושה נפלאה של עשיית טוב וחסד. אך ככל שהדקות נקפו והלכו, הלכה וגברה גם עצבנותו של דוב, והחל לצוץ בו ספק אם נהג בחוכמה כשנתן את תורו לזקנה. גם התינוק שלו החל לנוע באי שקט והוסיף על טרדתו.
קול חדש נשמע בקרבו של דוב. הייתי שוטה ותמים, אמר הקול. איך הצליחה הזקנה לשכנע אותי כל-כך מהר? וכי אני באתי לכאן עם תינוק בריא? וכי זמני שלי פנוי? לא היה קורה לה כלום אם היא היתה ממתינה כמה דקות לתור שלה. הנה היא יושבת עכשיו בפנים ומפטפטת. 14 דקות חלפו כבר מאז נכנסה, קבע דוב בכעס בהסתכלו בשעונו.
עם היפתח דלתו של הרופא זינק דוב אל הפתח כשהתינוק על זרועו. בקושי הצליחה הזקנה לצאת עם נכדה, אחריה יצאה האחות ונעלה את הדלת בהכריזה: הפסקה!
דוב נזכר עכשיו שבאמת ברבע לעשר יש הפסקה לרופאים. הרופא יצא כנראה מהצד השני. כמה זמן נמשכת ההפסקה? שאל. רבע שעה, ענתה אחת הממתינות. הלוואי בעוד 25 דקות ישוב לקבל חולים, הוסיפה במרירות שכנתה.
הפעם נתקף דוב בתסכול. הקול בקירבו פצח בנימת תוכחה: זה עונשם של שוטים! גמילות חסד תעשה בבית עם אשתך וילדיך ולא עם איזו זקנה, ולא על חשבון ילדך החולה. רצת בלי פת שחרית! ועוד הבטחת לשותפך בטלפון שבשעה 10 לכל המאוחר תהיה אחרי הביקור.
דוב ניסה להתרכז בספר שלו, אך הרגיעה ממנו והלאה. כולו זיעה, ומגרד לו בכל חלקי גופו. מחוגי השעון זוחלים באיטיות. אנשים נוספים מגיעים. שתי אמהות נדחקו אל דלת הרופא עם תינוקותיהן. אחד עם חום גבוה והשני עם פריחה החשודה כמדביקה. האחות שהופיעה בשעה 10 אישרה שהן תיכנסנה ראשונות ללא תור.
יאושו ותיסכולו של דוב הגיעו לשיא. אם לא היה גבר בעל משפחה ואב לילדים היה פורץ בבכי. את כל זה אני עשיתי לעצמי, אמר. איזה שוטה לא יוצלח אני. גבר בגילי לא צריך להיות תמים. הגיע הזמן להתבגר. אם ירצה השם אני יותר לא עושה טובות כאלה.
מחשש הדבקה התרחק דוב עם תינוקו לפינת הפרוזדור. שם היה שקט יותר והוא ניסה להירגע. רגע אחד, אמר לעצמו, הרי עשיתי טובה מתוך שיקול נכון. אני לא אשם שיצא כך שהפסדתי יותר ממה שתכננתי מראש. אף אחד לא אשם בכך, גם לא הזקנה. מדוע אני צריך להתחרט על מעשה טוב שעשיתי? אינני רוצה להיות "תוהה על הראשונות". כך עוד אפסיד גם את המצוה. הרי ה' מנהל את העולם, כנראה שהוא רוצה לנסות אותי. זהו זה!
דוב נרגע, אך סאת נסיונותיו טרם הסתיימה, בשעה 10:15 גברה התמרמרות הממתינים והחלו להשמע טונים גבוהים. האחות יצאה והודיעה שהרופא היה צריך ללכת והוזמן ממלא מקום. הוא עומד להגיע בכל רגע, אמרה.
עד רבע ל 11 לא הגיע כל רופא, ורגיעתו של דוב הלכה ונתפוגגה דקה אחר דקה. אך לשיאה הגיעה עצבנותו כשנזכר שהתינוק צריך לאכול ב 10:30. הדייסה המבושלת שלו מוכנה במקרר ודוב אמור היה להעביר אותה עם התינוק למטפלת בבית השכן כשיחזור מהרופא.
התינוק החל מיבב, וכל ספקותיו נעורו מחדש. לולא הטובה שעשה לזקנה היה כבר מזמן אחרי כל הסיוט הזה. בדמיונו ראה את הזקנה מסתובבת לה בנחת בביתה בעוד הוא תקוע פה עם תינוק חולה ורעב בלי רופא. סידרתי את עצמי, אני טיפש גדול, אמר, וביאושו הפסיק כבר להסתכל בשעון. אבל מיד התעשת. מה עם כל השיחות של המשגיח בישיבה על אברהם אבינו ועל עולם חסד יבנה. זה לא "קונץ" גדול לעשות חסד שמחירו חמש דקות. ה"קונץ" הוא להישאר נאמן בעקביות לחסד שעשיתי גם אחרי שהנסיבות מראות לי שכביכול הפסדתי בגלל החסד. לא! אמר בעוז כשהוא מגייס את כל כוחותיו הנפשיים, איני חוזר בי! גם לא אם אחזור הביתה בשעה 1:00.
באותו רגע הגיע הרופא. תוך דקות סיים את הטיפול בשני המקרים הדחופים וקיבל את דוב ותינוקו. הרופא בדק בענין רב את התינוק, הירבה בשאלות וחקר את פרטי תזונתו. יש לך מזל, אמר הרופא. התינוק סובל מאלרגיה לסוג של אב מזון. זוהי אלרגיה נדירה. רופא אחר היה מאבחן את המחלה רק אחרי שבועות ואולי חודשים של בדיקות שונות ומסובכות וניסיונות עם מזונות שונים. למזלכם, זהו תחום התמחותי המיוחד וזיהיתי מיד את הרגישות הזאת. קח דף ורשום את הדיאטה המיוחדת של הילד לחודשים הקרובים. את הדיסה שלו שפוך לכיור, זה רעל בשבילו. תנהגו לפי הדיאטה הזאת והילד יבריא.
(מתוך "בעין יהודית"
להרב יוחנן דוד סלומון)
*:namespace prefix = o />

תוקן על ידי - מסטוגי500 - 29/03/2006 18:58:17דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > כשרות > אוכל לתינוקות
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר