בית פורומים בחדרי חרדים

מדוע? בשביל כמה עילויים מקריבים את כל הדור .-שיטת החינוך החרדי לבנים

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-23/2/2007 01:22 לינק ישיר 
מדוע? בשביל כמה עילויים מקריבים את כל הדור .-שיטת החינוך החרדי לבנים

שמסתכלים על שיטת החינוך לבנים היום  לבין 25 -35-שנים יש שינוי משמעותי .אם בתקופה ההיא היה בעיקר ת"ת עם הרבה לימודי חול  .היום כל ת"ת לבנים שנפתח היום .כמעט אין בנמצא שם לימודי חול .ואם יש הרי זה בכמות מיזערית. על כל ת"ת שיש משתלטים "אברכים" והופכים אותו ל"חידר" . כמו "-מרכז ת"ת " בבני-ברק. אם נמשיך הלאה .כל יוזמה לפתיחת ישיבה תיכונית כמו "מערבה" או "הישוב" נתקלת בהתנגדות. כאילו רצו להכנים חלילה צלם להיכל  .למה כל התופעות האלה קורות?....
 למה בחול הינו אירופה ארצות הברית      אפילו "בחידר " חסידי לומדים מקצועות חול .יש בהמשך מסגרות לימוד אחרות לא רק ישיבה קטנה .
 לאחר מכן הולכים למקומות כמו "נר-ישראל "בבלטימור .שמשלבים לימוד בישיבה גבוהה עם לימוד מקצוע לחיים   
הרי שם מבינים שלא כל אחד בנוי לשבת ולמוד. במיוחד כל  החיים כפי שיש מקומות  בארץ שמכונים את הבוגרים שלהם  לכך .   שיטת החינוך בארץ מתאימה ליצור עילויים .
אבל מה קורה אם מי שהוא לא עילוי. ולא יכול לצמוח ממנו אישיות תורנית .אולי גם הוא צריך איזה אפיק פרנסה אחר .דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-23/2/2007 01:48 לינק ישיר 

יש לך מושג מה היעוד של האדם בעולמו?דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-23/2/2007 02:27 לינק ישיר 

צודק בהחלט שלא כל אחד יכול זאת.
אבל -
אם רוצים לצאת לעבודה למה לעשות זאת במסוה של ת"ת או ישיבה, פשוט לך לאונברסיטה או למקום לימודים אחר ששם לומדים את המקצוע, ורכוש את הידיעות שם.
בדרך הזאת שאתה רוצה אתה פשוט מסלף את יעוד הישיבות והתתי"ם, גם בליטא ובשאר מקום מושבות בני ישראל בשנים עברו, מי שלא רצה לשבת ללמוד לא פתחו ישיבות ותתי"ם עם לימודים משולבים וכו' וכו', אלא פשוט יצא מהחיידר והלך לעבוד.
ישנם כאלה שמסלפים גם את יעוד הכוללים, ומשלבים זאת עם החזרה בתשובה ועוד פעילויות שהגם שחשובות הם למאוד, אבל לא צריך לעשות זאת בצורה של כולל, והדברים פשוטים וברורים.
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-23/2/2007 02:55 לינק ישיר 

מר כוכב.

לפי הבנתי אותך, אתה פשוט רוצה שיחכו את מודל פולין וליטה, (שלפני המלחמה) שבו היו המוני העם עמי ארצות, שלא קבעו עתים לתורה, והיו עסוקים אך ורק בטרדות הפרנסה. 

שאלתי היא. מדוע אי אפשר לחכות את מודל היהדות האורטודוקסית, (סופר חרדית) וכוונתי היא אף לווילימסבורג כידוע ליודעים) ששם מכשירים את הילדים, כבר מגיל צעיר לרכוש ידע חוץ, מהתחום התורני, וכך זה יקל עליהם בהמשך דרכם כאשר הם יחליטו כלומאר לאחרי החתונה. 

שלא תבין אותי לא נכון. אני מתנגד ללמודי חול לילדים צעירים, שאת נפשם צרכים למלא בתורה הקדושה, ולא בשטויות תוצרת חוץ.
אך רצוני, שגם שתבין את הצד השני של המטבע, שישנם אנשים שרואים את עתיד ילדיהם, מחוץ לחממה התורנית. והם רוצים שהדרך לפרנסה בכבוד, לא תהיה קשה מידי.תוקן על ידי בענדקטין ב- 23/02/2007 3:10:48
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-23/2/2007 03:05 לינק ישיר 

בענדקטין
לפי הבנתך אני כותב שטויות, כמדומני שהבנתך לקויה מאוד לפי טעויות הכתיב שלך.
ואני לא רואה במודל חו"ל ענין לחיקוי, דע לך שאלה שיוצאים לעבודה הם בדיוק בורים ועמי ארצים כמו בליטא, רק שהם אוחזים מעצמם שהם פעם למדו אז הם מבינים בשאלות בהלכה וכדומה, ז.א. שיש להם רקע וידע בסיסי בנושאים כללים ביהדות, אבל לא לעומק, וזה גורם רק לקלקולים שחושבים שיכולים לפסוק בעצמם בכל מיני שאלות.
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-23/2/2007 03:30 לינק ישיר 

מר כוכב.

כתיבתך, וזריקת חצים ובליסטראות לכל כוון, נראה שחסר לך ידע על יהדות חו"ל. 
וכדאי שתעשה בדיקה יסודית על השטוית שכתבת.
וברוח כתיבתך, אז עדיף יהודים שיודעים תורה בצורה שטחית (מחו"ל). מאנשים (מארץ ישראל) כנראה בדוגמתך, שחושבים שיודעים את כל התורה כולה, בצורה מעמיקה, וגאוותם מנופחת לכל עבר. ויכולים לבזות תלמידי חכמים בדוגמת ר' משה פיינשטיין.

ואני רוצה לספר לך סיפור מזעזע על זלזול בכבודו של ר' משה פיינשטיין, אך אספר לך את זה בהזדמנות אחרת.

לא אענה לך יותר.

_________________
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-23/2/2007 06:51 לינק ישיר 

שרית560

דור תהפוכת המה, הכל ענין של מחזוריות. בעוד מספר שנים הכל יתהפך, הבנים של אלו שכיום בת"ת ואינם לומדים לימודי חול כלל מן הסתם שילמדו בקולעג', המהפכה כבר החלה.
 
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-23/2/2007 07:14 לינק ישיר 

מרן הרב שטיינמן הגדיר נקודה זאת במפורש:

חייב להיות מקום אחד בו ימשיכו להתחנך במאה אחוז מאפיינים של דרישת התורה, ולא בתשעים ותשע, כדי שמקום זה יהווה את הגרעין שיחזיק את כל עם ישראל בדורות הבאים

מקום זה הוא ארץ ישראל.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-23/2/2007 07:25 לינק ישיר 

 

מצחיק (אם זה לא היה עצוב)

מי הם אותם עילויים שלמענם אתם מקריבים הכל ? למה לא שמעתי עליהם ?

מצד אחד מתלוננים שהיום אין כבר גדולים כמו פעם, מצד שני בשביל כל אותם 'גדולים' בדיוניים מקריבים את כל הדור...

 
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-23/2/2007 07:30 לינק ישיר 

בעזהי"ת   יושב סתר.
   לא תוכל למי שמבקש ללמד את בנו אומנות, או שקובל על שאין נותנין לו ללמד את בנו אומנות, כחורג ואפילו במקצת הנימא, מדרך התורה. אז מה אתה רוצה בדיוק בדבריך?

   "רבי יהודה אומר כל שאינו מלמדו אומנות מלמדו ליסטות  ליסטות סלקא דעתך אלא כאילו מלמדו ליסטות מאי בינייהו איכא בינייהו דאגמריה עיסקא".

  
אמנם אי אפשר להשיב את דעתם של ראשי דורנו אחור, אבל מאידך אי אפשר להוציא מגדר בן תורה מוחלט ומושלם את מי שמחליט לקיים את ההלכה ככתבה וכלשונה.
  ולהזכירך קהלא קדישא בירושלים נשתבחו דווקא בכך שעסקו שליש בתפילה שליש בתורה ושליש במלאכה. וכלומר קהלא קדישא בירושלם, שאין לך יכולת בכלל להביט לכיוונם, עסקו במלאכה.

   הבעיה של שרית אינה בנהרא נהרא ופשטיה. הבעיה שלה היא שאין נותנים כלל למי שרוצה לקיים את ההלכה כפשוטה, לעשות זאת. והיא היא הצרה הגדולה של הציבור החרדי, שהתרכזו בשכונה אחת עשרות מנהגים ושיטות, ולא נמצאה דרך לתת לכל אחד לקיים מנהג אבותיו ועדיין להרגיש ירא שמים.

_________________לא בחיל ולא בכח כי אם ברוחי אמר ה' צבאות  
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-23/2/2007 07:35 לינק ישיר 

אל תדאג כשמדובר בדברי טעם בנושא הזה

מקובלנו מרובתינו שליט"א מרנן ורבנן

שיושב סתר לא עונה

_________________
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-23/2/2007 07:41 לינק ישיר 

בןציוןכהנא אייכה?דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-23/2/2007 07:45 לינק ישיר 

אין שום ספק שהורים ששלחו את ילדם לחיידר ולמקומות תורה דנו כבר בשאלה הזאת ובכל זאת הת"ת מתרחבים ומתפתחים יפה...סימן שיש דברים בגו. דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-23/2/2007 07:49 לינק ישיר 

 

 

יושב סתרים

על דיתבתא באתרא דחשוכא אמרת שמעתתא דמחשכן

 

 
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-23/2/2007 09:14 לינק ישיר 

למוד התורה חשוב מאוד ערכו לא יסולא בפז .אולם מה אם האחרים צריך לתת להם אופציה אחרת .בערים הגדולות יש אלטרנטיבה אולם. בערים החדשות יש בעיה רצינית .אין ת"ת  בכלל רק "חדרים "גם בדורות הקודמים שהיו רק ת"ת .יצאו משם תלמידי חכמים שאף למדו בישיבה תיכונית . אני אישית מכירה כמה כאלה .      
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-23/2/2007 10:15 לינק ישיר 

אלישיר
בהביאך את המימרא הזו אתה באמת מחדש חידוש גדול שמרן שליט"א  "בטוח" אינו יודע, ולו היה יודע "בטוח" שהיה משנה דעתו בגללך.......

שרית
אין ולא תהיה שום אופציה שכזו באופן שיטתי,
אותם מקרים הנזקקים באמת ללימודים אלו יודעים כבר את הדרך לעשות זאת באופן פרטני לכל מקרה ומקרה,
וכל האחרים מסוגלים לשבת בשנות נערותם על התורה והעבודה הטהורה בלי שום תערובת זרה כפי שישבו אבותינו וכפי שיבטיח את גרעין המשך קיום היהדות לדורות הבאים,
זה שהם לא עושים את זה אלא מחפשים לימודים חיצוניים אינו כי אינם מסוגלים בשנות נערותם לשבת וללמוד יום שלם לימודי קודש ולהשתלם לאחר נישואיהם בכל היתר כפי שאכן נעשה בהצלחה מרובה,
אלא זה ענין אידיאולוגי של הוריהם בכוונה תחילה ללא שום סיבה של חוסר יכולת, ומי שטוען חוסר יכולת הוא שקרן, כי כמה לימודים חיצוניים "כבדים" יותר מלימודי קדש, ואין כאן אלא עצת היצר הרע
וכל אלו שיצאו תלמידי חכמים ויראי שמים מ"ישיבות" תיכוניות לא יצאו כל בגלל שלמדו שם אלא למרות שלמדו שם וההוכחה הניצחת לכך היא שהם עצמם לא שולחים את ילדיהם ללמוד במקומות אלו!דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > אקטואליה וחדשות > בחדרי חרדים > מדוע? בשביל כמה עילויים מקריבים את כל הדור .-שיטת החינוך החרדי לבנים
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 ... 7 8 9 לדף הבא סך הכל 9 דפים.