בית פורומים ספרים וסופרים

מגיד משנה הלכות שחיטה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-27/1/2009 13:10 לינק ישיר 
מגיד משנה הלכות שחיטה


הכסף משנה כותב שאין בידינו פירוש המגיד משנה להלכות שחיטה, אע"פ שהמגיד משנה בהלכות מאכלות אסורות ד, ו מציין לדבריו בהלכות שחיטה, "לא זכינו לפירוש המ"מ בהלכות שחיטה", כותב הכס"מ.

במהדורת ר"ש פרנקל, הוכנס מגיד משנה בהלכות שחיטה, אבל כותבים ומודיעים בכל כותר, כי המדובר הוא ב"מגיד משנה לרבי יהודה כלץ". לא למגיד משנה הידוע.

בשונה מהם, במהדורות קודמות סברו משום מה שהוא של המגיד משנה הידוע, ואף בהלכות מאכלות אסורות הכניסו הגהות על הכס"מ, שבעזה"י זכינו לאורו. וכמובן בעקבותיהם ניתן למצוא ת"ח ומחברים שמציינים למגיד משנה שחיטה, כאילו הוא הוא.
ודי אם נאמר כי בטור שירת דבורה-מכון ירושלים, ביורה דעה ריש סימן כט, כתבו אף הם כי נמצא במגיד משנה... הבית יוסף לא זכה, (סברו, בטעות שאנו זכינו).

עד היום בבר אילן, שהכניסו למאגר מגיד משנה להלכות שחיטה כרגיל, מופיעים הערות אלו בתוך הכסף משנה, וחבל. נכון לתקן זאת אם לא בדפוסים ישנים שכבר נדפסו ומה לעשות, לפחות בבר אילן.....

 תוקן על ידי רזייא ב- 27/01/2009 13:24:06
דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-28/1/2009 01:40 לינק ישיר 

בקובץ אור ישראל האחרון (טבת תשס"ט) יש מאמר מהגרי"ח סופר שליט"א בנושא.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-28/1/2009 02:53 לינק ישיר 

בידך או ביד אי מי להעלותו?

ייש"כ.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-28/1/2009 12:06 לינק ישיר 


טרם ראיתי אור ישראל, בהזדמנות ראשונה אבדוק. אבל מחיפוס באוצר החכמה (מגיד משנה. כלץ), יש כמה הערות מרב סופר בספריו, תמיהות ופליאות על כמה מחברים שטעו בזה.

והרי זה ברור שאם מדפיסי הרמב"ם טעו ופרסמו, גררו רבים אחריהם. וכמובן אחרי שברמב"ם פרנקל בכל כותר מופיע שהוא לר"י כלץ קל לעמוד על הטעות.דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > שירה ספרות ופרוזה > ספרים וסופרים > מגיד משנה הלכות שחיטה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר