בית פורומים הפסקת אש

כיצד מרגישים לאחר 40 שנות סיגריות!?!

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-25/7/2018 13:17 לינק ישיר 
כיצד מרגישים לאחר 40 שנות סיגריות!?!

search

ondemand_videoערוץ הידברות VODandroidApp אנדרואידphone_iphoneApp אייפוןstarsהרב זמיר כהןstarsהרב יצחק פנגרsubscriptionsהרשמה לניוזלטרfavorite_borderהכרויות לדתייםquestion_answerשאל את הרבshopping_cartהידברות שופסimport_contactsסידור תפילהlocal_activityJudaismdone_allהרשמה לווטסאפlibrary_musicמוזיקה יהודית 24/6screen_lock_portraitאפליקציה מסוננתsubscriptionsצופיה - מסך כשרevent_availableלוח אירועיםtouch_appאודותfile_download50 אפליקציותaccess_timeכניסת שבתcontact_mailצור קשרlive_tvשידור חיstarsתרומות ושותפותrestaurantברכת המזוןdirections_carתפילת הדרךfilter_tilt_shiftבול פגיעה>> יהדותlocal_library>> חדשות היום>> נשים>> לומדים תורהweekend>> משפחה>> תרבות>> רוחניותwhatshot>> רץ ברשתchild_care>> ילדים>> תורה ומדעmailניוזלטר

הידברותmenusearch

חדשות בריאות

אני קוראת מדם לבי: "אל תעשנו. ואם התחלתם - תפסיקו מיד""העצה הכי טובה שאני יכולה להעמיק מניסיוני היא אל תעשנו. אל תתחילו ואם התחלתם, תפסיקו מיד", קוראת ורד עלמני ומתארת את חייה כאישה חולה ב-COPD

נעמה גרין | ג' אב התשע"ח | 15.07.18 08:36

share שתףווטסאפ

אא

ורד עלמני, בת 64 כיום, החלה לעשן בגיל 24, ומאז המשיכה לעשן קופסה ליום עד שחלתה בנפחת הריאות – COPD. "העצה הכי טובה שאני יכולה להעמיק מניסיוני היא אל תעשנו. אל תתחילו ואם התחלתם, תפסיקו מיד", קוראת ורד מדם לבה.

בטור שפרסמה ב-ynet, מספרת ורד על המחיר הכבד ששילמה. "אחרי שעישנתי במשך 40 שנה, קופסה ליום, לצערי אני משלמת את המחיר על כך. אני חולה ב-COPD (נפחת הריאות) ואני מרותקת לביתי, ואפילו לא מסוגלת לבקר את שמונת הנכדים שלי"

ורד מספרת כי אחת מנכדותיה גרה בבית שיש בו 40 מדרגות, אך היא – הסבתא האוהבת – לא מסוגלת לעלות אותן, ועל כן ראתה את הנכדה פעמים ספורות בלבד, מאז שנולדה.

כותרות מומלצות

תיעוד מרגש מהכותל: אלפים בשירת 'אני מאמין בביאת המשיח', מיד אחרי הצום. צפורפורמת החשמל אושרה באופן סופי; יוסדר גם חשמל כשר בשבתצפו עכשיו: מתחברים לכאב, חולמים על הגאולה. משדר מיוחד לתשעה באב

כשהיתה בת 54 אובחנה ורד כחולה ב-COPD. שלוש שנים לאחר אבחון המחלה, מצבה החמיר מאוד. "נפחת הריאות היא מחלה נוראית, כמעט באותה מידה של סרטן הריאות", אומרת ורד. בשל מצבה הקשה של ורד, בתה אף הקדימה את חתונתה. "פחדנו שלא אוכל להשתתף בה, במועד המקורי שקבעה", היא מסבירה.

ורד נאלצה לוותר על העבודה החדשה, ובהמשך, בשל דלקת ריאות קשה, אושפזה בטיפול נמרץ נשימתי. "מאישה פעלתנית השגרה "החדשה" שלי כללה שהייה מאולצת בבית, כשאני מחוברת לבלון חמצן, מתקשה לנשום ומוגבלת בפעילות היומיומית, שנהגתי לעשות", היא מגוללת בכאב.

"מצבי הוסיף להחמיר", ממשיכה ורד, "אך אי אפשר לדבר על המחלה שלי מבלי להתייחס למחולל המחלה: עישון. התחלתי לעשן בגיל 24, אך למעשה עישנתי הרבה לפני, בהיותי חשופה כל חיי לעישון פאסיבי של הוריי ז"ל. הסיגריות היו בשבילי נחמה נעימה בתחילה ובהמשך התמכרות קשה. היום, בגיל 64, אני משלמת על כך את המחיר".

"מצבי השתפר. היום אני מצליחה ללכת במשך מספר דקות ברציפות", היא מסכמת את דבריה. "העצה הכי טובה שאני יכולה להעמיק מניסיוני היא: אל תעשנו. אל תתחילו ואם התחלתם, תפסיקו מיד".

קישור ישיר!


נשלח מהאנדרואיד שלי

_________________

הפורום החדש שלנו. מוזמנים להיכנס:
הבלוג שלי. כדאי להיכנס ולקרוא:

דווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
מחובר
   
בית > פורומים > רפואה ובריאות > הפסקת אש > כיצד מרגישים לאחר 40 שנות סיגריות!?!
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר