בית פורומים פורטל הנפש

חולה סכיזופרניה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-14/11/2010 01:12 לינק ישיר 
חולה סכיזופרניה

יש לי חבר שהוא חולה סכיזופרניה, האם יש סיכויי שהוא יתחתן אי פעם ?

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/11/2010 04:41 לינק ישיר 

היי, באפשרותך לבדוק בויקפדיה בקשר למחלה שהזכרת, יש אחוזים גבוהים של הצלחה לטיפול התרופתי, מה גם שרוב החולים כמדומני שמצויין שם, שייכים לשנות העשרה המאוחרות/ העשרים המוקדמות, כך שאפשר להניח, שאם יש אחוזים גבוהים של הצלחה לטיפול התרופתי, הרי שבאמצע שנות העשרים שלהם הם כבר יצאו מזה והרי הם כאחד האדם, על כל זכויותיו, חובותיו, והאפשרויות הפתוחות בפניו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/11/2010 20:04 לינק ישיר 

אין מצב לצאת מזה!!
טיפול תרופתי יכול מאוד לסייע, ולייצב את המצב.

להיות ממש כאחד האדם?! קשה לי להאמין.

אבל כיהודי מאמין אמליץ לך,
אל תתייאש, תרבה בתחינה ובתפילה,
וה' הכל יכול, בוודאי אין מנוע ממנו כלום,
והוא ישלח רפואה לחבירך, ולשאר חולי עמו ישראל.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/11/2010 00:22 לינק ישיר 

היי עמיקם, לפני שאתה יוצא בהצהרות נחרצות כל כך, מן הראוי היה שלפחות תנסה לבסס אותן.. כדי שנדע עד כמה לקחת אותן ברצינות.. זה נכון אמנם שספציפית לסכיזופרניה השפה הרפואית משתמשת במונח 'רימסיה' כדי לומר שגם אדם שלכאורה יצא מזה זה בעצם סוג של הפוגה, ועל ידי הטריגר התורן היא תתפרץ שוב.. טוב, קודם כל לא ממש הצלחתי להבין את זה.. גם אדם שמבריא ממחלה פיזית תמיד זה עלול לחזור ח'ו, ובכל זאת זה מוגדר כהחלמה מלאה, מה גם שמחלת נפש מוגדרת ככזאת רק על פי הביטויים המעשיים שלה, כמה היא מפריעה לתפקוד הסדיר, כך שאם מי שהוגדר כסכיזופרן מקיים סדר יום רגיל עם תפקודים קונגטיבים וחברתיים נורמטיבים.. מה צריך יותר מזה כדי להגדיר זאת כהחלמה.. אני יכול להבין שזה תלוי במצבים משתנים ויש סיכוי שכשישתנה המצב תחזורנה ההפרעות.. רק שעצם זה שהחולה קלט שזה תלוי בגורמים כאלה ואחרים זה כבר 3/4 מהתרופה, שהרי שמט את הקרקע מהבועה הדמיונית שהוא חי בתוכה שזה כידוע ליבת המחלה. בקיצר.. ביודעי ומכירי קאמינא אנשים שהוגדרו מקצועית כנגועים בסכיזופרניה ויצאו מזה לגמרי.. הפכו לבריאים פלוס.. אל תשכח שהמחלה הזאת תוקפת בעיקר צעירים בעלי השכלה.. ובכלל.. ניתן להתייחס אליהם כחלק ממשברי ההתבגרות / משובות הנעורים שכידוע אין להם מרפא טוב מהזמן והבגרות.. אז פליז.. לאט לך עם הצהרות נחרצות שמשדרות כאלו דיעה מקצועית עומדת מאחריהם אף שאינם כי אם סלוגנים חלולים שעלולים לשחוק תקוה ואופטימיות אצל החולים וקרוביהם.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/11/2010 02:14 לינק ישיר 

תיירים-
גם אתה לוקה באותה בעיה של עמיקם- ראיה שטחית של המציאות.
גם לגבי מחלות גופניות, לא משתמשים במושג "החלמה מלאה", אם יש סיכוי גבוה יחסית שהמחלה תתפרץ שוב- ראה ערך סרטן שרק לאחר כמה שנים של נקיון, מגדירים את האדם כבריא. לכן גם הסכיזופרניה אינה יכולה להתרפא- למי שעבר התקף פסיכוטי אחד, יש סיכוי גדול בהרבה לקבל עוד התקף מאדם שלא עבר התקף. בקשר לאלו שנרפאים לגמרי- יש הפרעה שנקראת "הפרעה דמוית סכיזופרניה", והיא לעיתים לא חוזרת. בדרך כלל בהתקף הראשון, האדם מאובחן כך, ורק אם ההתקף חוזר הוא מאובחן כחולה סכיזופרניה. עם זאת, כנראה שהסביבה הלא מקצועית לא מבינה את ההבדל, וחושבת כבר בהתקף הראשון  שמדובר בסכיזופרניה.
אינני יודעת למה קבעת שהמחלה תוקפת בעיקר צעירים חסרי השכלה. כ1% מכל אוכלוסיה בעולם חולה בסכיזופרניה. בכל מקרה, לא הבנתי את הקשר בין השכלת צעירים למשברי התבגרות. למשכילים יש משברי התבגרות חזקים יותר?!

אבל- אם החולה מקפיד לקחת את התרופות, להיות בטיפול ובמעקב, ובעיקר- זוכה לאהבה וקבלה מסביבתו, יש לו סיכוי טוב לחיים טובים, ובכללם חיי משפחה מאושרים. אולי כדאי לפנות לצביאל רופא- אדם מופלא שנאבק למען זכויות חולי הנפש וקבלתם בחברה (וגם חולה בהפרעה דו-קוטבית). נראה לי שהוא יכול לסייע רבות. יש גם אתר "loveדווקא" שמשדך בין בעלי מוגבלויות שונות- פיזיות ונפשיות (אם כי אינני יודעת אם יש שם חרדים).

וכמו שכתב פעם הרב שרלו לשואל חולה סכיזופרניה- רפואה גדולה!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/11/2010 03:09 לינק ישיר 

גברים, שיא הופעת המחלה הוא בגיל 15󈞅,"

"מחלה מסוג זה תתפרץ לרוב בשלב מוקדם, לפני גיל 25." 
"חולים הנמצאים בסיכון מוגבר להתאבדות הם בין השאר חולים להם רמת השכלה גבוהה טרם התפרצות המחלה, גברים, צעירים ודיכאוניים."
טוב.. כל זה ציטוטים מויקפדיה בערך 'סכיזופרניה'. אולי קצת נסחפתי שהיא תוקפת בעיקר בעלי השכלה.. אבל שקלול של האחוזים שמגיעים לנסיון אובדני בעקבותיה, עם הנתון שבעצם הם בעלי ההשכלה הגבוהה מראה שמדובר באחוז לא קטן מהחולים. 

"ספרה של סילביה נאסאר נפלאות התבונה, העוסק בסיפור חייו של ג'ון נאש, מדען החולה בסכיזופרניה שקיבל פרס נובל לכלכלה (הפרס הוענק לו על הישגיו קודם להתפרצות המחלה). הסרט שצולם על פי ספר זה זכה לשבחים רבים ועזר מאוד להעלות את המודעות לסכיזופרניה בציבור הרחב"
עם זאת, בעשורים האחרונים יש החוזרים לרעיונותיו של קרפלין לגבי סכיזופרניה כ"שיטיון בחרות"

תוקן על ידי תיירים ב- 16/11/2010 03:24:00

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/11/2010 21:13 לינק ישיר 

תיירים- לא הבנתי למה הציטוטים שלך סותרים את מה שאמרתי. כתבתי במפורש "כ1% מכל אוכלוסיה בעולם חולה בסכיזופרניה". זה כולל גם את אוכלוסיית המשכילים. לגבי נתוני ההתאבדות- הציטוט אומר שבתוך כלל אוכלוסיית חולי הסכיזופרניה, לאלו בעלי ההשכלה יש סיכון מוגבר לאובדנות, לא שהם רוב אוכלוסיית החולים. דבר זה מובן מאוד, משום שהפער בין החיים הקודמים שלהם לבין החיים אחרי, הוא גדול יותר. לסטודנט בטכניון שפתאום עובד בעבודה שלא הולמת את כישוריו, בגלל הסטיגמה החברתית על ה"משוגעים" (מבוסס על מקרה אמיתי), יותר קשה מחולה שגם לפני התפרצות המחלה עבד בעבודה פשוטה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/11/2010 15:18 לינק ישיר 

היי, את לא באמת יודעת מהי סכיזופרניה, אני אישית התוודעתי לזה מחבר קרוב שהוגדר כסכיזופרן, 80% מהחולים בכלל לא מודעים לזה שהם חולים, הם מאמינים בדמיונות שטוו לעצמם.. את יכולה להכנס ולקרוא על כך בויקפדיה או בכל מקום אחר רלוונטי ברשת, לומר שהסכיזופרן מכיר בסטיגמות ונפגע בשלהן.. עבודה שלא הולמת את כישוריו.. זה בערך כמו לומר שעוור שורק בהתפעלות אל מול שלל צבעי הקשת.. אני בכלל לא בטוח שזה נמדד בהתקפים, כך שמאד קשה להאמין למה שכתבת שיש דמוי סכיזופרניה.. אדם יוגדר כסכיזופרן רק לאחר שאבחנו את הלך החשיבה שלו שהוא דמיוני.. סכיזופרנים שלא מטופלים יכולים לחיות כך שנים.. עם מחשבות שוא בקשר לזהות בני המשפחה שלהם והם עצמם, אין להם קרובים.. אין להם ידידים.. יש רק את הבועה הדמיונית שבה הם דמות מרכזית.

מה שכן יש זה אנשים שמופיעים אצלם חלק מהתסמינים ולא כולם, ואולי לזה כוונת, בכל אופן מה שאני הכרתי זה אדם בסכיזופרניה מלאה שיצא מזה לגמרי.. ועל כך יצא הקצף שבא מישהו ואומר שאין מצב לצאת מזה..     

תוקן על ידי תיירים ב- 18/11/2010 15:31:30

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/11/2010 21:08 לינק ישיר 

שלום לכולם
זוהי שאלה שאין עליה תשובה חדה. מצד אחד, סכיזופרניה נחשבת להפרעה מאד קשה ועלולה לפגוע בתפקודים רבים וחשובים לניהול חיים תקינים, כמו הפרעות בחשיבה , באפקט (רגשות) בתפקוד . מצד שני, כפי שתיירים ולא_מתביישת ציינו שבתנאים מסויימים יש אשר מצליחים לנהל חיים די טובים. ככל הנראה זה תלוי בסוג הסכיזופרניה, ברמת התובנה של האדם למצבו , בתמיכת הסביבה ובאישיות הפרמורבידית (האישיות שקדמה להופעת המחלה) ובטיפול .

בברכה,

רונית לזר, עו"ס קלינית, דוקטורנטית

נייד     052-6346334   

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/11/2010 08:27 לינק ישיר 

תיירים- נראה לי שספר הפסיכופתלוגיה שלי קצת יותר אמין מויקיפדיה. אה, וגם אני מכירה כמה חולי סכיזופרניה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/11/2010 13:50 לינק ישיר 

וואלה..

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/3/2011 14:35 לינק ישיר 

"מי שהוביל את השינוי היו כמה מטפלים בכירים שהתמודדו בעצמם עם מחלת נפש - כמו הפסיכיאטר דניאל פישר שאושפז בצעירותו בשל סכיזופרניה ועתה מייעץ לממשל אובמה בתחום הנפש, והפסיכולוגיות ד"ר פטרישיה דיגן ופרופ' קיי רדפילד ג'יימיסון. הם טענו כי חולים יכולים להשתקם ולחיות חיים מלאים בקהילה.

דיגן, למשל, סיפרה בראיון כי לאחר שאובחנה בצעירותה, הודיע לה הפסיכיאטר ש"מסכיזופרניה לא מחלימים". בתגובה, גמלה בלבה ההחלטה לשנות את המערכת. "הרגשתי שקיבלתי משימת הצלה. החלטתי שאני אהפוך לד"ר דיגן ואשנה את המערכת". בהומור סיפרה שהיה לה ברור שלא כדאי לה לשתף את הפסיכיאטרים שלה בתחושת השליחות הזאת. "זה בוודאי היה נשמע להם כמו הזיות", היא מחייכת.

ואולם, תחושת השליחות החשאית שלה הפכה לעוגן שסביבו ארגה את השיקום שלה. גם פרופ' פישר מדגיש את חשיבות התקווה והאמונה ביכולת להחלים: "התקווה הכי גדולה יכולה להגיע מאנשים שהיו שם", אמר בעבר. "אם אי אפשר להחלים, אין לאן לחתור. אין עתיד" (מתוך כתבה ב"הארץ")

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/1/2020 20:24 לינק ישיר 
cbtjerusal

למידע על טיפול סכיזופרניה ופסיכוזה www.google.com/amp/s/cbtjerusalem.com/2017/01/27/%25D7%2598%25D7%2599%25D7%25A4%25D7%2595%25D7%259C-cbt-%25D7%2591%25D7%25A4%25D7%25A1%25D7%2599%25D7%259B%25D7%2595%25D7%2596%25D7%2594-%25D7%2590%25D7%2599%25D7%259F-%25D7%2596%25D7%2595-%25D7%2590%25D7%2592%25D7%2593%25D7%2594/amp/

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/1/2020 22:37 לינק ישיר 

סיכזופרניה בכללי זו מחלה קשה, המחלה הכי קשה בקטע של בריאות הנפש,
ככה שחייבים להזהר בקטע של נישואין, וכל מקרה לגופו.

יש היום שיטות שונות שיכולות כנראה לרפא את זה או להקל

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > קבוצות תמיכה > פורטל הנפש > חולה סכיזופרניה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר