בית פורומים פורטל הנפש

מתוסבכת

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-10/4/2019 00:24 לינק ישיר 
מתוסבכת

מה להגיד לבחורה בגיל 17 בערך שמתוסבכת על מישהי בבית ספר שלה? חוצמזה שזה טבעי ונורמלי, מה מומלץ לעשות ומה רק יהרוס?דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-18/4/2019 17:33 לינק ישיר 
רוניתלזר

שלום לך
יש מתוסבכת ויש מתוסבכת. צריך להבחין בין תהליך נורמטיבי של גיל ההתבגרות שמתאים להתייחס אליו כפי שעשית לבין 'תסבוך' שמצריך התערבות מקצועית. 
אולי אם נשמע יותר פרטים על ההתנהגות ועל החוויה של הנערה נוכל לכוון יותר בהתאם
פסח כשר ושמח
עם חירות גדולה יותר
בברכה

_________________

ד"ר רונית לזר - עו"ס קלינית
מטפלת במבוגרים וילדים
פסיכותרפיה פסיכואנליטית
טיפול אישי, זוגי והדרכת הורים
 
0526346334
 srlazar@gmail.com
 
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-24/4/2019 22:49 לינק ישיר 
ובכן

היא חושבת הרבהההה על הילדה. אוהבת אותה ממש. מסתכלת עליה הרבה ונועצת מבטים. מנסה ליצור איתה שיחות ללא הצלחה. מתוסכלת מעצמה מאוד. מאוווד רוצה ליצור איתה קשר. מפחדת להגיד לילדה ההיא שהיא מתוסבכת עליה. אבל בתכלס רוצה את זה קצת. אמממ זה כל מה שיש לי ממנה כרגע...דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-25/4/2019 15:48 לינק ישיר 
רוניתלזר

לפי תיאורך נראה שהנערה מאוהבת ('מתוסבכת'). התאהבות של גיל הנעורים היא אכן טבעית ונורמטיבית , ובחברה שלנו שאין מגע עם בנים היא מתרחשת באופן טבעי כלפי אותו המין, בנות עם בנות (בנים עם בנים). התאהבות זו אינה חייבת להתממש על אף ההרגשה שמאד רוצים והיא גם חולפת או מתחלפת עם הזמן. 

אני לא יודעת אם את שפונה הינך חברתה בת-גילה  או מורה /יועצת. בכל אופן, אם קשה לה החוויה והיא מרגישה רע עם עצמה, טוב שהיא תהיה בקשר עם דמות בוגרת  שתגלה הבנה לחוויה שלה , תקשיב לה, תאפשר לה לשתף בחוויותיה, ותעזור לה לשאת את הרגשות המעורבים.  אין הכרח ליצור קשר ממשי עם מושא האהבה, בייחוד אם זה לא רלוונטי. אלא לשוחח עם הנערה המדוברת על חוויתה, בניסיון להבינה , למשל, מה היא אוהבת בנערה,למה דווקא התאהבה בה,וכד'.
 שיח זה הוא דרך להכיר את  עצמה.  ואת עצמה במערכת יחסים אינטימית- היא לומדת על מערכות יחסים של אהבה ובעיקר על היבט מסוים של התאהבות הכרוכה ברגשות עזים , אמביוולנטיים, 'לא מציאותיים', ויש בזה יופי, קסם אך גם כאב ותסכול. היא מגלה שהיא מסוגלת להתאהב (יש אחרים שהיו רוצים להרגיש את מה שהיא מרגישה).  זהו שלב חשוב בהיערכות לבניית מערכת יחסים אינטימית שתגיע בהמשך החיים. אינטימיות היא קשר רגשי קרוב בעל היבטים שונים ומגוונים, שאחד מהם הוא התאהבות/תסבוך ..זהו שיח חשוב ויעזור לה לא רק להתמודד עם החוויה הרגשית המורכבת אלא גם יאפשר לה היכרות מעמיקה עם סוגיית האינטימיות... עד כאן זהו מצב נורמלי. 

לעומת זאת, במצב שההתאהבות/תסבוך פוגעים משמעותית ובאופן ממושך בתפקוד הנערה בתחומי החיים שלה - למידה, חברה, מצב רוח וכד'- יש לפנות לאיש מקצוע (פסיכולוג או עו"ס קליני) 

בברכת חג שמח
רונית 

_________________

ד"ר רונית לזר - עו"ס קלינית
מטפלת במבוגרים וילדים
פסיכותרפיה פסיכואנליטית
טיפול אישי, זוגי והדרכת הורים
 
0526346334
 srlazar@gmail.com
 
דדווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-23/6/2019 03:24 לינק ישיר 

האם הצלחת להגיע הילדה הזאת או שאתה עדיין מטאוסבכטדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-23/6/2019 03:55 לינק ישיר 

do not rely on the 1st message it was my grand daughter.
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > קבוצות תמיכה > פורטל הנפש > מתוסבכת
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר