בית פורומים חדשות טכנולוגיה

מכשירי החשמל בבית עוקבים אחריכם

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-25/8/2017 10:03 לינק ישיר 
מכשירי החשמל בבית עוקבים אחריכם

"הבית החכם" הוא מושג שכבר שגור בפי כל, אבל גם מי שמסתפקים רק בשואב אבק חכם או מערכת אבטחה עשוי להות מופתע מכמות המידע שניתן לקבל עליו דרך המכשירים החכמים. איך ניתן להתגונן? כל הפרטים

"הבתים החכמים" הם תופעה שהולכת ונהיית נפוצה: שליטה מלאה על כל מכשירי החשמל בבית ישירות מהטלפון החכם. ברבים מהם גם מותקנות מצלמות אבטחה, שנועדו לשמור על בטיחות הגרים בהם ומתעדות את כל המתרחש בהם 24 שעות ביממה.

על פי הערכות, ישנם יותר מ-20 מיליארד מכשירים מחוברים ברחבי העולם כיום, ותוך שלוש שנים המספר הזה צפוי לזנק ל-50 מיליארד. גם בארץ בתים רבים דואגים לחבר לפחות חלק ממוצרי החשמל שלהם לסמארטפון. קוראים לזה "האינטרנט של הדברים" - כינוי למוצרי החשמל שמחוברים לרשת האינטרנט, וזה אחד הטרנדים הכי חמים של השנה.

אלא שהטכנולוגיה שאמורה להקל על החיים ולגרום לתחושת ביטחון, עושה בדיוק את ההיפך: מסתבר שישנם רבים שיכולים לפרוץ לכל בית חכם, לקבל שליטה על המכשירים בבית ואף לחדור לסמארטפונים ולחשבונות בפרטיים של הדיירים - וכל זה ממכונית שחונה ברחוב.

אך לא תמיד צריכים לפרוץ כדי לקבל את המידע: רק באחרונה הכריז מנכ"ל ומייסד i-robot כי בחברה בוחנים אפשרות למכור את המידע של הבתים שמצטבר בשואבי האבק החכמים לחברות מסחריות. הדברים עוררו סערה שהובילה את המנכ"ל לחזור בו מדבריו, אבל שואב האבק החכם ממשיך לאגור בתוכו מיפוי של הבתים בהם הוא פועל. במקביל, מסמכים סודיים שנחשפו השנה הראו איך ה-CIA הופך את הטלוויזיות החכמות למכשיר מעקב, שיכולות לא רק להאזין למתרחש בחדר אלא אף לצלם את המתרחש בו - ללא ידיעת הנוכחים.

אפילו הצעצועים הופכים לחכמים: הבובה קיילה, למשל, מסוגלת לתקשר עם הילדים וממש לנהל איתם שיחה - אלא שמומחי אבטחה גילו שבקלות ניתן להשתלט על הבובה, להאזין לילדים, לדבר מגרונה הבובה ואפילו לתת פקודות למוצרים חכמים אחרים בבית, כמו המנעול בבית.

המכשירים החכמים לא רק חושפים את המשתמשים לפריצות, אלא גם אוספות עליהם מידע: סקר שנעשה על ידי הרשות למשפט טכנולוגיה ומידע מצא ש-60% מהמכשירים החכמים אינם אומרים איזה מידע אישי בדיוק נאסף עלינו ולאן הוא הוא עובר; 70% לא הציגו הסבר איפה בדיוק המידע הזה נשמר, על המכשיר או אצל החברה; ו-75% לא הסבירו איך אפשר למחוק את המידע שנאסף.

אז איך מתמודדים עם הסכנות? ובכן, קודם כל מוודאים שהסיסמה בטוחה, ומורכבת גם מאותיות וגם מספרות - ככך שהיא מורכבת יותר, להאקרים יהיה קשה יותר לפרוץ למערכות. בנוסף, חשוב לשנות את שם המשתמש והסיסמה שמגיעות עם המכשירים החכמים, וגם ללמוד איך לכבות בהם את הגישה למיקרופון ולמצלמה.


נשלח מהאנדרואיד שלי
דווח על תוכן פוגעני

מנותק
נשלח ב-28/9/2017 12:45 לינק ישיר 
או קיי

גם התמי 4 יכולה להגיד לכם בקרוב כמה מים אתם אמורים לצרוך ביום.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-15/1/2018 19:40 לינק ישיר 

עובדה ידועה לצערי. בקרוב אפשר להיפרד מהפרטיות שלנו..דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > מדע וטכנולוגיה > חדשות טכנולוגיה > מכשירי החשמל בבית עוקבים אחריכם
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר