בית פורומים אגודה אחת

אגודה אח"ת = אחריות חברתית תורנית

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-21/9/2006 22:02 לינק ישיר 
אגודה אח"ת = אחריות חברתית תורנית

שלום רב וברוכים הבאים

פורום זה נפתח היום בער"ה תשס"ז, כששמו לקוח מתפילת ראש השנה "ויעשו כולם אגודה אחת לעשות רצונך בלבב שלם". שם זה בא לבטא את הרצון והכוונה שהוא ישמש במה למעוניינים לשתף זה את זה ולקיים דיאלוג בטענות ומענות הצעות ורעיונות , שמטרתן לשפר את העולם בו אנו חיים. אין כאן יומרה לתקן את העולם, אבל יש כאן בהחלט רצון שכל אחד מאיתנו יעשה כמיטב יכולתו לתרום את שלו לתיקון סביבתו הקרובה. הבמה מיועדת בעיקר לאלו המשתייכים לקהילה החרדית, אולם הרשות נתונה לכל אדם שהוא לכתוב את דעתו בתנאי שהודעתו תתאים לאופי הפורום.

הפורום איננו מיועד לעסוק בידיעות חדשותיות ורכילויות כאלו ואחרות, לשם כך קיים הפורום "בחדרי חרדים" אשר בו ניתן להתעדכן בכל הנעשה בציבור החרדי ובכל השמועות המתגלגלות ברחוב החרדי. הוא גם לא יעסוק בעניינים אמוניים ופילוסופיים מורכבים, את זה אפשר לעשות בפורום "עצור כאן חושבים". הרעיון כאן הוא לפתח דיונים ענייניים בנושאים חברתיים הנוגעים לחיי היומיום, אם כי ברור שהדיון בהם יגעו בסופו של דבר בשאלות השקפתיות יסודיות, בדיוק כפי שצפוי שעניין חדשותי כלשהו יהווה עילה לפתיחת דיון בנושא.

ההנחה היא שלמרות קיומם של פורומים חרדיים רבים מאוד, עדיין ישנו חסר בפורום מסוג זה שתתאפשר בו פתיחות מחשבתית ודיונים ענייניים. יתכן אמנם שישנם פורומים מסוג זה שהם סגורים בפני הציבור הרחב ופתוחים רק למאושרים, אבל זו בדיוק הכוונה לאפשר גישה נוחה לכל המעוניין ולהוות במה פתוחה לנושאים אלו. הטיעון שישנם נושאים שאינם ראויים להיחשף לעין כל מחמת הכלל המפורסם ש"לא מכבסים כביסה מלוכלכת בחוץ", לא נראה לי כל כך משכנע.

לאור השתתפותי מספר שנים בפורומים שונים ב"הייד פארק", אני מודע לעובדה שצריכים רחמי שמיים מרובים ומאמץ מיוחד מצד המשתתפים בכדי שהפורום לא ידעך וייעלם בתהום הנשיה. ככל שמספר הפורומים גדל כך סיכוייו של פורום חדש להתפתח קטנים והולכים. אני מקווה שיימצאו כאן מספר כותבים איכותיים, שיצליחו למשוך אחריהם עוד רבים אחרים.

"תכלה שנה וקללותיה, תחל שנה וברכותיה".

שונתה הכותרת כדי למצות את המטרה.
תוקן על ידי - אגודה_אחת - 20/04/2007 13:53:26

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/9/2006 13:27 לינק ישיר 
ברכות להקמת הפורום

ברכותי ליוזמי הקמת הפורום.
אכן, גם לדעתי, יש מקום לנסות ולהתמקד בדיון בעל "פוטנציאל מעשי" להוביל שינויים מבורכים,
במסגרת "המצאותנו" בחברה החרדית.
בברכת שנה טובה ומבורכת. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/9/2006 22:18 לינק ישיר 

פתחו לי פתח כחודו של מחט ואני אפתח לכם פתח כפתחו של אולם.

צעד בכיוון הנכון, מי יתן שתצא מכאן ברכה לנו ולבנינו, תן אתה!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/9/2006 23:35 לינק ישיר 

בהצלחה. הוספתי למועדפים. נקווה... תחילת שנה היא גם פתיחת דף חדש. הלוואי שנוכל כולנו לקיים ולו חלק מהדברים הטובים שתיכננו בראש השנה. שומר פיו ולשונו שומר מצרות נפשו

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/9/2006 16:52 לינק ישיר 

כנגד שמו של הפורום הועלתה טענה שהוא איננו מבטא היטב את תוכנו, ברצוני להבהיר את שלושת הסיבות שבשלהם בחרתי בשם זה.

א. אגודה אחת - שם זה בא לבטא את הצורך בלכידות של רבים המעוניינים להשפיע לטובה על החברה בה אנו חיים, כוחם של הרבים גדול בהרבה מכוחו של כל יחיד בפני עצמו. זהו למעשה הסוד של "אגודה" שלא ניתן להכניעה בקלות, כפי שמובא בחז"ל מעשה על אב זקן שהראה לבניו כיצד כל קנה בפני עצמו נשבר בקלות, לעומת אגודת הקנים שאיננה ניתנת לשבירה.

ב. אגודה אחת - המסר המועבר במילה "אחת" בא להעביר את המסר שאין כאן התייחסות לאדם לפי חוגו; מוצאו העדתי; מינו; ייחוסו; או כל פרמטר אחר, כל מי שמרגיש את עצמו שייך למטרות הפורום ולנושאים הנידונים בו מוזמן לעשות זאת. החלוקה במחנינו לספרדים ואשכנזים; חסידים וליטאים; אברכים ובעלי בתים; צעירים וזקנים; מודרנים ובני תורה, היא בעלת השלכות שליליות רבות, למרות שניתן אולי למצוא לכך צידוקים כלשהם.

ג. המסר העקיף - כפי שציינתי בתחילת האשכול שמו של הפורום לקוח מתפילת ראש השנה, "וייעשו כולם אגודה אחת לעשות רצונך בלבב שלם", זהו אמנם המכוון גם כאן שגם אלו הקוראים תיגר על הנעשה אצלינו אינם מתכוונים להחליש חלילה את שמירת התורה והמצוות אלא מתוך דאגה לחיזוק הדת.

בכל מקרה, אני מקוה שבמשך הזמן יקנה הפורום את שמו הטוב, הדבר תלוי כמובן בתוכן שיוצק לתוכו על ידי המשתתפים. המשימה איננה קלה, בפרט לנוכח העובדה שאנחנו כיום פורום אחד מתוך 7,000 ב"הייד פארק" [http://hydepark.hevre.co.il/defaultfull.asp?viewdays=3000]. אני מקוה שנצליח בזמן הקרוב להיכנס ל"הייד פארק-מסורת" אז נהיה רק אחד מ-160 [http://masoret.hevre.co.il/hydepark/defaultfull.asp?viewdays=3000]

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/9/2006 19:22 לינק ישיר 

אגודה קבל אייקון ירוק

השפעת הפורום לא תלויה בשמו אלא בתוכנו. וכמאמרם ז"ל "אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו"

תוקן על ידי - חיים9999 - 25/09/2006 20:12:45

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/9/2006 22:39 לינק ישיר 
בהצלחה

אשתדל להשתתף, לפי מיסת הפנאי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/9/2006 09:59 לינק ישיר 

ברכותי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-26/9/2006 22:00 לינק ישיר 

תודה מקרב לב לדוד10 על הכנסת הפורום ל"הייד פארק מסורת"

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/9/2006 00:23 לינק ישיר 

תודה רבה על ההזמנה לפורום.

אני מקוה שהפורום אכן יעורר הדים בציבור הגולשים ושיתפתח לכיוון חיובי. אני מקוה גם שהדיונים כאן יתרמו לכינון הבנה ואחוה בין הזרמים הדתיים השונים, ובין יהודים באשר הם. ויעשו כולם אגודה אחת לעשות רצונך בלבב שלם.

בעזרת השי"ת ובלי נדר, אשתדל גם אני לתרום את חלקי.

בתודה ליוזם ומייסד הפורום

ובברכת 'וברכתיך בכל אשר תעשה'

ידידכם

שושנת יעקב

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/9/2006 17:51 לינק ישיר 

ברכה והצלחה וגמח"ט .

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/9/2006 12:31 לינק ישיר 

בהצלחה.

אולי תסבירו לי משהו: מה ההבדל בין הפורום הזה לבין הפורום רב שיח?

ויותר מזה: האם יש כאן תוצאות מעשיות? האם מסיקים כאן מסקנות עד הסוף? עד הסוף המר?

תמות נפשי עם פלשתים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/9/2006 13:11 לינק ישיר 

חרקירי

זה לא קשה להבין, שם חוששים לדון קבל עם ועדה, וכאן לא.

אולי משום שכאן הדיונים הם על דברים שאין לחשוש עליהם? לא נראה לי. יותר מסתבר שלמקים הפורום הזה לא אכפת, ראה אשכול סמוך על כביסה בחוץ. אולי משום שהוא מעולם לא ראה כיצד כתבים מנצלים באכזריות ובקור רוח מקורות כגון אלו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/9/2006 23:37 לינק ישיר 

אכן מומלץ לעיין באשכול הסמוך בו מתבאר שחס ליה למקים הפורום שלא יהיה איכפת לו, אלא שיש הסבורים שהנזק באי קיומו של דיון (והסגור אינו עונה על הצרכים) עולה על הנזק שבחשיפה בפרט שאנו חשופים בכל מקרה, 
אם יש מכונת כביסה בחוץ אני אעמיד לצידה מכונה משוכללת יותר שלפחות יצא משהו נקי.  מאיר

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/9/2006 23:51 לינק ישיר 

חרקירי

השאלה אכן מתבקשת, מה בין מטרות הפורום החדש לבין הנעשה כבר מזה שנה בפורום "רב שיח"? נדמה לי שאת התשובה כבר סיפק לומד, אם כי לדעתי הוא ציין רק את החיסרון שבפורום פתוח, בעוד שלדעתי ניתן למצוא בכך גם יתרונות. בפורום סגור, מי שאיננו רשום ב"הייד פארק" אין לו שום אפשרות להיכנס אליו וגם הרשומים אינם יכולים להתוודע באופן בלתי אמצעי לתכנים, אני מעריך שישנם רבים וטובים המתאימים לדיונים מסוג זה והשתתפותם נמנעת, אני מקווה שאכן בפורום פתוח כגון זה הם יגיעו ויתרמו את חלקם. הצורך במתן אישור כניסה גורם להערכתי גם להומוגניות מסויימת, המורידה לטעמי מאיכות הדיון ומההתענינות הנובעת דווקא מדעות מנוגדות, כשמטבע הדברים האישורים ניתנים בדרך כלל למי שכבר ניתן לעמוד על אופיו מהודעות בפורומים אחרים.

למעשה, הנידון איננו מה השוני בין הפורומים? אלא, האם ישנו מקום לקיומם של שני הפורומים זה לצד זה, או שאי אפשר לקיים שניהם היות ואין בשיעור המשתתפים כדי חלוקה? להערכתי, יתכן שדווקא יתקיים כאן "קנאת סופרים תרבה חכמה", היות ולמשתתפים ב"רב שיח" יישאר מקום להודעות שהצינעה יפה להם ואילו "אגודה אחת" יוכל להוות אי"ה מקום מפגש למשתתפים חדשים, שיוזמנו בעקבות כתיבתם כאן גם לדיונים ב"רב שיח".

בכל מקרה, ברכתי נתונה לשני הפורומים שיזכו בעז"ה להיות לתועלת לכלל ולפרט.

לגבי שאלותיך האחרות, נדמה לי שכבר פתחת אשכול בעניין ואשתדל להגיב שם. אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-1/10/2006 01:01 לינק ישיר 

תודה על ההזמנה.
נקוה כי אכן הפורום יצדיק את עצמו.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > חברה וקהילה > אגודה אחת > אגודה אח"ת = אחריות חברתית תורנית
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.