בית פורומים הישבשערים

הסיפור החדש "אם הישיבה"!!! מאת שיינדי!

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-31/8/2008 22:04 לינק ישיר 
הסיפור החדש "אם הישיבה"!!! מאת שיינדי!

. תוקן על ידי - נפלתי_קמתי - 01/09/2008 1:40:59

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/9/2008 00:07 לינק ישיר 

הישיבע בוחר יענקי.זה עתה סיים את בינהזמנים אחרי 3שנים בישיבה קטנה הוא נכנס לישיבה גדולה. הכל יותר גדול החדרים החדר אוכל הבית מדרש.הבחורים...בעיקר הבחורים הוא!שהגיע מפסגת שיעור ג צ'קטנה. הם הרי עשו בישיבה מה בא להם החל ממנגלים בסוף זמן חורף וכלה בשבת בצפת בשיא הקייץ.בטרמפים. הם הסתכלו מלמעלה על הצוצקים משיעור א ו ב. זוהי מין תחושה עילאית שזר לא יבין זאת! מה גאווה יש בלהיות יותר גדול? זה אחרת שיעור ג ישיבה קטנה. זה מצב שלא חוזר אף פעם כי ישיבה גדולה אין סוף מוגדר לשיעורים אז תחושת ההתעלות קיימת אבל לא מגיעה לשיא אף פעם אבל בשיעור ג יענקי הרגיש את זה .אני גדול אני הסוף.של המחזור עוד חודש חודשים שבוע שבועיים אני לא יהיה פה. אהיה רחוק. ורק אתם הצוצקים תשארו עם המשגיח הזה והר"מ של שיעור ג.שחושב שהוא מנהל את החיים של תלמידיו.ועם המנקה הרומני. ואני .אני רק זמני פה אני הולך לישיבה גדולה... וידועה האימרה. כמה שסולם יותר גבוה. שנופלים זה יותר כואב.וככה יענקי הרגיש שהוא נכנס בפעם הראשונה לבימ"ד. ג'וק קטן. בין חיות כאלה גדולות. . . .יש מנהג רע בישיבות שאין הסברים מה באמת קורה! לא מבינים את האנשים החדשים שצריכים אולי הסבר שלמשל לא צריך להפגע אם ישבת במקום ובא אלייך בחור ואמר לך בעדינות ובתקיפות לך לך לך...זה טבעי. זה שאין פתק על החדר אוכל שבארוחת ערב זה מה יש ולא כמו שאתה רגיל שמגעים רק בסוף הדברים החמים.. . וכו וכו. המשטר רופף והילד הקטן הכל יכול מהישיבה הקטנה קצת מאבד פרופרציה בגודל ובגדולים. זה מש שיענקי הרגיש...אבל הוא יעבור את זה כמו כולם....

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/9/2008 00:29 לינק ישיר 

כמו כולם.... ממי הוא לא שמע את זה? מאמא שלו מחברים ואפילו מאחיו הגדול... תראה אמרו כולם...אתה רואה שכל הבחורים בסוף מסתדרים! בסוף השאלה מתי זה הסוף ... . . .הישיבה שיענקי נכנס אליה היא ישיבה בינונית מינוס(כולנו חכמים כולנו נבונים זו ההגדרה) ישיבה טובה אבל... יענקי יכול היה(לטענתו)להתקבל בישיבה יותר טובה וכו וכו .והוא ואחיו והר"מ שלו החליטו יותר קטן יותר אישי יותר נוח. במבט לאחור הם צדקו... הישיבה היתה בעיר מרכזית עם בנין ופנימיה באותו מקום וחדר אוכל באותו בנין בקיצור חממה לגדולי הדור הבא.(או לפחות הזה) ישיבה ככל הישיבות[וכאן שיינדי רוצה להעיר הערה אישית זה שיש דירוג בין הישיבות זה אולי סטיגמה כבוד יוקרה וכדומה. אבל עצם הקיום השונה נותן גם את ההבדל בין השאיפות של הצוות של הישיבה מצעירי הצאן ואל תדרוש מבחור שהגיע לישיבה טובה.> איך שזה נקרא! לבחור שהגיע לישיבה בינונית כי צריך יות מרווח נשימה הערה שולית] יענקי נכנס עם כל הכוח בישיבה הקטנה הוא לא היה אומנם השפיץ.אבל הוא בהחלט היה בצד של הטובים בשיעור בין מקום 4 ל5. הוא באמת רצה ללמוד ולהיות תלמיד חכם לתפארת המשפחה... ועצמו... כשהוא ירד במדרגות מהבית מדרש לחדר אוכל עמדה אישה בגיל מבוגר יחסית ב50פלוס ונראת טוב.בכניסה לאחד מהחדרים במסדרון שהתברר מאוחר יותר כחדר של הרוישיבה. בשולחן כולם דיברו עליה מין נעייס של בחורים צעירים.זו . ההיא. זו אישתו של הראש ישיבה. ולמעשה היא היא שמנהלת את הכל פה. והיא נקראת... אם הישיבה...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/9/2008 11:04 לינק ישיר 

ליענקי דווקא הסתדר הרעיון הזה בראש "אם הישיבה" הוא.בגיל 17 הרגיש מוגן קצת.היה לו רחוק מהבית ומאמא ודווקא זה שיש לישיבה אמא זה מצא חן בעיניו... שלא נזדקק... חשב לעצמו. כמובן בשולחן בחדר אוכל.חוץ מלטחון אוכל.טחנו בפה כמעט הכל את החברים החדשים את הצוות ואת הנספחים.כל אחד התגאה במה שהוא כן מכיר. בחור אחד עם שיער קצוץ אבל רואים שזה מתולתל טען שאמא של הר"מ של שיעור ב חברה מאוד טובה של אחותו הגדולה. והיא הבטיחה לאחותו שהיא תדבר עם בעלה שיתחס אליו... ואחד אחר טען מושי קראו לו שהוא היה בקמפ לפני שנתים והבן של הראש ישיבה היה מדריך שלו... בקיצור כל אחד וסיפריו עימו שאיפות רצונות בין הזמנים אלול .אפילו על הגבינה רשום אלול .כל הניוסים הקטנים של בחורים קטנים בישיבה גדולה. את יענקי דווקא תפסה הדמות שהוא ראה במדרגות בדרך לחדר האוכל הוא סיים במהירות ועלה למעלה אולי הוא יראה אותה שוב.זה עשה לו טוב שיש אמא קרובה.והיא היתה שם! הוא התקרב אליה. כאילו הוא ממהר. ואז היא אמרה לו שלום!אתה חדש פה! כככן גמגם יענקי. תגיד שאלה במתיקות אין מה לאכול בחדר אוכל שכזה מהר יצאת משם? לא אה כן בעצם האוכל מאוד טעים! גמגם יענקי המפגש הזה קצת היה לא צפוי בשבילו... טוב אני שמחה שאתה נהנה פה.אייך קוראים לך יענקי. מאיפה? מבית שמש!אה יפה מאוד תצליח .אם יהיו בעיות אני פה .תמיד! יענקי נעלם משם במהירות האור. והרגיש בטוח .יש פה מי שדואג לו "אם הישיבה". . . .[הערה של שיינדי .כמה נחמד היה אם כל בחור בתחילת הדרך בישיבה היה מקבל כזו זריקת ביטחון ועידוד.זה לא היה עוזר? להתגבר על הקשיים.יענקי הוא אחד מאלף שקיבל כזו זריקה והלואי שיעזור לו בהמשך] המשך יבוא שיינדי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/9/2008 09:11 לינק ישיר 

כשיענקי קם משנת צהורים ועלה לבית מדרש הוא הרגיש קליל. המקום פה מצא חן בעיניו הכל כבר נראה לו יותר פשוט הכל יותר קל יש פה מישהו שדואג שהכל ילך בקלות. הוא חיכה לחברותא שלו שבקושי הכיר. . .וכשחברותא הגיע יענקי סיפר לו. אתה יודע דיברתי עם אישתו של הראש ישיבה. ותדע לך שהיא מאוד חמודה. וכיף לדבר איתה.. .יענקי שם לב אייך הפנים של החברותא נהפכות לנדהמות.. . תגיד יענקי אתה לא מתבייש לדבר ככה בית מדרש לפני הגמרא. ועוד באלול??? יענקי לא הבין באמת ובתמים מה הוא רוצה? עשיתי משו רע?הוא שאל? כן!ענה החברותא. אתה מדבר על הרבנית כאילו שהיא חברה שלך... יענקי היה בחור תמים. ולא הבין מה החברותא רוצה... אבל במחשבה שניה יענקי הבין שעשה טעות כבר בתחילת הדרך. טעות שיכולה להרוס את הכל ולטעות הזו קוראים "אם הישיבה"

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-2/9/2008 23:17 לינק ישיר 

אני מחכה לשמוע תגובות וחווית מהישבשערים! ונדע מה הלאה תודה שיינדי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/9/2008 01:20 לינק ישיר 

חחחחחחחחחח את כמעט למדת בישיבה... אבל לא!! סורי אבל אין מישהו שהוא תמים כ"כ! או בעצם שכן... כמו בסיפור... בכול אופן מה שברור שהוא בן 13 וחצי... ואני מחכה להמשך.:) רק שתעמדי בכללי הפורום... אז אוהבת לצעוד על הגדר...:-)

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/9/2008 11:29 לינק ישיר 

אני חייבת להבהיר שאת הפרטים הקטנים אני שואבת ממשהו קרוב שעבר ב4ישיבות בלי מיר!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/9/2008 21:07 לינק ישיר 
היום זה לא פעם...

נראה לי שכדאי שתצאי מהסרט היום בחורי ישיבה לא נאיבים בצורה כזו....
לפי תורת הסטטיסטיקה רצוי שתבדקי עם כמה בחורים כי הבחור שהתייעצת איתו כנראה לא משקף את האוכלוסיה...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/9/2008 22:43 לינק ישיר 

אני לא מבינה מה בדיוק לא מסתדר לך?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/9/2008 00:48 לינק ישיר 

האמת שיענקי הרגיש מבולבל לגמרי. עד שהוא מצא קרש נחמה בכל המערכת הגדולה הזו של בחורים צוות רמים הכל חדש.... בא החברותא שלו ועוד צוחק עליו. למען האמת יענקי באמת ובתמים לא חשב על הכיון הזה... הוא היה בדרך לדף חדש הוא הגיע פה כדי להתעלות כדי להתקדם לשכוח מהפרטים הקטנים.ולכן הרגיש חופשי לספר לחברותא שלו את ה"תמיכה" שהוא קיבל מאם הישיבה. והחברותא ממש זרק אותו למחשבות שיענקי רצה להדחיק. אבל הם התפרצו לא במחשבות ניגדיות. מה הוא רוצה?מה היא יפה אם הישיבה. הוא לא מתבייש יש לה בנים ובנות בגיל שלי ואפילו יותר גדולים? מה החברותא נדלק? מה היא זאת שתביא לי הירוהרים? מה?היא אשה חשובה ומכובדת. היא היתיחסה יפה כל כך. מה הבעיה? אז מה שהיא אשה אסור לדבר על זה ... יענקי היה פשוט מבולבל מצד אחד ומשהו התחיל להתגנב ללבו מצד שני... הדף שהוא רצה לפתוח כבר לא חלק יש בו איזה קמט. קוראים לקמט הזה אם הישיבה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/9/2008 16:21 לינק ישיר 

למעיישה יענקי היה בשלבי התאקלמות בישיבה. דווקא שבת עשתה לו טוב.יש פחות לחץ אין סדרים ברורים יש פחות בחורים אין רמים משגחים וכו רק הר"מ של שיעור ב היה בשבת בישיבה הוא הגיע עם כל משפחתו לשבת בישיבה. יענקי חשב על המסירות נפש להביא משפחה אבא אמא בנים בנות לדירת הישיבה שזה לא יותר מ3חדרים עם מיטות כמו של הבחורים זה לא תענוג גדול במיוחד. השבת עברה על יענקי בנעימים ליל שבת .שבת בבוקר. בצוהרי שבת היה בא לו לצאת קצת לטיול לבד בסביבה הוא ישן מעט והתלבש ויצא מהפנימה לכיון היציאה החוצה. כשהוא פתח את דלת הפנימה .... היא עברה שם...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-5/9/2008 16:27 לינק ישיר 

היא... היתה לבושה טיפ טופ בגד עליו תכול עם פסים ושמלה אקורדיון שער שחור בלאק אסוף לקוקו ארוך יענקי נרתע לאחריו מה זאת מחפשת בבנין הישיבה??? נכון שהם בתוך שכונה חרדית.. .אבל לבחורה להכנס לבנין הישיבה זו חוצפה. היא עברה ויצאה החוצה הרבה לפני שיענקי סיים לחשוב... באינסטינקט הוא רצה לרדוף אחריה אבל הוא עצר את עצמו... ולפני שהוא הספיק לסדר את המחשבות שלו הגיע לכיונו ילד קטן ושאל ראית את אחותי? אהה זאת אחותך ?מי אתה שאל אותו יענקי? דודי המבורגר אני הבן של הר"מ של שיעור ב.. . .אההה אמר לו יענקי וזאת אחותך... היא הלכה לשם הוא הצביע לו לכיון היציאה... אבל מסוכן לצאת לבד אני ילוה אותך לאחותך...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/9/2008 23:06 לינק ישיר 

את ממשיכה לחיות בסרטים... בחור נאיבי כ"כ לא יתקרב לדלת אמותיה של בחורה... אני מבינה שבפרק ההמשך קופידון יופיע...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/9/2008 23:33 לינק ישיר 

סטודנטית צודקת! ההית צריכה להכניס את הנערה בתור שכנה בבנין וכו וכו בת של רב..! מי יתחיל איתה??

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/9/2008 23:49 לינק ישיר 

סוף סוף יהיה פה מישהו שיאפס את שיינדי...
נ.ב שיינדי לא להיפגע! נאיביות זה חמווווד...

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > חברה וקהילה > הישבשערים > הסיפור החדש "אם הישיבה"!!! מאת שיינדי!
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 ... 40 41 42 לדף הבא סך הכל 42 דפים.