בית פורומים חושבים חינוך

הנושרים האמיתיים!!

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-6/1/2009 00:54 לינק ישיר 
הנושרים האמיתיים!!

האווירה היתה מחשמלת תחושה חריפה ריחפה באוויר וארשת של רצינות נסכה על פניהם, הם ישבו אחוזי רצינות שלובי ידים קמוצי אגרוף ומלאי רצון של עשיה, היה זה לפני כשנה וחצי במוצ"ש פרשת ויגש, קומת הסוויטות במלון שרתון פלאזה בירושלים לבשה חג, היו שם משרי ש"ס ישי ונהרי ועד ליצמן גפני ואפי איתם. מפגש לא שיגרתי זה שחצה קווים פוליטיים אדומים לא היה עוד ישיבה שבועית בלובי הדתי בכנסת, מפגש זה היה משהו קצת יותר נעלה, משהו קצת יותר לש"ש, המטרה היתה מצוקת הנוער הנושר, מטרה זו היא שהצליחה לאחד דעות שונות לדעה אחת שחייבים למצוא פתרון ופטרון להצלת הנוער.

המארח דוד הגר, הוא זה שהצליח לאחד סביב שולחן עגול אחד את כל אותם אנשי עשיה, הגר יהודי חרדי תושב לוס אנג'לס התפרסם כאיש אשר נדבת ליבו הרחבה ובפרט לנושא כאוב זה ידועה כנסתרת וכרחוקה מפרסום וכותרות, מצוקת הנושרים בארץ ישראל נגעה עמוק בליבו, וע"כ יזם את המפגש בין כל אותם אנשי מפתח ובמטרה לעלות על עקבותיו של נחש הנחושת אשר יפסיק את אותה המגפה המשתוללת בקרבנו, בסיום אותו מפגש מרתק בחצות ליל, צעדו יחדיו לחזות בעיניהם  במחוזי הנושרים במרכז העיר בירושלים שם עמדו מקרוב על התופעה האיומה שכבר מזמן נהפכה לנורמה.

כיום לאחר יותר משנה וחצי מאותה סערת כותרות שבשרה על המהפכה הגדולה בתחום זה בעקבות מפגש אנשי המפתח, יוצאים אנו לבדוק מהו ערכם של דיבורים והבטחות, והאם מצוקת הנוער הנושר באה על פתרונה או שמא אותו עץ גבוה שעליו טיפסו כל אותם אנשי עשיה נעקר כליל וענפיו נשרו לגמרי וכל אותם דיבורים על תקציבים התבררו כדיבורי סרק.

מבדיקה אישית שערכתי אצל כל הגורמים, כולל שרים חכי"ם וכו' התברר כי הכל היה כותרות סרק, כולם הבינו את הצורך הגדול אך בפועל לא עשו כלום, ובקשר לדוד הגר, אמר לי אחד מגדולי ראשי הישיבות לנוער הנושר כי הוא פנה אל הגר באופן אישי והנ"ל רק התחמק וברח.

אשמח לדעת מכל הנוגעים בדבר עם טעיתי בבירורי.

תוקן על ידי פסיכובלוג ב- 06/01/2009 1:03:49

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/1/2009 02:13 לינק ישיר 

כאחד שהיה יעד לביקורה של אותה משלחת "רמת דרג" הרשה לי לספר לך מעט על מה שהיה אז...

ולהוסיף פרטים על מניעים.

דודי הגר, יהודי נכבד, מממני פרויקט חשוב, פרויקט "הנחל החרדי", הביבי שלו זה הנחל .

אותה פגישה שהחלה אצל מארח, שבסודי סודות ידעו לומר שהבטיח הבטחות, אבל מהיכרות עם הגורמים שארגנו אז את המפגש וסיעו לו בהכנתה, יודע אני שלא היו הבטחות ולא כלום.

לדידו של דודי, המפגש היה אמור ליצור קונצזוס סביב הסוגיה ולהביא לפולחן שאולי יגשים מטרות. הוא לא תכנן להשקיע ולו שקל אחד למען המטרה, אלא בתנאי "שרשמי הנחל החרדי" יוכלו להיות בכל מקום.

המפגש יצר קונצזוס, הוא הרבה לויאליות, הוא גרם רק לדבר אחד, "אותם נערים נשואי עזרה קראו על נערים היושבים במערות חשוכות", הם לא רוצים יותר עזרה. הם חוששים מהעזרה יותר מאי פעם.

כותרת ענקית עיטרה את אחד מהעיתונים הגדולים של הציבור החרדי "פסגת הנושרים", הציבור החרדי הכתיר נערים מתמודדים כנוער נושר, בזה הפכנו אותם מנוער מתמודד לנוער נושר.

פסיכובלוג יקירי, לא מכותרות נביא ישועה, לא מאסיפות תבא הישועה, רק מדבר אחד "פעילות שקטה" וזה נעשה כל הזמן.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-6/1/2009 02:34 לינק ישיר 

דרך אגב, עיתון משפחה פירסם בזמנו את הכתבה 'פסגת הנושרים' ובתמונה המרכזית נראו שני בחורים באחד ממקומות הבילוי, אני מכיר באופן אישי את שני הנערים (שהם אחים) ופירסום תמונתם בענק והגדרתם כ'נושרים' גרמה להם ולמשפחתם בזיון גדול מאוד.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/1/2009 01:42 לינק ישיר 

יש פרטים יותר ברורים?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/1/2009 15:33 לינק ישיר 

לטובת הפורום...
אל תערבו פוליטיקה

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-21/1/2009 02:33 לינק ישיר 

תאמין לי שאין כאן שום קשר לפוליטיקה, לפעמים הדרך היחידה להציג את הכאב הוא בנוסח זה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/6/2009 17:18 לינק ישיר 

אחיר כל המרסמים שאינם עושים כלום, מי כן מכיר א' שכן עושה בשקט? האם יש חיה כזאת?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/8/2009 19:02 לינק ישיר 
הנושרים

אינני יודע מתי הייתה הפגישה ומה היו תכניה.
עובדה קיימת היא שיש בעיה בנושא החינוך בארץ וכולם מדברים גבוהה גבוהה אך בסופו של דבר אינם עושים כלום(אינני מדבר על הפורום עליו דיבר הפסיכולוג-כי אינני יודע במה מדובר).
לצערינו המורים(ואני מורה כבר שנים בכל סוגי האוכלוסיה)וגם אנחנו אלא שבאו לתחום ההוראה(אני מגיע מתחום ההי טק)מתוך שליחות קצים במערכת(וגם בהורים שנוגחים בנו ללא הרף).
בכל אופן אני מוכן להציע לכל מי שיש בידו את האפשרות.
יש לי רעיון חינוכי(ששכרו בצידו) ולצערי אין לי את המשאבים.
תשתית מסויימת יש לפרוייקט אך כאמור אני מחפש משקיע שלא חושב רק על העיניין הרווחי שבדבר(ויש רווחים) אלא כאמור מוכן ללכת בקו החינוכי והערכי שבדבר.
ניתן לפנות בפרטי או ב  bhiotzer@gmail.com
כל טוב

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > חברה וקהילה > חושבים חינוך > הנושרים האמיתיים!!
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר