בית פורומים חינוך בגיל הרך

טיולים לילדי הגן

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-12/3/2009 15:10 לינק ישיר 
טיולים לילדי הגן


מתוך אתר הטיולים
http://www.geocities.com/mada4school/index.htm
גננת יקרה, הורים יקרים  שלום   

טיולי סוף שנה הורים וילדים

ברצוני להציע מספר הצעות לטיולים אל מחוץ לגן לאחר חופשת פסח

טיולי טבע בשטח פתוח

1.     טיול למקורות הירקון*, טיול הליכה קצר לאורך הירקון מחוץ ובתוך הגן הלאומי, בקרבת כפר הבפטיסטים, בשילוב יצירה ובישולי שדה בהתאם לזמן.

2.     טיול בעקבות סרטנים ועפיפונים בחוף הים הסלעי – אולגה. פעילות חקר בחוף הים הסלעי להכרת בעלי החיים כמו הסרטנים והדגים ברשתות וכלי איסוף, הפעלה יצירה  והפניניג עפיפונים בחוף הים, ניתן לשלב בישולי שדה.

3.     טיול נחל אלכסנדר -  מסלול הליכה מעגלי הצופה על נחל אלכסנדר, לצד הכביש המהיר לחיפה. המסלול משלב איסוף חרקים ברשתות וכלי איסוף, הפעלה יצירה  ובישולי שדה ניתן לשלב הפניניג עפיפונים בחוף הים.

4.     טיול לשולי הכרמל משולב במסלול הליכה בגן הנדיב שליד זכרון יעקב לכיוון עין צור. בשילוב יצירה ובישולי שדה בהתאם לזמן.

5.     טיול בשמורת המסרק -  מסלול הליכה מעגלי בחורש טבעי מוצל. הצופה על הכביש לירושלים, לצד דרך בורמה, מלוה בסיפורי תש"ח ומטובל בצמחי תבלין כמו כן בשילוב יצירה ובישולי שדה. 

6.     טיול למערת התאומים -  מסלול הליכה מעגלי בשילוב עם כניסה למערת התאומים בה נפגוש עטלפים ונטיפים בשילוב יצירה ובישולי שדה בהתאם לזמן.

7.     טיול לעיינות גבתון ליד חולדה -  מסלול הליכה מעגלי לצד זרימת המים במקום בשילוב יצירה ובישולי שדה בהתאם לזמן.

8.     טיול שמורת נחל התנינים מעגן מיכאל* משולב במסלול הליכה על סכר נחל התנינים והכרות עם כוח המים המפעיל את טחנת הקמח סיור לאורך הנחל לנקודת המפגש עם נחל עדה בשילוב יצירה מנוע המופעל בכוח המים ובישולי שדה בהתאם לזמן.

 

* הערה בטיולים בשמורות טבע כמו מקורות הירקון, נחל התנינים - מעגן מיכאל וכו' מחייבות תשלום כניסה של 12 שח לילד + 19 שח למבוגר.

יציאה מהגן: 8:00 –  חזרה עד 12:30-13:30

 

טיולים במקומות סגורים (התקשרו לקבלת הצעת מחיר מוזלת לדמי הכניסה באתר)

 

·        עולם הדבורה – משמרת

 

·        מהקציר לאפיה – ניר אליהו

 

·        עולם האווז – גן חיים

 

·        טל טלה – באר יעקוב

 

·        ספארי – רמת גן

 

·        מרכבות לטרון

 

 

בכבוד רב, ובתקוה להמשך עבודה משותפת

ד"ר רוני טייכר,  הגליל 48 רעננה,   טל:09-7440271,   נייד: 0522739788,  פקס:09-7429316

 http://www.geocities.com/mada4school/tripgan.htm
דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-24/1/2010 00:33 לינק ישיר 


טיולים לימים אלה

  

  אחרי המבול

 
סוף השבוע האביבי הצפוי הוא הזדמנות מצוינת לצאת מהבית וליהנות מהנוף
  תשע הצעות לטיול מהדרום השוצף ועד לצפון הפורח •

 
אילן גטניו

 
    מים בששון:

   5 מסלולים בדרום הארץ

   בארץ המכתשים בחבל הבשור ובאזור הערבה מאגרי המים וערוצי הנחלים מלאים מה שהופך את סוף השבוע הזה אידיאלי לטיול בנגב. אבל אל תיתנו למזג האוויר הנעים להטעות אתכם: גם כשהשמש זורחת חשוב לטייל רק במקומות בטוחים שאליהם ניתן להגיע ברכב. כמו כן אל תנסו לחצות ברכב נחלים זורמים גם אם נראה שהזרימה בהם חלשה.

   עין ירקעם

   המפלים היפים של עין ירקעם הופכים בחורף למחזה מרהיב.
 

   איך מגיעים: נוסעים בכביש היורד מירוחם לכיוון המכתש הגדול ופונים ימינה לכביש .206מחנים בחניון הממוקם משמאל לכניסה למפעלי אורון. הליכה קצרצרה של כ40-מטרים תביא אתכם אל נקודת התצפית המרשימה שממנה ניתן להתרשם מעוצמת המים הנופלים מגובה של שמונה עד עשרה מטרים בכמה ערוצים.

   מפל עין מעריף

   בחניון העליון של עין עבדת נמצא המפל היפה והמרשים ביותר בארץ.

   המים במפל עין מעריף נופלים מגובה של 60 מטרים בעוצמה אדירה והופכים את המקום לנקודה מתוירת במיוחד. במפל שתי נקודות תצפית: במרפסת ממש מעליו ובמרפסת הצופה לעין עבדת
  לכיוון צפון.

   גשר נחל רמון

   הנחל המתפתל בתוך מכתש רמון מהווה אטרקציה בשל הצבע האדום של מימיו. איך מגיעים: נוסעים בכביש החוצה את מכתש רמון ועוצרים בסמוך לגשר נחל רמון במרכז המכתש. מבט מהגשר מגלה מים שוצפים בצבע אדום. הנחל מקבל את הגוון המיוחד לו בשל העובדה שהוא זורם בתוך אבן החול הצבעונית של מכתש רמון.
  מצפור ע"ש טלי  

   פטה מורגנה: אגם עטור דקלים בנגב

   איך מגיעים: מצומת משאבי שדה פונים לכביש .222חולפים על פני פארק גולדה ופונים ימינה למצפור טלי. במקום שביל עפר המתאים לכלי רכב. מהתצפית הגבוהה נגלה מחזה מדהים של פארק קק"ל ובו אגם בצבע חום ומעט דקלים - שאריות של מה שהיה פעם "פארק גולדה."להמלצות על מסלולי טיול נוספים בעקבות ההצפות, על נקודות תצפית טובות

   ובטוחות ועל מקומות לינה והסעדה באזור:  www.gonegev.co.il
 
בין שיחי הפטל:

   מנחל השופט ועד נהלל

   יום טיול נהדר בצפון. נתחיל בנחל אמי הפורח משם נקפוץ לביקור בכפר יהושע נמשיך לבית הקברות של נהלל ונקנח בשופינג במפעל תמרוקים.

   איך מגיעים: לנקודת ההתחלה בנחל השופט מגיעים מצומת יקנעם. עוברים ביקנעם המושבה וחוזרים בדרך עפר עד לתחילת המסלול. עוצרים בחניון הסמוך למעיין אמי.

   תיאור המסלול: נתחיל את הטיול בהצצה על מעיין אמי שממנו נובע נחל השופט. משם נמשיך לאורך הנחל בין שיחי פטל עצי ערבה אולמוס ואשחר. המסלול הקצר מתאים לנכים ולתינוקות בעגלות. מי שלא מסתפק בטעימה מהדרך יכול לעלות במעלה הנחל אך יש לקחת בחשבון ששם המסלול פחות נוח.

   נחזור לרכב וניסע לכפר יהושע. בכניסה למושב עומדת תחנה משוחזרת ויפה של רכבת העמק שפ
  עלה בתחילת המאה ה20-בין חיפה לצמח. כאן נמשיך למרכז המושב. נעצור ליד מגדל המים שהוקם בשנת .1927כאן אפשר להתרשם מהאנדרטה לזכר בני הכפר שנפלו במערכות ישראל.

   בהמשך ניסע לצומת נהלל. נפנה בשלט לכיוון תמרת ולאחר כ200-מטרים נעצור בבית הקברות של נהלל. כאן קבורים אנשי היישוב החלוצים והמייסדים - וביניהם אליעזר יופה מייסד רעיון מושב העובדים משה דיין וגם אילן ואסף רמון. משם נגלוש עם הרכב למושב ונעצור ב"לבידו" - מפעל קטן של תמרוקים משחות ושאר מוצרי קוסמטיקה טבעיים.

   מסלולי טיול נוספים באזור ניתן למצוא באתר עמותת התיירות בעמקים: www.

   il  emek-tour.org  .il 
 


פרחים בדרך לירושלים:
  עין חמד ושמורת המסרק  

   מעיינות שוצפים מערת קבורה מתקופת בית שני ומבנה מתקופת הצלבנים מחכים לכם בגן הלאומי עין חמד שנמצא ליד הכביש המהיר שבין תל אביב לירושלים. לא רחוק משם בשמורת טבע המסרק תוכלו
  לטייל בשביל שמתפתל בין עצי אורן עתיקים.

   איך מגיעים: יוצאים מכביש מס' 1 במחלף חמד (בין הצמתים שורש והראל/מבשרת ציון) ולאחר כמה עשרות מטרים פונים דרומה.

   תיאור המסלול: בתקופה הצלבנית כינו את המעיין המרכזי הנובע בגן בשם הלטיני "אקווה בלה" שמשמעו "מים יפים" שם שהושאל בהמשך לאזור כולו. ואולם שנות הבצורת ובניית השכונות מסביב גבו מחיר כבד ממעיינות הסביבה. עין חמד ושני מעיינות נוספים יבשו באמצע שנת .2009עם זאת לאחר הגשמים של הימים האחרונים שבו המים לזרום במעיינות בשצף קצף והפארק פורח.

   חובבי ההיסטוריה יכולים לבקר במבנה הצלבני הגדול הממוקם לצד הפלג הזורם בגן (חלקו של נחל כסלון.(בפארק מצויה גם מערת קבורה המתוארכת לתקופת בית שני.

   מי שמעוניינים להמשיך לטייל מוזמנים להיכנס לרכב ולקפוץ לביקור בשמורת טבע המסרק. לנקודת ההתחלה והסיום יש לנסוע בכביש מס' 1 (תל אביב-ירושלים.(במחלף שורש לפנות לכיוון מושב בית מאיר ולנסוע כארבעה ק"מ בכביש הררי מת
  פתל (3965)עד לשלט הכוונה חום המפנה לשמורת המסרק בצד ימין של הכביש.

   השמורה ממוקמת סביב אחת הפסגות המערביות בהרי ירושלים. בפסגה ניצב קבר שייח' מוסלמי (אחמד אל-עג'מי) ובזכות קדושתו נשמרה באתר חורשה מרשימה של עצי אורן עתיקים מהבודדים בארץ שהם עצי בר. בימי קרבות תש"ח בלטו עצי חורשה זו כשיני מסרק על רקע הרכסים הטרשיים והחשופים מצמחייה. לוחמי הפלמ"ח הם שנתנו למקום את הכינוי "המסרק" שהפך לימים לשם הרשמי של המקום.

   שביל הטיול יוצא מהחניה ועולה בגרם מדרגות לכיוון מערב. לאחר עשרות מטרים מתפצל המסלול המעגלי. ממשיכים בסעיף הימני של השביל (חוזרים דרך הסעיף השמאלי.(עם השביל יוצאים מהחורש ומגיעים לנקודת תצפית לכיוון השפלה.

   בהמשך השביל מתעקל ומטפס לכיוון פסגת ההר. בחלקה הצפוני ממוקם מבנה קבר שייח' אחמד אלעג'מי. משם השביל ממשיך מזרחה ויורד לכיוון החניה. בסופו מתחברים לשביל שממנו יוצאים לתחילת המסלול.
 
  צילום: דודי ועקנין

 
  צילום ארכיון: גיל אליהו \ ג'יני

 
 דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-22/4/2011 11:48 לינק ישיר 


כמה טיולים שמתאימים גם לסבתות... מאתר "מעניין את הסבתא".

לפני השרב: טיולי פריחה ברחבי הארץ.

אירוס הגלבוע, חרציות, חוטמית, כליל החורש ועוד מגוון פרחים וצבעים. איפה תמצאו אותם בפתח האביב ואיך תזהו אותם - המדריך המלא.

אמנם חודש מרץ מאחורינו, החודש מבחינת שיא הפריחה, בו הכלניות והרקפות פורחות בכל רחבי הארץ. אבל גם החודש, בגלל הגשם שאיחר להגיע, עדיין לא מאוחר מדי ליהנות משדות צבעוניים של פרחים, ומטיול בצידו. אספנו עבורכם מבחר טיולי פריחה מכל רחבי הארץ. רגע לפני החום הגדול.

» פסח 2011 - לכל האירועים
» טיולים לשבת

צבע הארגמן: אירוס הגלבוע


את אחד מריכוזי הפריחה הגדולים ביותר של אירוס הגלבוע תפגשו בשמורת הטבע הר ברקןשבגלבוע. מהחניון שבפסגת ההר, יוצא שביל מסומן באדום שמקיף את הפסגה ומוליך אל שמורת האירוסים. אורך המסלול הוא כשני ק"מ, ומתאים למשפחות. עוד מקומות בהם תוכלו לצפות בפריחה: יישוב מעלה גלבוע ונחל יצפור - שניהם באיזור הגלבוע.

כיצד נזהה אותו: העלים זקופים וגדולים. הסתעפות קני השורש יוצרת גושים של צמחים המצמיחים עשרות פרחים - גדולים ושונים זה מזה בצורה, בגודל ובצבע. צבע עלי הכותרת של אירוס הגלבוע הם בצבע סגול - ארגמן. 
מתי: בחודשים מרץ ואפריל.
היכן: הר ברקן.

צהוב עולה: חרצית


מי לא מכיר, מי לא יודע, פרח החרצית הוא אולי הפופלרי ביותר בתקופת האביב. את הפרח תוכלו לפגוש בכל גינה ביתית ושדה ענק. אבל ריכוז גדול שלו, תוכלו לפגוש בתקופה זו בחוות משמר הכרמל, שנמצאת על כביש 721 - הכביש מעתלית לבית אורן, במחצבות קדומים. במקום תוכלו למצוא שרידים ארכיאולוגיים מתקופות שונות ושביל היקפי קצר ונוח להליכה, המשקיף אל נחל אלון ונחל אורן שנפגעו בשריפה הגדולה. 

כיצד נזהה אותו: במשפחת החרצית קיימים כ-200 מינים, כאשר על מנת לזהות את הפרח תוכלו לראות גבעול זקוף וחלול ועלים צרים בקבוצות. 
מתי: בחודשים מרץ עד מאי.
היכן: חוות משמר הכרמל.


אולי הפרח הפופלרי ביותר בעונת האביב. החרצית (צילום: ניר כפרי)

כמעט כמו בסתיו: בן חצב יקינטוני


בן חצב יקנטוני הינו צמח מוגן שפריחתו היא מן היפות ביותר בין צמחי החורש בארץ. בחודש אפריל תוכלו לפגוש את הפריחה בעיצומה בגן לאומי אפולוניה, שם תמצאו שרידי עיר צלבנית ושני מסלולי סיור לא ארוכים המיועדים גם למתקשים בהליכה.

כיצד נזהה אותו: בעל בצל באדמה, המעלה עמוד פריחה לגובה של 50-80 ס"מ, עם פרחים המסודרים בסידור ספיראלי ונפתחים מבסיס הצמח כלפי מעלה. כל פרח בנוי משש עלי עטיף פתוחים לרווחה, עאשר הם ממוקמים על עוקץ ארוך הניצב לציר התפרחת. 
מתי: בחודשים מרץ ובאפריל
היכן: גן לאומי אפולוניה


אל מול הים. בן חצב יקינטוני (צילום: יח"צ)

דווקא עכשיו: החוטמית


אין הרבה פרחים מרשימים כמו החוטמית. מעבר לגובהו המתנשא מעל כולם, צבעו הוא הדבר הבאמת מרשים בו. קשה לפספס את הפרח שנמצא בימים אלו בשיא פריחתו. פריחה מקסימה שלו תוכלו לראות בנחל אחוזה, שתחילתו במעלה כביש פרויד, בבטרמפידה הצמודה לרחוב ויתקין, וסופו מתחבר לכביש הסואן. מסלול קליל ולא קשה.

כיצד נזהה אותו: בסוג חוטמית נמנים כ-60 מינים שחלקם חד-שנתיים וחלקם רב-שנתיים. זהו צמח בעל גבעולים גבוהים וארוכים שלאורכם פרחים גדולים ובולטים בצבעי ארגמן ולילך. לפרחים חמישה עלי כותרת וחמישה עלי גביע, ובמרכזם נמצא מעין פעמון שעליו אבקנים מרובים.
מתי: בחודשים אפריל עד יוני
היכן: נחל אחוזה


חוטמית במעלה הכרמל (צילום: מנחה נופה)


צמחי מרפא: פרח החרדל


פרח החרדל מתעתע מעט, מצד אחד הוא נחשב לעשב רע בשטחים מעובדים, ומצד שני הוא מלא בסגולות רפואיות מעזרה לבעיית דלקות באוזניים עד טיפול נגד כאבי מפרקים וכאבי גב. בימים אלו ניתן לראות מרבדים של הפרח בשמורת הטבע עין אפק, שסמוכה לקריית ביאליק, ומהווה שריד אחרון לנופי ביצות נחל נעמן, שהיו בעבר בעמק עכו. לצד פריחת החרדל תוכלו לחזות גם בפריחתו של כליל החורש, חרציות וניצניות.

כיצד נזהה אותו: צמח חד שנתי הנפוץ ברוב אזורי הים התיכון. פורח בצבע צהוב, נפוץ מאד באדמות כבדות, בשולי דרכים ובמרחבים פתוחים. גובהו של פרח החרדל בין 30 ל-60 ס"מ, בעל עלי כותרת צהובים.
מתי: בחודשים אפריל ומאי.
היכן: שמורת טבע עין אפק.


מרפא אך גם רע לשטחים מעובדים. פרח החרדל (צילום אילוסטרציה: dreamstime)

זה בכלל עץ: כליל החורש


אמנם לא מדובר בפרח, אבל בהחלט קשה לפספס את הפריחה המדהימה שלו. זהו עץ קטן מאוד, שמגיע לגובה של שש עד שמונה מטר, בעל גזע מרכזי יחיד המתפצל בחלקו התחתון. בתחילת האביב מתכסה העץ בשפע פרחים בצבע ורוד לילך, המופיעים לפני העלים. בפארק איילון - קנדה, הממוקם בגן לאומי הרי יהודה, תוכלו לחזות בנופי חורש טבעי, ביערות נטע אודם ובעצי כליל החורש הפורחים במקום. בנוסף, בפארק קיימים אתרים היסטוריים כמו אמת מים, מערות קבורה, מחילות מסתור, מבצר צלבני ושרידי כנסיות.

כיצד נזהה אותו: עץ חורש, קטן מאוד, המגיע לגובה שש עד שמונה מטר, בעל גזע מרכזי יחיד המתפצל בחלקו התחתון, רוחב גזעו כ-30 ס"מ, צמרתו שופעת ובתחילת האביב מתכסה בפרחים בצבע ורוד לילך, המופיעים לפני העלים. העלים עגולים, תמימים ומזכירים צורת לב. 
עץ יחסית נמוך, המשופע בפרחים בצבע  ורוד - לילך.
מתי: בחודשים מרץ ואפריל.
היכן: פארק איילון - קנדה.


כליל החורש (צילום אילוסטרציה: dreamstime)

http://www.saba-sabta.co.il/bilu/bilui04דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-24/4/2019 11:38 לינק ישיר 

לא רק לילדי הגן
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > חברה וקהילה > חינוך בגיל הרך > טיולים לילדי הגן
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר