בית פורומים חינוך בגיל הרך

איך לבחור צעצועים ומשחקים מתאימים בחנויות ציוד לגני ילדים

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-21/6/2009 13:05 לינק ישיר 
איך לבחור צעצועים ומשחקים מתאימים בחנויות ציוד לגני ילדים

צעצועים ומשחקים בחנויות ציוד לגני ילדים
מאת: קייטרינג בת מצווה נט-סטייל | פורסם ב: 31-01-2009 | תגובות: 0 | צפיות: 193


ילדים קטנים מבטאים את עצמם ואת רגשותיהם על ידי שימוש בסוגים שונים של צעצועים ומשחקים הן בבית והן בגן. על מחנכות בגני הילדים לדאוג שהגן שלהן יכיל ציוד לגני ילדים שכולל צעצועים ומשחקים מתאימים לצרכי הילדים. צעצועים ומשחקים מתאימים הם אחד הצרכים החשובים בתהליך ההתפתחות של הילד, צעצועים ומשחקים רבים שנמכרים בכל מיני חנויות למכירת ציוד לגני ילדים אינם בעלי תועלת ממשית לילדים בגיל צעיר. צעד חשוב שעל מחנכות לנקוט בעת בחירת ציוד לגני ילדים הוא בדיקת אם צעצועים ומשחקים וכל שאר ציוד לגני ילדים שהן מתכוונות לקנות מתאים לגילם של הילדים ותורם להתפתחותם.במידת הצורך על המחנכות להיעזר במומחה לגיל הרך בעת בחירת ציוד לגני ילדים וכל מיני צעצועים ומשחקים שישמשו את הילדים בגן. הרבה חנויות של מכירת ציוד לגני ילדים ראו את הצורך בבחירת צעצועים ומשחקים בעלי תרומה אפקטיבית לילדים ולא למכור סתם צעצועים ומשחקים שאינם מוסיפים שום ערך לתהליך ההתפתחות השכלית של הילד. לפעמים צעצועים ומשחקים אינם מעבירים מסר או לקח לילד, ציוד לגני ילדים שמכיל צעצועים ומשחקים כאלה חייבים לא להשאיר בגן, נטל האחריות מוטל על המחנכות כמובן, ציוד לגני ילדים חייב להיות בעל חשיבות ערכית, שכלית והתפתחותית לילד.
ענף ציוד לגני ילדים רווי בכל מיני צעצועים ומשחקים בעלי השפעה שלילית על הילדים. צעצועים ומשחקים שמחנכים לאלימות, לשנאה ולגזענות יהיו בעלי השפעה מאוד שלילית על הילדים, השפעה כזו יכולה להיות ארוכת טווח. צעצועים ומשחקים צריכים לחנך לאהבת האחרים, למוסר ולשלום. צעצועים ומשחקים צריכים להיות כלי בידיהן של המחנכות בגן כדי ללמד את הילדים דברים מוסריים ובעלי השפעה חיובית. בעת בחירת צעצועים ומשחקים יש להקפיד על בחירת חנות למכירת ציוד לגני ילדים , צעד כזה מומלץ להתאים עם איש בעל ידע מקצועי בתחום התפתחות הילד. עובדת סוציאלי או פסיכולוג בעל מומחיות בתחום, יכול לתרום במידה רבה בעת בחירת צעצועים ומשחקים לגני הילדים. חובה על המחנכות לבחור גם צעצועים ומשחקים בטיחותיים ולדאוג לקבל פירוט והסברים מהחנות למכירת צעצועים ומשחקים לאיזה טווח גילאים צעצועים ומשחקים שהן מתכוונות לקנות מתאימים. כמו כן חשוב מאוד לא לקנות צעצועים ומשחקים מסתם חנויות. לא כל חנות שאומרת על עצמה שהיא חנות למכירת צעצועים ומשחקים היא אכן עושה את מלאכתה כחלק מחשיבה מוסרית. הדחף הרווחי אצל חנויות למכירת צעצועים ומשחקים מוביל אותם לפעמים להשתמש בדרכים שאינן חוקיות, כמו למשל מכירת צעצועים ומשחקים מזויפים או שבעלים של חנויות כאלה אינם דואגים לרמת הבטיחות במוצרים שהם מוכרים.
ציוד לגני ילדים כולל מספר פריטים החל מחומרי עבודה יצירתיים דרכם הילד יוכל ליצור כל מיני דברים שמבטאים את רגשותיו, צעצועים ומשחקים לשימוש בתוך הגן ומתקני חצר לשימוש בחצר של גן הילדים. חובה על המחנכות להתייעץ עם מומחים בתחום כדי לבחור ציוד לגני ילדים בטיחותי יותר ברמת החומרים המשמשים ביצירת אותם צעצועים ומשחקים ואותם מתקני חצר. ציוד לגני ילדים חייב לעמוד בכל מיני תקנים ששמים דגש  על שני מאפיינים חשובים שחייבים להיכלל בציוד לגני ילדים , על הציוד להיות גם בטיחותי ואמין וגם בעל השפעה מוסרית חיובית על הילדים. הורים חייבים לבדוק אם בגן הילדים של ילדיהם מתקיימים שני תנאים אלה, הדבר דורש השקעה מצידכם אבל חשוב להיזכר כי מי שעושה שימוש בציוד זה הם ילדיכם שכל כך יקרים לליבכם. כמו כן על גן הילדים להיות מעודכן בכל מיני חידושים בתחום צעצועים ומשחקים לגנים ולדאוג לקנות את הקולקציות החדשות והחינוכיות של צעצועים ומשחקים לגני הילדים. 
 http://www.reader.co.il/article/27610/צעצועים-ומשחקים-בחנויות-ציוד-לגני-ילדים

אשכול נוסף  בנושא משחקי ילדים
http://bhol.co.il/forum/topic.asp?cat_id=22&topic_id=2613307 תוקן על ידי מראה ב- 21/06/2009 13:25:40
דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-17/1/2010 15:05 לינק ישיר 


כיצד לבחור צעצועים לתינוקות ולילדים

מאת: מערכת וואלה!
יום ראשון, 20 בדצמבר 2009, 2:01

חנויות הצעצועים מלאות במשחקי התפתחות, משחקי קופסה והרכבה. השפע גדול, וכשרוכשים לפעוט משחק, כדאי לדעת להתאים אותו לגילו ולצרכיו

חנויות התינוקות והצעצועים מלאות במשחקים, צעצועי התפתחות, משחקי קופסה והרכבה. השפע גדול, וכשרוכשים לפעוט משחק, כדאי לדעת להתאים אותו לגילו ולצרכיו. באמצעות צעצועים המותאמים לכל שלב בהתפתחות לומדים פעוטות על העולם שסביבם. הצעצועים הנכונים יסייעו לילד להתפתח ולהכיר את גופו וסביבתו, ויגרו אותו לשכלל מיומנויות התפתחותיות. על מארזי הצעצועים כתוב כיום הגיל להם הם מיועדים, אך כדאי לזכור שלכל ילד יש קצב התפתחות משלו.

צעצועים לגיל 0-6 חודשים

אם תינוקות יכלו לדבר בגיל הזה, הם היו אומרים "התאימו עצמכם לצרכיי וארגיש מוגן", או "מלאו אותי בחום ואהבה". ששת החודשים הראשונים בחיי התינוק הם התקופה הדרמטית שבה מונחת התשתית ליכולות הבסיסיות של האדם. תינוקות בגיל זה מנסים לבנות חיבור קרוב עם ההורה והסביבה, ומשם מתחילים לזחול ולחקור את העולם סביבם. בתקופה הזו אנחנו לומדים להיות קשובים לקצב התינוק ולצרכיו וכך מתקשרים איתו.

מאפייני פעילות התינוק בגיל הזה:
התינוק בוהה בחפצים קרובים, במיוחד פרצופים,ומגלה את אצבעותיו ואת פרצופו במראה. הוא מזיז את גופו לצלילי קצב ומוזיקת פעוטות ומקשקש למשמע שירה ודיבורים. הוא מתקשר עם הסביבה בעזרת קולות, בכי, געיות, הבעות פנים ושפת גוף. בגיל זה מומלץ להעסיק את התינוק באוניברסיטה עליה תלויים צעצועים שמגרים לפעולת ידיים ורגליים. אחרי כמה חבטות מקריות יתחיל התינוק להבין כי יש לו שליטה על התהליך ויעבור לבטות מכוונות יותר. כמו כן, בגיל 3-4 חודשים הולך ומשתכלל תאום עין-יד.

צעצועים לגיל 6-12 חודשים

בחצי השנה השנייה לחיי התינוק מתפתחת יכולת הניידות שלו והוא מונע על ידי תחושת העצמאות. לו יכול לדבר היה בוודאי אומר "תראו לי את העולם". ובאמת בכל יום התינוק מגלה דברים חדשים על העולם שסביבו בעזרת חמשת חושיו, ודברים שגופו מסוגל לעשות.

מאפייני פעילות התינוק בגיל הזה:
* בגיל זה ניתן לצפות מתינוקות לשבת לבד, למשוך עצמם למצב עמידה, לזרוק כדור ולמלמל בג'יבריש.

* התינוק גורם בעצמו לדברים לקרות: צלצול בפעמון, נענוע "תוף מרים" וכו'.

* בגיל זה מתחיל להתפתח ההיגיון, הדמיון והפעלה לשונית ראשונית.

בטווח גיל זה אנו משכללים את יכולת הזחילה של התינוק, מעודדים אותו לישיבה, ואחר כך לעמידה ולראשית ההליכה. הצעצועים המומלצים לגיל זה הם צעצועים המעודדים את שלבי הזחילה השונים ומגבירים את הדחף של התינוק לנוע. המוצרים צבעוניים, מאירים, מנגנים, מתגלגלים ומתרחקים מהתינוק באיטיות ולטווח קצר בלבד במטרה לעודד אותו להגיע אליהם.

צעצועים לגיל 12-18 חודשים

רוב התינוקות נעמדים עד גיל שנה ועושה רושם שהמוטו של הילד בגיל זה הוא "תראו מה אני יכול לעשות".

מאפייני פעילות התינוק בגיל הזה:
* התינוק מתחיל ללכת, לדבר, לשיר ולרקוד.

* התינוק גורם לדברים לקרות בכוונה כמו להכות בסיר או לעשות רעש. פעולות שכמה חודשים קודם לכן נוצרו בעיקר בטעות.

* התינוק נהנה מחברת אנשים שונים.

בשלב זה ספקו לתינוק מגוון פעילויות מוטוריות וקוגניטיביות כמו משחקי הרכבה רב-חושיים למשל, קוביות חישה גמישות ובעלות מרקם שגורמות לתינוק לחקור אותן באמצעות החושים: ראייה, שמיעה, ריח, טעם ומישוש. הקוביות מאפשרות גם פיתוח מיומנויות בנייה – הנחת קובייה על קובייה לפי קצב ההתפתחות האישי. משחקים נוספים שיתאימו הם בימבות שונות ושולחנות הפעלה.

צעצועים לגיל 18 חודשים עד שנתיים

המוטו של הגיל הזה הוא "אני בתנועה". כשהילד מתפתח וגדל, הוא רוצה להרגיש כמו מבוגר, אך עדיין זקוק למוצרי נוחות ופינוק. המבוגר בשלב זה יכול לראות עצמו כתחנת תדלוק של הילד המתדלק אותו בדלקים שונים כמו ביטחון, אהבה ותקשורת, הבונים את הילד לקראת מסע נוסף של חיפוש וגילוי אליו הוא חוזר ושב. יחד עם החיפוש מגיעה העצמאות ותחושת העצמי אותה נהנה הילד לחוש, מה שמתבטא בשלב זה בהרבה אמירות "לא".

בגיל הזה התיאום המשתפר בין העין ליד והשליטה הגוברת באצבעות כף היד בשילוב סקרנות טבעית גורמים לפעוט להפוך לחקרן בלתי נלאה. צעצוע מתאים הוא למשל מר תפוח אדמה שילדים מרכיבים לו פנים משעשעות תוך הפעלת יכולות מוטוריות עדינות.  

צעצועים לגיל שנתיים-שלוש

בגיל הזה הילדים מפתחים את יכולת החיקוי והופכים להיות הרבה יותר חברותיים. הם לומדים לחלוק חוויות ומשחקים, אוהבים משחקי דמיון והעמדת פנים ומשחקי "כאילו" (הכנת ארוחות, מטבח, רופא וכו') ונהנים מאוד בחברת ילדים. הם משחקים בהכנת ארוחות, מטבח חדר רופא וכדומה. משחק נוסף שילדים אוהבים בגיל הזה הוא בצק משחק עם שלל אביזרים ליצירה. בגיל 3 הם לומדים עוד ועוד על עולם המבוגרים, מאמצים משחקי תפקידים ואוהבים משחקים שמגרים את דמיונם.
דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-12/3/2013 14:06 לינק ישיר 

שאפו ענק!
מאוד נהניתי לקרוא
בזמנו רכשנו ציוד לגני ילדים וגם ציוד ג'ימבורי דרך חברת גן לי כרמיאל
האם יש לך המלצות על חברות באזור הצפון?
אשמח לשמוע אנחנו בעיקרון מחפשים ריהוט לגן ילדים וציוד של חברת Step 2 וציוד ג'ימבורי חדש

תודה!


---------------------------------------------------------
גן לי כרמיאלדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-9/12/2016 21:10 לינק ישיר 

מדהים קראתי גם מאמר אצל מאמא יוקרו ועכשיו אני יודע איך לבחור צעצועים באופן מקצועי, תודה חברים.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > חברה וקהילה > חינוך בגיל הרך > איך לבחור צעצועים ומשחקים מתאימים בחנויות ציוד לגני ילדים
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר