בית פורומים בעלזארס

היסטוריה: עידן חדש ביחסי בעלזא ופשוורסק

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-11/3/2010 02:57 לינק ישיר 
היסטוריה: עידן חדש ביחסי בעלזא ופשוורסק

היסטוריה: עידן חדש ביחסי בעלזא ופשוורסק

לאחר עשרות שנות נתק מוחלט, שב השלום לשרור בין חצרות הקודש בעלז ופשוורסק • האדמו"ר מבעלז יזם שיחת ניחומים עם האדמו"ר מפשוורסק, ושיגר משלחת רבנים • האם זה ישפיע על היחסים עם 'העדה'? • הפתעה


פייביש קעלערמאן, כתב בחדרי חרדים בבלגיה
תאריך: 11/03/2010 01:59:00

לאחר שנים של יחסים צוננים ביותר בין החסידויות בעלזא ופשוורסק - שורה של מחוות שנעשו השבוע מצד חסידות בעלזא בהוראת האדמו"ר וזכו לשיתוף פעולה מלא והיסטורי מצידה של חסידות פשוורסק - לראשונה מזה עשרות שנות נתק.

הערב (ד') התקבל טלפון מפתיע בבית האבלים באנטוורפן שבבלגיה, בו יושב האדמו"ר מפשוורסק 'שבעה' על בתו, מרת שרה שיף ע"ה, שנספתה בעקבות תאונת דרכים מחרידה. השניים שוחחו ממושכות, והאדמו"ר מבעלזא השתתף בצערו של האדמו"ר מפשווסק, ומסר לו דברי ניחומים מרגשים.

האדמו"ר מפשוורסק מצידו, הודה לאדמו"ר מבעלזא על הניחומים, ובירכו בחזרה.

ואם לא די בכך - באה המחווה הבאה והוכיחה כי האדמו"ר מבעלזא גמר אומר להשכין שלום מוחלט בין החצרות: משלחת רבני בעלזא בבלגיה, בראשות הדיין הגאון רבי שלמה זלמן וובר, דיין חסידי בעלזא באנטוורפן, הגיעה לנחם את האדמו"ר מפשוורסק, שקיבל את המשלחת בחמימות רבה.

חסידות בעלזא באנטוורפן היא מהקהילות המפוארות בעיר, ומונה מעל 450 משפחות. מנגד, חסידות פשוורסק פועלת בעיר היהלומים האירופאית, ובה שוכן מרכזה של החסידות בראשות האדמו"ר, וסביבה מתגוררות מאות משפחות מבני החסידות.

תקופת הנתק בין החסידויות הוא ותיק, ומתחיל מימי היחסים המיוחדים עם חסידות סאטמר. בשנים האחרונות נעשו מאמצים להשכין שלום בין החצרות, אולם המאמצים עלו על שרטון.

עד כדי כך הגיעו הדברים, עד שכאשר בחסידות בעלזא ביקשו להשלים עם 'העדה החרדית' לאחר עשרות שנות עימות, היו אלו גורמים בחסידות פשוורסק שטירפדו את שיחות השלום.

הערב, בצל האסון הכבד שפקד את משפחתו של האדמו"ר מפשוורסק, נפתח עידן חדש ביחסים בין שתי חצרות הקודש - ויהי הדבר לשיחת היום בין כל חסידי בעלזא ופשוורסק ברחבי העולם.

האם הצעד ההיסטורי סולל את הדרך לקראת חידוש השלום בין בעלזא לעדה החרדית? ימים יגידו.
דווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > חברה וקהילה > בעלזארס > היסטוריה: עידן חדש ביחסי בעלזא ופשוורסק
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר