בית פורומים חינוך בגיל הרך

ילדים זה לא משחק ילדים / שיפי חריטן

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-5/5/2010 18:51 לינק ישיר 
ילדים זה לא משחק ילדים / שיפי חריטן

שיפי חריטן
ילדים זה לא משחק ילדים
שיפי חריטן / כ''א אייר ה'תש''ע / 15:51
0 תגובות | קישור לדעה הוסף תגובה הדפסה

איני רגילה להטיף מוסר על דרך קבע. אני גם חושבת באופן עקרוני, שכל אדם אמור להיות אחראי למעשיו ולעשות את רצונותיו. אלא מה? השאלה שמתעוררת בי היא כאשר מדובר באנשים חסרי ישע. מה התפקיד שלי אז? ואני לא מדברת רק על תינוקות קטנים שאין להם שום אפשרות לעזור לעצמם. זה יכול להיות גם מבוגר סיעודי, או אדם צעיר שאינו מסוגל לתפקד בעצמו.

אני לא אוהבת אנשים שמתערבים, מעירים ומחטטים. אבל מספר אירועים שחלפו לידי בתקופה האחרונה, גרמו לי לחשוב שיש להם, למתערבים, על מה לסמוך.

ידיעה חדשותית בישרה כי שוטרים הוזעקו לחלץ שני תינוקות מתוך רכב חונה וחלונותיו סגורים. אתם קולטים ? את האמא אגב, מצאו בקניון סמוך....

אני רוצה להבין, לא מדובר כאן בחינוך, שאז באמת, כל הורה, בסמכותו להעניק את דרך החינוך בה בחר. כאן, מדובר פשוט בהתעללות בתינוק חסר ישע. ילד קטן שאמא הכניסה למכונית, נסעה איתו, אין לי מושג מה קרה ביציאה מהרכב, אבל השורה התחתונה היא שהוא נשאר שם! לבד! ברכב סגור ואטום לגמרי! ללא יכולת לפתוח חלון או לזעוק לעזרה. אם לא אנשים שחלפו ליד הרכב והחליטו להתערב, מי יודע מה היה קורה לשני הילדים הקטנים הללו?

תעשו מה שאתם רוצים ואיך שאתם רוצים. כל עוד זה קשור אליכם! אבל למען ה'!! קחו אחריות למעשים שלכם. אני לא מבקשת ללכת לחפש קשישים שהמטפלים שלהם מתעללים בהם, גם לא קשישות עם סלים כבדים )למרות שזה לא יזיק בכלל) אני פשוט מבקשת מכם להביט על עצמכם, לחשוב רגע אחד ולהפנים את העובדה, שיש דברים שתלויים בכם! כן בכם! הילד הקטן שלכם, תלוי בכם! קחו אחריות למעשיכם כי זה לא של אף אחד אחר. נכון שלפעמים צריכים להקריב, לוותר על דברים שהיינו ממש רוצים אבל אין מה לעשות. את המציאות לא ניתן לשנות. אנחנו מדברים כאן על מוות וחיים, להיות הורים, זה לא משחק ילדים!

אני יודעת שאתם רגילים לטורים שלי השזורים בהומור וחרוזים אך עת לכל דבר ויש רגעים בהם עליך "להיות אדם", לגלות אחריות ורצינות ולהאיר את הנקודה שלא לכולנו, לצערי, ברורה.

http://www.katzar.net/opinions.php?load_id=9589

דווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > חברה וקהילה > חינוך בגיל הרך > ילדים זה לא משחק ילדים / שיפי חריטן
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר