בית פורומים חינוך בגיל הרך

הוקם בית-ספר חרדי להורות ומשפחה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-12/8/2010 11:15 לינק ישיר 
הוקם בית-ספר חרדי להורות ומשפחה


הוקם בית-ספר חרדי להורות ומשפחה

הוקם בית הספר הראשון להורות ומשפחה במגזר החרדי. "שלימותא" יכשיר הורים ומטפלים בנושאי חינוך וניהול המשפחה. הפרטים (הורים, משפחה)

חנה בורטא' באלול תש"ע   16:50  11.08.10הדפסה
(צילום אילוסטרציה: פלאש 90)
(צילום אילוסטרציה: פלאש 90)
*-- RELEVANTI_ARTICLE_START *

בשנים האחרונות אנו עדים לגידול במספר מסגרות הלימוד לציבור החרדי. לא מדובר במוסדות לימוד תורניים, אלא במוסדות לימוד מקצועיים על יסודי התורה וההשקפה הטהורה.

מוזר שבעוד במגזר הכללי מקובלים מאוד לימודי העשרה ולימודי מקצוע בנושאי המשפחה, בציבור החרדי הדבר כמעט ואינו קיים. קורסים להכשרת הורים, להעצמה אישית ואף לעזרה ראשונה בבית אינם חזון נפרץ.

פה ושם ניתן לראות קורסים לניהול התקציב המשפחתי, או קורסים לאבחון וטיפול בבעיות קריאה וכתיבה קלות, ניתן לראות פה ושם. אך אין מדובר במסגרת מאורגנת.

מוסדות ´דור ודור´ הקימו לאחרונה את ´שלימותא´ – בית הספר להורות ומשפחה. במסגרתו הם מציעים לראשונה, תחת קורת גג אחת, את כל הידע וההכשרה הדרושים לניהול המשפחה. כמו גם לימודי מקצוע למטפלים ומאבחנים בתחומים הקשורים לחינוך ולזוגיות.

הקורסים הראשונים שנפתחים במסגרת בית הספר הזה, הם הקורס ל"שדכנות מקצועית" והקורס ל"מרצים ונואמים". את הראשון ילמדו שדכנים ואנשי מקצוע מובילים כמו הרב דניאל נשיא שילמד כיצד ניתן לשדך בעלי תשובה, או הרב יוסף גולדשטיין שיסביר כיצד ניתן להתמודד עם חרדות מחיי נישואים. את הקורס השני, ילמדו טובי המרצים של ´ערכים´, כמו ד"ר שלום סרברניק והרב שמחה כהן ואחרים.

הקורסים הללו מצטרפים לאלו שכבר מופעלים על ידי ´דור ודור´, כמו הקורס לעורכי חופות, מדריכי חתנים ומדריכות כלות.

ב´שלימותא´ אומרים כי הביקוש הרב להדרכה בכל הקשור לחיי המשפחה וחינוך הילדים, הביא אותם לגבש תוכנית לימודים מרתקת שתכלול את כל האספקטים של חיי המשפחה.

הרב שמעון בן טוב, מנכ"ל ´שלימותא´, אומר: "בית הספר הזה ממשיך למעשה את כל פעילות ההדרכה של ´דור ודור´ לאורך השנים. הבוגרים והבוגרות שלנו בכל רחבי הארץ הסבו תשומת לבנו לצורך הגדול במסגרת כוללת לכל לימודי המשפחה".


מקור
http://www.kikarhashabat.co.il/הורות-ומשפחה.htm

(אגב, על בי"ס דומה דיווחנו בעבר כאן , http://bhol-forums.co.il/topic.asp?topic_id=2578962 כך שכל הכבוד על היוזמה, אך כנראה שאינה ראשונה, אלא מתמשכת בתופעה זו של לימוד וידע להורים)תוקן על ידי מראה ב- 12/08/2010 11:19:24
דווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > חברה וקהילה > חינוך בגיל הרך > הוקם בית-ספר חרדי להורות ומשפחה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר