בית פורומים אגודה אחת

כללי כתיבה בפורום - הצעה

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-6/7/2011 08:37 לינק ישיר 
כללי כתיבה בפורום - הצעה

הפורום שהוקם לפני כחמש שנים, עבר הרבה עליות ומורדות במהלך תקופה זו. לעיתים הוא היה פעיל מאוד בהשתתפות ערה של כותבים, ולרוב הייתה בו פעילות נמוכה עד אי פעילות כלל. לידיעתנו, גם בזמנים של חוסר פעילות, נהנה הפורום מפעילות של צופים וקוראים, שמסיבות שונות לא בחרו גם לכתוב בו.

במהלך תקופה זו, תפקיד הניהול העיקרי היה מחיקת הודעות שאינן מתאימות לאופיו של הפורום, בסגנון של מודעות ופרסומות וכיו"ב.

בימים האחרונים, חלה התעוררות מסוימת בפורום, ואני מקווה שאכן יש סיכוי לפתח בו שוב דיונים יותר עירניים בנושאים שונים. דווקא בשל כך, נראה לי שחשוב לגבש כללים לסגנון הכתיבה בפורום, היות ונראה לי שהעמידה עליהם תשפר את הנאת השהות בו.

אני מציע מספר הצעות, ואשמח לקבל כל הצעה לתוספת לשינויים ולתיקונים.

1. כותרת האשכול - הכותרת היא הזמנה למשתתפי הפורום להיכנס לתוכו, לכן המחשבה איך לנסח אותו באופן מעניין ומושך היא נכונה. יחד עם זאת, על הכותרת לספר משהו על תוכנה של הודעת הפתיחה, ולא להיות סתמית וחסרת הקשר.
  2. נושא האשכול - מומלץ לבחור ננושא אחד שידון באשכול, למרות שמטבע הדברים כל נושא מתרחב גם לנושאים אחרים. באשכול שמתחילתו מתפזר למספר רב של נושאים, קשה לקיים דיון ענייני ומתמשך.
  3. ניסוח - בהירות ההודעה היא עניין חשוב מאוד לדיונים ובפרט להודעת פתיחה, נא להקדיש את הזמן לניסוח ברור של הנידון. אשכול שנפתח בהודעה לא מספיק ברורה, מקטין את הסיכוי להתדיינות עניינית.
  4. לינקים - מטבע הדברים, ישנן הפניות רבות לאינטרנט, אולם לא תמיד לקוראים יש את הזמן לעבור לאותו לינק, לכן מומלץ להוסיף לצד הלינק מספר מילים למה הוא מפנה. לעיתים, הלינק משתנה או מתבטל, והקורא איננו מבין כלל מה הייתה כוונת הכותב. במקרה שאין קושי מיוחד, ניתן פשוט להעתיק את הדברים מאותו מקור, כך יישמרו הדברים גם כשהלינק כבר לא יהיה מעודכן.
  5. פונט - בדרך כלל, אין סיבה להשתמש בפונטים גדולים או מודגשים או צבעוניים. שימוש מופרז באלמנטים אלו, פוגע מאוד בצורת הדיון. מומלץ להשתמש בדרך כלל בפונט שחור בגודל רגיל (siz2) ולא מודגש.

להזכירכם, כפי שכבר הוגדר בפתיחתו, מטרת הפורום היא התדיינות. ההנהלה רואה רשות לעצמה למחוק כל הודעה שאיננה מיועדת למטרה זו, כראות עיניה.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/6/2013 21:59 לינק ישיר 

הדיון צריך להיות נוקב וענייני בלי ירידה לפסים אישיים .

לכל אחד הזכות לדיעה שונה אך יש לשמור על כבוד הפורום והכותבים .

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-24/6/2014 18:05 לינק ישיר 

מי הניק המטומטם הזה?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/7/2016 09:48 לינק ישיר 

שמיאח כתב:

מי הניק המטומטם הזה?

הם אלו שהמציאו את "על ימין שהוא שמאל".

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > חברה וקהילה > אגודה אחת > כללי כתיבה בפורום - הצעה
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול