בית פורומים חרדים באקדמיה

היוזמה מתחילה להניב פירות: רשת כוללי ערב משולבים

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-29/5/2012 12:56 לינק ישיר 
היוזמה מתחילה להניב פירות: רשת כוללי ערב משולבים

רשת של כוללי ערב בפריסה ארצית צפוייה להיפתח בקרוב ע"י 'החרדים העובדים'. בכולל ילמדו חברותות עם אברכים שלומדים גם ביום. המטרה לשנות את מצב ילדי העובדים.

רשת ארצית של כוללי ערב צפויה לקום בקרוב ע"י מי שמוגדרים 'חרדים עובדים', כך נחשף הערב במהדורה המרכזית של רדיו קול חי עם נועם זיגמן.
 
מאחוריי המהלך עומדים אותם חרדים שמוגדרים 'חרדים עובדים', וששלחו לפני מספר ימים את מכתב 'העובד החרדי'. לדברי אלי אדלר, אחד מיוזמי הרעיון, המטרה היא להביא לכך שילדים של אותם 'עובדים חרדים, יוכלו ללמוד בחיידרים ובמוסדות של אברכי כולל, ולמנוע את מה שקורה היום, שילדיהם לא נכנסים למוסדות מסויימים בשל הגדרת הוריהם 'עובדים'.
 
לדברי אדלר, הם גם יבקשו להקים וועדת רבנים לנושא חינוך, שמטרתה תיהיה להגדיר האם הילד יוכל ללמוד באותו מוסד, ולצורך כך העובדים יתנו את ידם בכך שיחלו ללמוד בכולל ערב.
 
על פי התוכנית יהיה מדובר ברשת כוללים ארצית, שתופעל ככולל ערב. אותם עבדים ילמדו עם אברכי כולל מצטיינים שלומדים כל שעות היום, ובתמורה לכך גם העובדים וגם האברכים יקבלו מלגה גבוהה שבעיקר תגרום לאברכים הלומדים כל היום, לבוא וללמוד חברותות עם העובדים.
 
בנוגע למימון, מסתבר שישנם מספר בעלי הון שכבר שוחחו עימם בנושא, והם עשויים לקחת חלק בפרוייקט המיוחד, כשגם עתה ממשיכים לחפש אחר בעלי הון נוספים שיהיו מוכנים לקחת על עצמם את הפרוייקט המיוחד הזה.
 
לדברי אדלר, הרצון זה לטפל בסטיגמה ולשבור באמצעות כולל ערב את אותה סטיגמה שדבקה בחרדים שעובדים למחייתם, ושמאוד רוצים לשבת בכולל וללמוד.

מקור: לדעת.

http://www.ladaat.net/art...ticle&articleid=15842

תוקן על ידי אברם_הדייג ב- 29/05/2012 13:21:29
דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-31/5/2012 12:04 לינק ישיר 

אם זה יצא לפועל, זה יהיה מהפכה, וזה יעזור לשני הצדדים!דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-31/5/2012 12:05 לינק ישיר 

הבנתי שהם מחפשים תורמים, אז חברה יש לכם הזדמנות לתרום למשהו שישנה את דפי ההסטוריהדדווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-11/6/2014 17:59 לינק ישיר 


 מה התקדם עם העניין?.

האמת שאני לא כל כך התלהבתי מהיוזמה, כי לדעתי ליצור מצב שהעובד כאילו בא ללמוד מהאברך, זה שוב יוצר יחס של סוג ב'.דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > חברה וקהילה > חרדים באקדמיה > היוזמה מתחילה להניב פירות: רשת כוללי ערב משולבים
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר