בית פורומים אגודה אחת

ישיבת "חכמי לב"

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-20/1/2013 21:39 לינק ישיר 
ישיבת "חכמי לב"

באלול הבעל"ט תפתח אי"ה ישיבת "חכמי לב" לצעירים, המיועדת למסיימי כיתות ח' בוגרי תתי"ם חרדיים.

ייחודה של הישיבה החדשה במסגרת המגוונת והמקיפה אותה היא מציעה: מתכונת לימודים ישיבתית קלאסית - ובצדה לימודי השלמה בתנ"ך, היסטוריה, אנגלית ומתמטיקה. מערך הלימודים נבנה באוירה שלווה ומעודדת, ושזור בפעילות חוגים מעשירה (ספורט, מוזיקה ויצירה) בהתאם לנטיית לבו של כל תלמיד.

צוות הישיבה מורכב מרמי"ם ואנשי המקצוע מהטובים בתחומם, בעלי ניסיון וגישה חינוכית מתקדמת - המתמקדת בקשר האישי והפרטני עם החניך.

במסגרת הישיבה יינתן דגש על צמיחה רוחנית ואישית, תוך מיצוי פוטנציאל המצוינות הגלום בכל בחור במגוון תחומים - כלים להתפתחות איתנה ובריאה והשתלבות עתידית בחיי תורה ומעשה.

בימים אלו הולכת ונשלמת ההיערכות לקביעת מושבה של הישיבה, וההתאמות הנדרשות לרווחת תלמידיה.

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-20/1/2013 22:47 לינק ישיר 

ישיבה תיכונית?
מי ראש הישיבה?
היכן היא תמוקם?
תודה על התשובות

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/1/2013 00:20 לינק ישיר 

אחיהוד כתב:

ייחודה של הישיבה החדשה במסגרת המגוונת והמקיפה אותה היא מציעה: מתכונת לימודים ישיבתית קלאסית - ובצדה לימודי השלמה בתנ"ך, היסטוריה, אנגלית ומתמטיקה. 

כעת לשאלת השאלות, יגישו לבגרות או שלא?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/1/2013 12:01 לינק ישיר 

לפנות אלי באישי - איני יודע הרבה אבל יש לי טלפון של המנהל

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-21/1/2013 12:25 לינק ישיר 

השאלה היא אם זה המקום לפרסום או שיש לפנות באופן אישי למנהלים/מורים בכיתות ח' - שיודעים טוב מכולם מי מתאים להמשיך בישיבה רגילה ומי ב"חכמי לב".

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/5/2013 12:56 לינק ישיר 

ובכן, כמדומני שהגיעה השעה לפרסם באופן גלוי.

היוזמה להקמת ישיבת "חכמי לב" באה בעקבות זיהוי צורך של צעירים כשרוניים בני תורה ויראי שמיים, שהמודל הקיים של "ישיבה קטנה" איננו נותן מענה מתאים לצרכיהם. במצב הקיים הם נשלחים לישיבות קטנות לחלשים, שאינם נותנים שום מענה לצרכיהם, הם אינם חלשים והם בסך הכל נדרשים לגיוון לימודי, אם בשל סקרנות רבה או בשל הצטיינות בתחום דעת מסויים או סתם בשל הקושי בלימוד חדגוני למשך כל היום. הכוונה היא לתת לצעירים אלו חינוך מצויין ברמה גבוהה, הן בהיבט החינוכי והן בהיבט הלימודי, הן בלימודי הקודש והן בלימודים כלליים.

להלן העדכון שנשלח היום לרשימת תפוצה רחבה:

לידידינו ומכרינו, אנו מתכבדים לעדכנכם על התקדמות ההכנות לפתיחת ישיבתנו בעז"ה.

בסיעתא דשמיא נמצא בשעה טובה המשכן המתאים לישיבת "חכמי לב" בשכונת בית וגן בירושלים.
בשלבים הראשונים תתנהל הישיבה במתכונת אקסטרנית ללא פנימיה, כאשר התלמידים ילונו בבתיהם.

לצוות החינוכי של הישיבה הצטרפו לאחרונה הרב ישי ליפשיץ - תלמיד חכם ובעל ניסיון חינוכי רב, אשר ישמש כר"מ לפני הצהריים; הרב נתנאל גריינימן - מחנך מנוסה בכיתות ז'-ח' ובעל גישה חינוכית מיוחדת, שיכהן כר"מ בשעות הערב. כמו"כ גוייסו אנשי צוות מצויינים נוספים למשרות הוראה, הדרכה, יעוץ חינוכי וקשר אישי. מדובר בהרכב איכותי ומסור, שאנו תפילה כי יביא אי"ה את התלמידים למיצוי הפוטנציאל בלימוד תורה, יראת שמיים והתפתחות אישית.
עד כה גובש גרעין ראשון ואיכותי של תלמידים מצוינים בני תורה, בוגרי חיידרים ותלמודי תורה בירושלים, המעוניינים להתעלות ולצמוח תוך גיוון לימודי וחווייתי. התלמידים עברו ראיון אישי ומבחן בגמרא לצד מבחן פסיכוטכני, אשר שיקפו נאמנה את יכולותיהם.

בימים אלו נמשך הרישום מתוך שאיפה לצרף תלמידים איכותיים נוספים למחזור הראשון. נודה לכם אם תואילו ליידע מכרים וידידים שלהם בנים בגיל המתאים - . ואשר מתכונת ישיבתנו תואמת את שאיפת ליבם.

פרטים נוספים ניתן לקבל אצל
הרב נחמיה שטיינברגר: 054-3450365

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-10/5/2014 22:25 לינק ישיר 

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-11/5/2014 02:01 לינק ישיר 

בדיוק רציתי לשאול כיצד אתה מתכנן להתמודד עם זה...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/5/2014 10:43 לינק ישיר 

המוטו מתחת לגזיר העיתון הזה צריך להיות, לא - "אם אתה מאמין שאפשר לקלקל, תאמין שאפשר לתקן", אלא "אם אתה יודע שיש מנוולים, תאמין שיש מנוולים שבעתיים!"

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-14/5/2014 10:44 לינק ישיר 

מביט מהצד

המוטו שלי ימשיך להיות אותו מוטו, האמונה ביכולת לתקן היא שמובילה אותי לאורך השנים, ולשמחתי יש לי ברוך ה' גם הוכחות רבות שאכן ישנה יכולת לתקן.

יהודים

ההתנגדות העכשווית לישיבה מורכבת משלושה טיעונים שונים:

1. המבנים שהעירייה מבקשת להקצות לישיבה צריכים לשמש את תושבי השכונה הסובלים ממצוקת מבנים.
  2. עצם קיומה של ישיבת "חכמי לב" איננו לגיטימי.
  3. דעותיו האישיות של בצלאל כהן הן פסולות.
בנוגע לטיעון הראשון, אני לא חושב שעלי להיות צד בעניין, את השיקולים השונים על סדרי עדיפויות בהקצאות אמורה לבצע העירייה, אני לא מכיר את הצרכים ואת האפשרויות ואת סדרי הקדימויות.
בנוגע לשני הטיעונים האחרונים, אני מוכן בשמחה לדון עם כל מי שמוכן לברר את העניין באופן רציני וענייני. לצערי הרב, מרבית המתנגדים אינם מוכנים לעשות זאת, ובמקרים רבים הנימוקים שלהם אינם לשם שמיים. לשמחתי, אני סבור שבקרב כלל הציבור דבריהם אינם נשמעים, ואני מקבל הרבה חיזוק מאנשים רבים המזדהים עם דרכי.
אני מאמין שהישיבה עצמה רק מתחזקת מהמהלך של ההתנגדות, היות והיא הופכת לעובדה קיימת וגם זוכה לתהודה גבוהה. המחיר העיקרי של המאבק זהו המחיר האישי שלי ושל אנשי צוות נוספים החשים מעט נרדפים, אבל נדמה לי שמדובר במחיר ידוע מראש ובהחלט סביר במציאות הקיימת.
ההרשמה לישיבה לא נפגעה וברוך ה' ישנן פניות של מועמדים טובים מאוד לשנת הלימודים הבאה.

למעוניינים: מצ"ב לינק לטופס רישום, לפרטים נוספים ניתן לפנות לטל 02-6275469 (בין 8:00 ל-14:00), או לדוא"ל hachmeylev@gmail.com

תוקן על ידי בןציוןכהנא ב- 15/05/2014 11:41:02

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

דדווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-15/5/2014 06:52 לינק ישיר 

בן ציון.

לא התכוונתי, אפי' לא לרגע, שתשנה את המוטו המוביל אותך בחייך ובעשייתך הברוכה והמפוארת. התכוונתי אך ורק למוטו ביחס לרודפים אותך ולנוולותם כי רבה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/5/2014 21:15 לינק ישיר 

אני חושב שזה קצת נאיבי לרצות לשנות מבפנים בחברה דורסנית וכפוית טובה.

כאשר לפני 25 שנה עמדו לפני ברירות, הבנתי שצריך לחתוך ולחיות מחדש בחברה שאולי לא גדלתי ולא האמנתי במאה אחוזים בערכיה, אולם זו חברה שתאפשר לי להתפתח ולהגשים את עצמי לפי התורה, יותר נכון מאשר החברה החרדית.

יתכן שהיום המצב הוא שונה, אולי גם בזכות לפיד האב הבן ורוח הבנט, החברה החרדית מבינה יותר, שאולי מרבית הרבנים החרדים מבינים איך לפלפל ברמב"ם אולם אינם יודעים להנהיג ציבור ולכן ניתן לתקן.

לדעתי אין חובה לתקן במקום הקילקול שמא הנסה לתקן יתקלקל, אלא לתקן במקום שבו קל לתקן.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-22/5/2014 18:48 לינק ישיר 

שרפ כתב:
אני חושב שזה קצת נאיבי לרצות לשנות מבפנים בחברה דורסנית וכפוית טובה.

כאשר לפני 25 שנה עמדו לפני ברירות, הבנתי שצריך לחתוך ולחיות מחדש בחברה שאולי לא גדלתי ולא האמנתי במאה אחוזים בערכיה, אולם זו חברה שתאפשר לי להתפתח ולהגשים את עצמי לפי התורה, יותר נכון מאשר החברה החרדית.

יתכן שהיום המצב הוא שונה, אולי גם בזכות לפיד האב הבן ורוח הבנט, החברה החרדית מבינה יותר, שאולי מרבית הרבנים החרדים מבינים איך לפלפל ברמב"ם אולם אינם יודעים להנהיג ציבור ולכן ניתן לתקן.

לדעתי אין חובה לתקן במקום הקילקול שמא הנסה לתקן יתקלקל, אלא לתקן במקום שבו קל לתקן.

בעיקרון אתה בודאי צודק. אין כל הגיון בלנסות לשנות חברה שלא חפצה בשינוי.
ישנה שאלה לדיון: מדוע החברה החרדית כ"כ מפחדת מכ"ז? - לזה אין תשובה שפויה, אבל הפחד והרתיעה מכל סממן משכיל ואוניברסאלי בולט וצועק. ולכן אין טעם לומר 'אני חרדי-בעד השכלה/צבא', וזה גם לא נכון. החרדים שולחים סמרטוטים לכהן כסוסים טרויינים בכל מיני מקומות כמו הצבא והרבנות, אבל מגמתם להרוס, ולא ליצור אחדות.
מאידך, לענ"ד, לומר 'אני רוצה להיות גם חרדי וגם לתמוך בצבא/השכלה/פרנסה' זה אולי נכון, אבל מתנשא וחצוף [מי החליט שכובע וחליפה כ"כ חשובים שאתה רוצה להיות מזרוחניק בלבוש חרדי? רק הקושי שלך להשתנות או השחצנות החרדית על הד"לים?]

אולם כעת ישנה בעיה אחרת, שהציבור הד"לי החזק יונק בהרבה מובנים מהחרדיות, ולא רק את הדברים הטובים.
אינני יודע באיזה אזור בארץ ובאוכלוסיה אתה חי, אבל בטח יש לך מה לומר בנידון.
אשמח מאוד אם תביע את דעתך בשאלה: האם כדאי ללכת לקראת הד"ליות, למרות התקרבותה לחרדיות, או להשאר בחרדיות בתקווה שתתקרב לזרם נוסף או מחודש?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/5/2014 00:46 לינק ישיר 

אחרחוק כתב:

אולם כעת ישנה בעיה אחרת, שהציבור הד"לי החזק יונק בהרבה מובנים מהחרדיות, ולא רק את הדברים הטובים.
אינני יודע באיזה אזור בארץ ובאוכלוסיה אתה חי, אבל בטח יש לך מה לומר בנידון.
אשמח מאוד אם תביע את דעתך בשאלה: האם כדאי ללכת לקראת הד"ליות, למרות התקרבותה לחרדיות, או להשאר בחרדיות בתקווה שתתקרב לזרם נוסף או מחודש?

אני גר באזור המרכז ועם אוכלוסיה חרדית ודתית לאומית במעורב.

אני מתפלל בימי חול לפעמים בבית כנסת בעל אורינטציה חרדית ובשבת בבית כנסת בעל אורינטציה דתית לאומית. כיום אני משתתף בשיעור שבועי בעיון של ראש ישיבה חרדי, כאשר מבין ששת שומעי השיעור אני היחיד עם כיפה סרוגה (אבל כמותם למדתי בישיבות חרדיות)

לדעתי אדם צריך חברה בכדי להתחתן ולהקים משפחה. לצורך זה עליו למצוא חברה.

מכיוון שנישואין לחרדית לא היו אופציה בכלל העדפתי ללכת לכיוון הדתי-לאומי (או החרדי לאומי).

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/5/2014 01:16 לינק ישיר 

אני באמת באמת מעריך אותך. גם אני חוויתי דברים שונים בצעירותי ואולי לא השכלתי לחתוך בצורה עיקבית ומסדרת, באופן שלא אצטרך לחיות את הקונפליקט לאורך זמן (במובן מסויים, עד עתה).
אולם לצעירים ששואלים, מכיון שאני מכיר היטב את הציבור הד"לי החזק (מרכז-הר המור) אני מציג את הבעיתיות הקיימת כעת.
אשמח אם תתייחס לבעיתיות, ולא רק אתה כמובן, כי היא נושא חשוב מאוד וכדאי ללבן אותו מזוויות שונות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-23/5/2014 07:04 לינק ישיר 

אחרחוק כתב:
אולם לצעירים ששואלים, מכיון שאני מכיר היטב את הציבור הד"לי החזק (מרכז-הר המור) אני מציג את הבעיתיות הקיימת כעת.
אשמח אם תתייחס לבעיתיות, ולא רק אתה כמובן, כי היא נושא חשוב מאוד וכדאי ללבן אותו מזוויות שונות.

חלק גדול מהמעורבות החרדית לאומית עם החרדים נובעת מתמימות.

בעולם המושגים שלהם כאשר מישהו צועק שכואב לו סימן שכואב לו, ולא שהוא מנסה להפעיל מניפולציה (ולגנוב באמצעותה תפוחים).

אצלנו בבית כאשר אני מגבר בגנותן של תופעות בציבור החרדי, לא מבינים מה אני מדבר, ומיד שולפים טיעונים כמה החרדים צדיקים וכד'.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > חברה וקהילה > אגודה אחת > ישיבת "חכמי לב"
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 3 4 5 לדף הבא סך הכל 5 דפים.