בית פורומים אגודה אחת

האוירה בחברה החרדית-נמאסה!!!!

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-27/10/2013 21:29 לינק ישיר 
האוירה בחברה החרדית-נמאסה!!!!

שלום רב לחברי הפורום,

מן הסתם, גם לכם נמאס מהנושאים שמסעירים את הצעיר המצוי,[בחברה הליטאית],בפרט בתקופה זו,וד"ל, 

ושאלתי היא:

מה הגורם לכך, שדווקא בחברה שלנו שאמונה על ערכים ואידאלים, השיח והתרבות יורדים לכזאת רמה רדודה,

האם זה מראה שהשיטה של חינוך של כולם לרק תורה, לא מתאימה, ולכן אנשים לוקים ב"תמהון לבב", מפני שלא מרגישים שעושים משהו עם חייהם, ולכן מחפשים סיפוק בכל מיני דברים הזויים,ותינוקיים, ורדודים, שמשחיתים את הנפש וכו', כי רק דברים כאלה אפשר בתוך המסגרת החרדית???

וזה מעלה תהיות:

האם לא כדאי לחצות את הקווים ולעבור לחברה החרדלי"ת לדוגמה, אע"פ שאינני מסכים עם השקפותיהם, אבל צורת החיים שלהם הרבה יותר אידאלית,

[ לכה"פ, כפי הנראה מבחוץ, ואולי באמת "תמיד הדשא של השני ירוק יותר", וברגע שנחצה את הקווים נראה ששם לא יותר טוב????

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/10/2013 23:17 לינק ישיר 

זה מה שאני עשיתי.

אבל חכה עוד דור כבר תהא כמות נכבדה שיצאו לשאלה כתגובה נגד לאורח החיים החרדי...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-27/10/2013 23:19 לינק ישיר 

אני חושב שעצם החשיבה על "לחצות קוים" מקיימת עדיין את הגישה של "האוירה בחברה החרדית" אותה אתה מגדיר כ"מאוסה"... האוירה העכורה היא תוצאה של חשיבה בשחור/לבן הלנו אתה/אם לצרינו. 
בעוד האוירה התורנית היא שאדם שואל את עצמו מה ה' אלוקיך שואל מעמך, והוא משתדל לעשות את הנכון והטוב.
ואז הקוים מבדילים בין "עובד אלוקים לאשר לא עבדו", ולא צבע החולצה/כיפה/חותמת החברה על הבורסלינו.

אתה טוען שאינך מסכים עם השקפות החברה החרד"לית, אך צורת החיים שלהם אידיאלית יותר, מה מצאת בצורת החיים שלהם? והאם זה לא נובע מתוך השקפות העולם שלהם?
ובין אם כן ובין אם לא, אין צורך בהגדרה עצמית כה קשוחה: יהודי-אשכנזי-חרדי-ליטאי-ממחנה-הרב-שטיינמן או יהודי-מזרחי-מרוקאי-חרדי-ממחנה-הרב-עובדיה, אפשר פשוט להיות "יהודי", ללמוד את התורה היטב, וללמד, לשמור ולעשות. 

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/10/2013 00:12 לינק ישיר 

יהודים

איקון ירוק (לחדשים: סימן של הסכמה ומחיאות כפים, או "שכוייח" בחרדית).

שומר פיו ולשונו - שומר מצרות נפשו < type="text/">document.write("");

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/10/2013 08:25 לינק ישיר 

חוששני שהחרד"לים מאמצים מניירות חרדיות, וכנראה הסיבות הן אותן סיבות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/10/2013 13:58 לינק ישיר 

אני יכול רק לייעץ לך לעשות מה שאני עשיתי. הבחילה הזו קיימת אצלי כבר שנים רבות ולכן קמתי והלכתי לגור במקום בו האוכלוסיה החרדית קטנה עד כדי כך שאין בה בכדי חלוקה.

הפסקתי להצביע בכלל ואינני מכניס עיתונים הביתה. למי ששואל אותי כיצד אני מגדיר את עצמי, אני עונה שאני חילוני שומר מצוות. שומר אותן על כל דיקדוקיהן אבל ללא המניירות שמגדירות חרדי בן ימינו.

כל סערות הצבור החרדי מהשנים האחרונות פסחו על מקום מגורי העכשווי, כולל סערת הפאות, הלימודים הגבוהים, חרדקים וכמובן הבחירות האחרונות.

אצלנו בבית הכנסת "מנין אברכים" יש רק מנין אברכים, כל השאר הם אנשים עובדים לפרנסתם, חלקם עם מדים. אצלנו יש גם מתפללים קבועים עם כיפה סרוגה ויש כמובן בני עדות המזרח. כולם רצויים.

יש כאן גם חיידר וגם בית ספר חורב ושניהם לכתחילה ובתיכון כאן לומדים לבגרות ואף אחד לא מתפלץ מזה.

תנסה. אני מבטיח לך שחייך ישתפרו ללא היכר.

תוקן על ידי coldinu ב- 28/10/2013 14:00:10

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/10/2013 14:00 לינק ישיר 

coldinu כתב:
אני יכול רק לייעץ לך לעשות מה שאני עשיתי.הבחילה הזו קיימת אצלי כבר שנים רבות ולכן קמתי והלכתי לגור במקום בו האוכלוסיה החרדית קטנה עד כדי כך שאין בה בכדי חלוקה.

הפסקתי להצביע בכלל ואינני מכניס עיתונים הביתה.למי ששואל אותי כיצד אני מגדיר את עצמי, אני עונה שאני חילוני שומר מצוות. שומר אותן על כל דיקדוקיהן אבל ללא המניירות שמגדירות חרדי בן ימינו.

כל סערות הצבור החרדי מהשנים האחרונות פסחו על מקום מגורי העכשווי, כולל סערת הפאות, הלימודים הגבוהים, חרדקים וכמובן הבחירות האחרונות.

אצלנו בבית הכנסת "מנין אברכים" יש רק מנין אברכים, כל השאר הם אנשים עובדים לפרנסתם, חלקם עם מדים. אצלנו יש גם מתפללים קבועים עם כיפה סרוגה ויש כמובן בני עדות המזרח. כולם רצויים.

יש כאן גם חיידר וגם בית ספר חורב ושניהם לכתחילה ובתיכון כאן לומדים לבגרות ואף אחד לא מתפלץ מזה.

תנסה. אני מבטיח לך שחייך ישתפרו ללא היכר.

תוקן על ידי coldinu ב- 28/10/2013 14:00:10

איפה זה הגן עדן הזה?

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/10/2013 18:25 לינק ישיר 

גם אני מצטרף להנ"ל

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/10/2013 21:20 לינק ישיר 

מחפש
האמת שגם אני שוקל ברצינות את הנושא. עד היום הייתי במצב שלא הרגשתי מחוייב לברוח מהאש, משום שהבעיה היתה תודעתית, וכל זמן שאני מסתדר עם דעות ד"ליות וכובע ביחד, כי זה נוח לי עכשיו, לא היה לי אכפת כל כך. עכשיו, שרואים שהאובססיה למשמעת הגדוילים הגיע לרמה של מכות לת"ח קשיש ושאר מרעין בישין, שאלתך בתוך ליבי.
האמת היא שאני לא מבין איזה חזון יש לחרדים יותר טוב מלחרד"לים. אני בפירוש לא בא להתווכח עם החרדים בפורום, שגדלו על "על כל טמטום יכסה נרקסיזם", בעיניי החרד"לים עושים מה שהחרדים עושים, רק שהם למדו מהטעויות של החרדיות. השאלה היא האם בשורה התחתונה החרד"לים זה לא עוד סוג של חרדיות? זה נושא רציני מאוד של 'מה כן', אבל בעניין ה'מה לא' ליבי וליבך שווים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/10/2013 22:12 לינק ישיר 

הסיפור עם הפיטורים מהכוללים מהוה איזה קו אדום, עד להיכן זה יגיע? מעניין אותי האם ההוראה היתה להעיף מי שהתסיס נגד הרבנים, או כנגד כל מצביע עץ?.

תוקן על ידי קסת ב- 29/10/2013 22:13:13

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/10/2013 10:40 לינק ישיר 

למתעניינים גן העדן נמצא במרחק נגיעה מהמרכז

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/10/2013 10:58 לינק ישיר 

כמה כללים למציאת גן עדן. קודם כל האזינו לחז"ל שכבר קבעו "מרבה חרדים, מרבה מחלוקת" ומיצאו לכם מקום עם אוכלוסיה חרדית קטנה. כלל שני, מחירי הדירות צריכים להיות ממוצעים ומעלה, אחרת במוקדם או במאוחר תהיה הסתערות של אברכים ולא הרווחנו כלום. דבר שלישי, כמו תמיד - הכל בראש. תתרכזו בדברים שחשובים לכם בחיים ותנו לדברים האחרים לעבור על ידכם.

תוקן על ידי coldinu ב- 30/10/2013 10:59:34

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-30/10/2013 21:28 לינק ישיר 

במקום עם אוכלוסיה חרדית קטנה, יש תמיד חשש שיש חנק קהילתי.
לדוגמא, אני למשל - שגר במקום עם הרבה חרדים - יכול להתפלל בכל בית כנסת שעולה על דעתי. האמת שאני יכול גם לא להתפלל בכלל ואף אד לא ידע. אבל במקום קטן כל פסיעה שלך מורגשת ע"י כולם, לא?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/10/2013 15:08 לינק ישיר 

האמת שאני גם מרגיש כמו חזק. בילדותי גדלתי בפריפריה מעורבת והחיים היו די נוחים מבחינת הבלגנים. יש כמובן משפחות שמחנכות את ילדיהן בצורה מחמירה, מאיימת ומתבדלת, אבל זה עסק שלהן. הבעיה היא שבלשב כל שהוא הקהילה היתה צריכה לגדול והגיעו כל מיני מרעין בישין ותאמינו לי שכיום יותר גרוע מבני ברק.
לאחר נישואיי הוצרכתי לגור בעיר מולדתי, ונמלטתי לקהילה קטנה ונדחת, שרוב החרדים תושבי העיר לא יודעים על קיומה. בינתיים המצב שם סביר, הבעיה היא שבד"כ החרדים קיימים בקהילות נורמטיביות, כלומר שבקהילה כמו ההיא קשה קצת למצוא חברים לילדים ממשפחות יראות שמים. למעשה, כאמור לעיל, אני נוטה להאמין שיש לבדוק אלטרנטיבה אחרת. זה פוטר בקלות המון בעיות.

[נ"ב. אם אתם מחפשים את עיר מגוריי, תבדקו בתיבה האישית....]

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-31/10/2013 20:49 לינק ישיר 

מחפששלום כתב:
;ושאלתי היא:מה הגורם לכך, שדווקא בחברה שלנו שאמונה על ערכים ואידאלים, השיח והתרבות יורדים לכזאת רמה רדודה,האם זה מראה שהשיטה של חינוך של כולם לרק תורה, לא מתאימה, ולכן אנשים לוקים ב"תמהון לבב",
. הכל החל באירוע אחד משמעותי. ניתקו את התינוק מעטיני השלטון ומאז הוא החל לרקוע ברגליים, לבכות, ולדפוק את ראשו בקיר.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-1/11/2013 07:08 לינק ישיר 

התשובה מה גורם לערכים לרדת לרמה כה רדודה

כל עוד והציבור החרדי היה באמת מיעוט קטנטן היתה בו שליחות של להחזיר את העם לאבא שבשמיים

ברגע שהחרדים התרבו השליחות עברה מן העולם ואין יותר מה ה רוצה

כעת יש רק כבוד הקבוצה חוזקה ותפארתה בכל מחיר ובלי לזכור שיש מנהיג לבירה

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > חברה וקהילה > אגודה אחת > האוירה בחברה החרדית-נמאסה!!!!
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.