בית פורומים אגודה אחת

"ואף צרה עינם בילדי ישראל",

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-7/3/2015 21:41 לינק ישיר 
"ואף צרה עינם בילדי ישראל",

שלום רב!!

כמו שכולכם ראיתם,

פורסמה קריאה של רבנים,

לפעול ולהפעיל למען מפלגת ג',

ואחת מהסיבות להפעלת האנשים,

היא מכיוון ש"צרה עינם של הממשלה הקודמת בילדי ישראל",

ושאלתי:

תורה היא,
וללמוד אני צריך,

האם יש מקור הלכתי לכך,

שממשלה צריכה להחזיק את לומדי התורה,

עד כדי לומר שכשהיא מקצצת,

נחשב ש-"צרה עינם בילדי ישראל",

[ולא שיש לי בעייה אישית ח"ו,
אם אברכים יקבלו יותר כסף,

אבל תורה היא,
וללמוד אני צריך כנ"ל],

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/3/2015 10:05 לינק ישיר 

נראה לי שקיבלת צד רביעי של שכל שחולק למשולשים. 
יאיר לפיד מתגאה שהוא קיצץ לחינוך החרדי, איך זה קשור בדיוק לאנשים שיושבים ולומדים?

אם לא ידעת, עד לממשלה זו, ילדים חרדים תוקצבו בכשליש מילד חילוני.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2015 07:11 לינק ישיר 

להסתכל על החינוך בלבד מטעה. השאלה היא אם הציבור החרדי מקבל יותר משנותן יחסית לציבור החילוני והתשובה פשוטה (ואני מכיר את בלבולי השכל עם המעמ).  

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2015 09:15 לינק ישיר 

עם הרבה אהבה, לא שמת לב - מצד יקר - שאתה מוציא דברים מהקשרם? מי אמר שהטענה על אי פרנסת לומדי תורה, הטענה היא אך ורק על "צרות העין של הממשלה" בילדי ישראל (משפט נועז ותמוה, הגובל בהזיה). מכל מקום, עירבת שני נושאים, כל אחד ראוי לדיון אבל תערובתם פסולה!

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-9/3/2015 20:09 לינק ישיר 

שלום וברכה,

אחרחוק שהתרחק קצת יותר מדי,

אני בעשירות דעתי,
סברתי שבזה מתבטאת צרות העין בילדי ישראל,

בזה שקיצצו תקציבים,

לאבותיהם אברכי הכוללים,

האם אתה הבנת אחרת???

נ.ב.
אני מבין את הרגשותיך לגבי ההזיות,

אבל אני חושב,

שלפני שאתה מגדיר משפט,
שחתומים עליו כל כך הרבה רבנים,

שאינם חשודים בטפשות,
כהזוי,
צריך באמת הרבה אומץ,
[אני מבין את הריאקציה שיש לך,
ולא רק לך,
כלפי כל השטחיות,
וגועל הנפש,שמסתובבים מסביב לרבנים,

אבל עדיין זה לא הופך את הרבנים עצמם לטפשים,

סורי]

תוקן על ידי מצדרביעי ב- 09/03/2015 20:09:38

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/3/2015 00:01 לינק ישיר 

אני לא כ"כ מצליח להבין.
קבעת ע"פ פרשנות אישית, שהכוונה במשפט שהצגת הוא כך וכך, אך אם צדקת, יש לך שאלה על הנושא.
אז אולי באמת אינך צודק?

מן הראוי היה להציג את המכתב ולסמן את החלק הבעייתי מבחינתך, או לפחות להביא קישור למכתב. כי אנכי לא ראיתיו.
בדרך זו נוכל כמו"כ לחשוב על פרשנויות נוספות.
במקרה שלא יהיה מנוס, אולי יהיה נכון לברר אצל האחראים על המכתב. אך בניגוד לדעתך, שככל שיחתמו על המכתב יותר אנשים - הוא ייעשה יותר משמעותי, לענ"ד ההיפך נכון. כי בדרך זו קשה לדעת מי ניסח והאם באמת כל חותם מסכים עם כל מילה.
או בקיצור, כשזה נהיה כללי מדי, זה סתם מסמך או פרוטוקול, אין לזה כל ערך.

ונשוב לשאלת הרגשות.
לפי הבנתי הדלה, "צרות עין" היא נטיה נפשית שקשה מאוד לקבוע, אפילו ביחס ליחיד (לא מובר על מגמה, כמו גאוה, אכזריות - אלא על נטיה לא להינות מרווחיו של הזולת).
נראה לי שכמעט בהגדרה של המונח, לא ניתן להכליל בו קולקטיב הבנוי כגוף רחב כ"כ...

תוקן על ידי אחרחוק ב- 11/03/2015 00:02:48

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/3/2015 09:53 לינק ישיר 

ומי שמונע השכלה מההורים, או שדורש שהאמא לא תרוויח משכורת גבוהה, לא נחשב כמי שעינו צרה בילדי ישראל?

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-12/3/2015 23:40 לינק ישיר 

צעג - כהמשך לדבריך, גם על "ילדי ישראל" עצמם: לאחרונה נעשיתי שותף לתחושה הקשה של הסטודנטים החרדיים, שעומדים כעת לקראת סיום BA ונוחתת עליהם הגזירה החדשה, להגיע לרמת אנגלית גבוהה מאוד יחסית. הסטודנטים מרגישים חסרי אונים, בקושי אותיות הם יודעים והנה, בזמן קצר הם צריכים להגיע לרמת פטור... לצערי, אני שומע שוב ושוב את האימרה "מה שיכלו ללמד בחיידר בכמה שעות שבועיות, וכעת היינו משלימים בקלות ובזמן קצר - אך בחרו להסתיר מאיתנו, וככל הנראה נצטרך לעבוד קשה בשביל לקבל תעודת-כאילו. מי יודע אם באמת נדע מעט שפה אוניברסאלית אי פעם..."

תוקן על ידי הדיבוק ב- 12/03/2015 23:40:57

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-15/3/2015 11:33 לינק ישיר 

הדיבוק
יש לי רעיון, שהסטודנטים יחברו לארגוני הנשים שתובעות הורדת סף המאמצים הפיזיים ביחידות קרביות, כדי שגם נשים תוכלנה לשרת בהן.

ובל נשכח את הטיעון הידוע שבחור ישיבה מסוגל להשתלט בקלות ובמהירות על כל חומר לימודי.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/3/2015 09:05 לינק ישיר 

זה כמובן מה שהציעו להם, אבל באופן מפתיע הם חשבו שאם כבר אז כבר. יתכן שגם הם חושבים שמאוד לא בריא שציבור גדול לא מכיר כמעט שפה אוניברסאלית...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/3/2015 13:33 לינק ישיר 

תלמיד טועה.

האם אדם חרדי שמשלם מיסים ותורם ככל אדם חילוני אחר זכאי לקבל פחות מהמדינה מאדם אחר.

דבר נוסף, יש כל כך הרבה תחומים שהמדינה משקיעה בהם שלא מגיעים לציבור החרדי, בלי קשר למוסדות החינוך, אז אני חושב שגם בלי הקיצוצים הדרסטיים שנוספו בשנתיים האחרונות, הציבור החרדי קיבל פחות מהציבור החילוני, כך שלא היה כל צורך להוסיף עוד קיצוצים.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-17/3/2015 13:35 לינק ישיר 

הדיבוק

מה זה הדרישה הזאת?

זה גם על סטודנטים באוניברסיטה הפתוחה?.

אני מקוה מאוד שלא, כי אני כעת לומד באו"פ, ולצערי אני בור באנגלית, ולא חסר לי שהרמה של ידיעת האנגלית תעלה.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-18/3/2015 23:05 לינק ישיר 

לא הייתי מוותר על בדיקה. עד כמה שידוע לי זו גזירה חדשה של המל"ג מהשנה (זה כולל את כל המכללות, לגבי האו"פ לא יודע), המכריחה את הלומדים להגיע לרמת פטור. כלומר, כדאי לבדוק על אופציה קלה ומהירה, כי הדרישה תחזור בתואר שני וכו'

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/3/2015 22:50 לינק ישיר 

באוניברסיטה הפתוחה ובכל האוניברסיטאות הדרישה לרמת פטור באנגלית קיימת מאז ומקדם... החידוש הוא שגם במכללות צריך לעשות זאת. ניתן לראות את נהלי רמת אנגלית באוניברסיטה הפתוחה בקישור הבא:www.u.ac.il/english/ הכהן - אם אכן הנך בור באנגלית כדאי מאוד שתנסה כבר מעכשיו לשנות זאת ולא לחכות עם זה לסוף התואר מכיוון שסטודנטים שהם חסרי אנגלית, נדרשים לקחת שישה (!!!) קורסים באנגלית כשכל קורס נלמד בסמסטר אחד (חוץ מסמסטר קיץ שניתן ללמוד בו 2 קורסים באנגלית), כך שבמידה ולא תתחיל לטפל בזה בדחיפות אתה עלול להיתקע לכמה שנים עם סיום התואר וחבל... קח המלצה חמה מידיד תנסה לשפר את האנגלית שלך בכל מיני דרכים יצירתיות כדי שכשתגיע לשלב בחינת המיון באנגלית אולי תצליח להיות מסווג לרמה מעט יותר גבוהה.. וכבר הזכיר צעג את הטיעון הידוע (והנכון לדעתי) שתלמידי ישיבות מסוגלים להתמודד טוב יותר עם כל חומר לימודי, ויש לעיין אם זה תקף גם על לימודי אנגלית... וע"ז נאמר צע"ג...

תוקן על ידי פסיכ_ולוג ב- 19/03/2015 22:51:55

תוקן על ידי פסיכ_ולוג ב- 19/03/2015 22:52:43

תוקן על ידי פסיכ_ולוג ב- 19/03/2015 22:53:25

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/3/2015 22:55 לינק ישיר 

לצערי הקישור לא יוצא לי תקין אבל ניתן לראות זאת באתר האוניברסיטה הפתוחה בקישור קורסים אקדמיים> אנגלית כשפה זרה

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-19/3/2015 23:04 לינק ישיר 

ועוד דבר אחד הדיבוק- זה שלא לימדו אותך בחיידר אנגלית (וגם אותי לא לצערי) זה לא מפני שבחרו להסתיר ממך מה תפסיד מזה בבגרותך, אלא גרוע מכך, רצו לקבוע מה תעשה בבגרותך. הסיבה שלא לומדים אנגלית בחיידר היא מאותה סיבה שלא עושים בגרויות במרבית בתי הספר של בית יעקב לבנות, לא רוצים שתצא לעולם החופשי וחלילה "תתקלקל"... אם למדת במוסדות חסידיים פשוט רוצים שבבגרותך תמצא פרנסה בתוך הקהילה ולא מחוצה לה... אם למדת במוסדות ליטאיים מעדיפים שבכלל לא תחפש פרנסה אלא תשב בכוילל ותלמד תוירה... וזה בדיוק מה שמנסה לעשות יאיר לפיד (ואני ממש לא חסיד גדול שלו) לגרום לכך שכן תוכל טיפה לצאת לעולם הגדול, ללמוד מקצוע מכובד, מה שמבחינת העסקנים היקרים (שלהם הצבענו שלשום) לא ממש מוצא חן...

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > חברה וקהילה > אגודה אחת > "ואף צרה עינם בילדי ישראל",
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר
1 2 לדף הבא סך הכל 2 דפים.