בית פורומים אגודה אחת

אב אינו משקר לבנו? או, למה הם יוצאים בשאלה?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-24/7/2015 11:27 לינק ישיר 
אב אינו משקר לבנו? או, למה הם יוצאים בשאלה?

טור שכתבתי לאתר:

הרבה סוגים יש בהם בקרב היוצאים בשאלה, אך ניתן לסווגם לארבע קבוצות מרכזיות: חכמים וטפשים, נהנתנים וסובלים. למעשה מדובר בשני קצוות של מישורי המוח והלב. החכמים והנהנתנים, נמצאים בצד החיובי של המחשבה והרגש, ואילו הטפשים והסובלים, נמצאים בצד השלילי של המוח והלב.

החכמים עזבו מתוך חקירות ושבירת האמון. הטפשים נטשו מחוסר יכולת ללמוד ולהתעמק. הנהנתנים פרשו מתוך שמתפתים להנאות העולם, והסובלים נשרו מתוך משבר אישי/משפחתי ובלא תמיכה וסיוע חזרו למצב הטבעי של האדם.

מתוך שאנו מבינים שמדובר במניעים שונים, אנו מבינים גם שאופן ההתמודדות שלהם שונה לחלוטין.

 

מניעים ליציאה בשאלה

הסובל יכול להיות זה שצבורים בו כוחות ומרץ נעורים שאינם מקבלים ביטוי בישיבה בה לומדים גמרא מבוקר עד ערב. הוא מרגיש "חנוק". וברגע שנפתח עבורו מוסד חינוכי שכולל ספורט, ומשימות חינוכיות-אתגריות, הוא יפרח ויעלה כשושנה. כלל לא נזדקק לעסוק עמו בנושאי אמונה, או התגברות על הנאות עולם הזה.

הטיפשות לבדה אין בה בכדי להוציא אדם מאוהלה של תורה, אבל כשמשעמם באוהלה של חכמה יוצאים לקרן הרחוב, ואת מי מוצאים שם? את הבטלנים שאינם יודעים דבר מלבד עישון עלים ופיצוח גרעינים.

כך שמדובר בסיכון גדול להיגררות וריקנות, והשמירה עליו תהיה לבל ילך בדרך עמם.

הנהנתן אינו מתכוון כלל לצאת בשאלה. אלא שמתוך שהשינה חביבה עליו הריהו מאחר קום, ומתוך שכסף חביב עליו הוא עוסק וטורח אחריו, ומתוך שטיולים חביבים עליו הוא עוסק וטורח בהם, ובין כך ובין כך הוא מוצא עצמו מנוער מן המצוות.

החכם לעומתם, שוקד על תלמודו כראוי, ולא עוד אלא שהוא מייגע עצמו עליה, ולא עוד אלא שהוא מרחיב בה ומעמיק בה, והנה... להמשך קריאה: http://www.aguda-achat.org.il/articles/3861/
דווח על תוכן פוגעני

מנותק
   
בית > פורומים > חברה וקהילה > אגודה אחת > אב אינו משקר לבנו? או, למה הם יוצאים בשאלה?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר