בית פורומים אגודה אחת

עולם הפוך ראיתי (בבא בתרא י,ב)

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-3/9/2015 13:18 לינק ישיר 
עולם הפוך ראיתי (בבא בתרא י,ב)

את תנועת החסידות הקים הבעש"ט עפ"י המסופר בעיקר עבור יהודים כפריים פשוטים שידיעותיהם בתורה וזהירותם במצוות הייתה מועטה ביותר.
החסידים בימינו מתחרים ביניהם מי יאמץ נורמות מחמירות וקפדניות יותר כתנאי לחברות בחסידות ובמוסדותיה.
אני מאמין שאם הבעש"ט היה משתמש באמצעי המיון הקיימים כיום בקרב החסידויות השונות 90% מחסידיו לא היו מתקבלים.

את ישיבת וולאז'ין ואת עולם הישיבות הליטאי שקם בעקבותיה ייסד הגר"ח מוולואז'ין עבור אליטה של נערים מצטיינים בעלי יכולות למדניות מובהקות בקיאים ומתמידים.
עולם הישיבות הליטאי בימינו הפך לנושא הדגל של בשורת "ישיבות לכל", כשכל מי שמעז לערער על כך נידון לנידוי שמתא וארור ככופר בעיקר.
אני מאמין שאם תלמידי הישיבות הליטאיות כיום היו מבקשים להתקבל לוולאז'ין ולבנותיה 90% מהם לא היו מתקבלים.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

דווח על תוכן פוגעני

סמל אישי
נשלח ב-3/9/2015 14:23 לינק ישיר 

אני לא חושב שוולוז'ין הוקמה לעילויים. היא הוקמה למי שמעוניין להקדיש חייו ללימוד. ולזה מיועדות הישיבות אז והיום.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/9/2015 09:30 לינק ישיר 

שותף כתב:
אני לא חושב שוולוז'ין הוקמה לעילויים. היא הוקמה למי שמעוניין להקדיש חייו ללימוד. ולזה מיועדות הישיבות אז והיום.

בעבר בחור שהלך ללמוד בישיבה הלך מתוך אידאל והקריב הרבה "עולם הזה" בשביל ללמוד.
ומה כיום? לבחור חרדי נורמטיבי יש בכלל בחירה?
סור לראות בישיבות החרד"ל בהם הלימוד בא מתוך אידאל אחוז הרציניים בישיבה שונה לגמרי מישיבותינו.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-4/9/2015 16:35 לינק ישיר 

שותף-אנא תקרא במתינות והבנה את תשובתו הארוכה של הנצי"ב, המנומקת ומפורטת המסבירה את נושא קיום הישיבות (גם אם לא בדיוק ע"ז נסובה). שו"ת משיב דבר א,מד

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-25/9/2015 13:52 לינק ישיר 

אמר רבי שמחה בונם: קודם ביאת המשיח יהיה הקיץ בלי חום והחורף בלי קור, הלומדים יהיו בלי תורה והחסידים בלי חסידות.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-28/9/2015 22:54 לינק ישיר 

פום_פאקערט כתב:

שותף כתב:

בעבר בחור שהלך ללמוד בישיבה הלך מתוך אידאל והקריב הרבה "עולם הזה" בשביל ללמוד.
ומה כיום? לבחור חרדי נורמטיבי יש בכלל בחירה?
סור לראות בישיבות החרד"ל בהם הלימוד בא מתוך אידאל אחוז הרציניים בישיבה שונה לגמרי מישיבותינו.

לטענת חבר שלי שסר לראות, אחוז הרציניים גבוה ואחוז הכשרוניים נמוך.

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-29/9/2015 10:20 לינק ישיר 

אריאל
החבר שלך הוא בעל אבחנה מעולה.

נשלח מהאנדרואיד שלי

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > חברה וקהילה > אגודה אחת > עולם הפוך ראיתי (בבא בתרא י,ב)
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר