בית פורומים אגודה אחת

לך עמי בוא בחדריך - הצעה מעשית לשיח פנים-חרדי

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-1/11/2015 10:41 לינק ישיר 
לך עמי בוא בחדריך - הצעה מעשית לשיח פנים-חרדי

כבר שנים רבות אני מחפש את הדרך לקיים שיח פנים-חרדי מעמיק בנושאים שונים שעל סדר יומנו בחיי הפרט והכלל, זוהי הסיבה להקמת פורום זה ואתר "אגודה אחת" שהוקם בעקבותיו. בתקופות מסוימות כמדומני שהפורום והאתר הצליחו במידה מסוימת לממש את המטרה והם שימשו במה לדיונים ולליבון סוגיות שונות, אולם מסיבות שונות לא הצלחנו להמשיך בכך והפורום והאתר דעכו עם הזמן. 

רבות חשבתי על הסיבות לדעיכת הפורום והאתר, וניסיתי לאורך זמן למצוא את החלופה המתאימה ביותר. הנחת העבודה הבסיסית שלי הייתה ועודנה שהצורך והרצון לבמה כזו קיים, שיש בקהילה החרדית אלפים רבים של צעירים שמעוניינים בכך.
בחודשים האחרונים הקדשתי זמן רב לפרסום דברים בפייסבוק, ואמנם במידה רבה הצלחתי לקיים דיונים משמעותיים עם רבים וטובים מהקהילה החרדית, אולם עדיין נראה לי שזו איננה הבמה המתאימה.

כעת אני מבקש להציע שלוש סיבות שמקשות על קיום השיח הפנים-חרדי כאן בפורום, באתר ובפייסבוק ולהציע הצעה מעשית חדשה.

1. הסיבה הראשונה היא פומביות הדיון, היות ורבים וטובים נוקטים בכלל המפורסם שאת הכביסה המלוכלכת לא מכבסים בחוץ, והם אינם מעוניינים להביע דברי ביקורת במקום שבו הדברים גלויים גם לאנשים מחוץ לקהילה החרדית. ניתן אמנם להתגבר על בעיה זו ביצירת פורומים סגורים ו/או קבוצות סודיות בפייסבוק, אבל קבוצות אלו כמדומני שיש להן קשיים רבים להתקיים מסיבות אחרות.
  2. הסיבה השנייה להבנתי היא השימוש המוגבל באינטרנט בקהילה החרדית, למרות שבכל שנה יש עליה גדולה בשיעור החרדים המשתמשים באינטרנט אולם גם מתוכם רבים אינם מעוניינים להשתתף בדיונים גלויים ובפרט לא במקומות כדוגמת פייסבוק. 
  3. הסיבה השלישית נוגעת לזמינות של הפלטפורמה בה מתקיימים הדיונים, שכן גם הפורום והאתר וגם הפייסבוק מצריכים כניסה מיוחדת בשביל לראות האם נפתח דיון חדש, וכשבמשך זמן מסוים לא נפתח דיון חדש החברים כבר אינם נכנסים לבדוק מה חדש והדיונים דועכים מאליהם.
לאור הסיבות הללו, חשבתי שהפתרון הטוב ביותר עשוי להיות בפתיחת קבוצת דיון בגוגל, היות והדבר מאפשר לנו מענה על שלושת הנקודות.
  1. הדיונים יהיו סגורים רק לחברי הקבוצה שכולם יהיו מתוך הקהילה החרדית
  2. השימוש בדוא"ל נפוץ כמדומני הרבה יותר משימוש באינטרנט בכלל
  3. בכל פעם שנכתבת הודעה חדשה ניתן לקבל הודעה בדוא"ל, ניתן גם להגיב דרך הדוא"ל בלי להיכנס לקבוצה.
לשם כך פתחתי קבוצה חדשה בגוגל בשם "בקשו צדק בקשו ענוה!" ואני מקווה שאכן תהיה היענות של חרדים רבים שיבקשו להצטרף לפלטפורמה זו. השם בא לבטא את האופן שבו לדעתי עלינו לגשת לדיונים בנושאים שונים.
אשמח לקבל את חוות דעתכם, ובעיקר אם תחליטו להצטרף לפתיחת הקבוצה.

תוקן על ידי בןציוןכהנא ב- 02/11/2015 15:36:39

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

דווח על תוכן פוגעני

סמל אישי

בית > פורומים > חברה וקהילה > אגודה אחת > לך עמי בוא בחדריך - הצעה מעשית לשיח פנים-חרדי
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר