בית פורומים יד בנימין

החרבת יד בנימין, קראתי וצחקתי

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-10/5/2016 22:15 לינק ישיר 
החרבת יד בנימין, קראתי וצחקתי

כדי להגיב ושכולם יבינו חייבים להבין את המפה והסביבה.
הכלי הכי יעיל הוא גוגל מפות

www.google.co.il/maps/place/%D7%99%D7%93+%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%9E%D7%99%D7%9F%E2%80%AD/@31.799754,34.8308865,16z/data=!4m5!3m4!1s0x1502b8df07d27ef7:0x99424f726f457e8d!8m2!3d31.796685!4d34.82037
כדי למדוד מרחקים לוחצים במקש הימני על המפה ולוחצים על "מדוד מרחק" מופיע עיגול קטן מזיזים אותו עם העכבר למקום שרוצים ולוחצים על העכבר במקום שאליו רוצים למדוד.

כמה עובדות
המרחק שמותר לבנות בתים ממט"ש הוא 500 מטר
המרחק מכביש, ההקלה הכי גדולה שראיתי (אחיסמך לוד) 40 מטר
על נחל אי אפשר לבנות ואין לי מושג מה המרחק שצריך לשמור ממנו
ביננו לבין בית חלקיה יש את נחל תימנה כ 250 מקו הבתים
מקו בתי הכנסת לכיוון מערב אי אפשר לבנות בגלל המט"ש
בין כביש 6 לכביש 7 עובר נחל מיקנה במרחק 160 מטר מקו הבתים
כביש 6 מרוחק מקו הבתים במקום הצר 217 מטר ובמקום הרחב 320 מטר

עובדות על יד בנימין (פרופיל המועצה עפ"י הלמ"ס 2013, כך שתושבי יד בנימין הרבה יותר צעירים)
7700 תושבים בנחל שורק
16.5% מגיל 0 עד 4
15.7% מגיל 5 עד 9
12.8% מגיל 10 עד 14
9.7% מגיל 15 עד 19
14% מגיל 20 עד 29
18% מגיל 30 עד 44
7.5% מגיל 45 עד 59
5.9% מגיל 60 עד 120

לסיכום כ 90% מתושבי יד בנימין הם מתחת לגיל 44

כמה עובדות על מספר המשפחות המתגוררות ועתידות להתגורר ביד בנימין
ליד בנימין אושרו בתב"ע הראשונה 530 יח"ד ועוד 120 יח"ד לישיבה ועוד 17 יח"ד למפוני הגוש בחלק שצמוד לבריכה ועוד 195 דירות לדיור מוגן.
ביד בנימין גרים כיום עפ"י רישומי המועצה 914 משפחות (בדירות רגילות, בדירות מחולקות בצורה לא חוקית, בפנמיות שחולקו לדירות בניגוד לחוק, ובקראווילות שהיו של מפוני גוש קטיף והיום גרים בהם משפחות לא חוקיות כולל בקראוולילות שחולקו)
ביד בנימין אמורים להתגורר בעוד כשנה עוד 195 משפחות בדיור המוגן

לסיכום בעוד כשנה ידרכו כאן אחד על הרגליים של השני, כ 1100 משפחות עם ממוצע של לפחות רכב אחד לכל משפחה, בתשתיות שנבנו ל 450 משפחות.

כמה עובדות על חברי המועצה בנחל שורק
חברי המועצה לא עושים תנאים
חברי המועצה הפקידו את אצבעותיהם במגירת ראש המועצה. מיום היבחרו לפני כ 20 שנה מעולם לא היה סעיף שמישהו הצביע נגדו, כל ההחלטות הם בהסכמה פה אחד...
המרוויחים מהרחבת יד בנימין (מכירת שדות) מתקזזים בקלות עם המפסידים ובפרט כשהמפסידים לא מבינים שהם מפסידים.
חברי המועצה לא מבינים בד"כ בנושאים שמועלים להצבעה והם מסכימים תמיד שראש המועצה יודע מה טוב להם ולנו.
חברי המועצה לא מבינים בהתפתחות טבעית של יישוב.
לחברי המועצה אין צורך להיות עם אצבע על הדופק כי אין להם מושג איפה הדופק ואין להם שום צורך לעמוד על המשמר, אנחנו משלמים מספיק על חברת השמירה.

תוקן על ידי איציק_בלוי ב- 11/05/2016 00:48:12

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2016 23:23 לינק ישיר 
פניותיי למועצה הארצית לתכנון ובניה

אני מקדים קצת את המאוחר.
רק השבוע הבנתי את התהליכים המהירים והתחלתי לצלול בחומר ובהתכתבויות שונות הבנתי שהיום יום שלישי 10.5.16 יש דיון על לוח 2 של תמ"א 35 (תמ"א 35 זו תוכנית המיתאר המרכזית של מדינת ישראל, לוח 2 זה רשימה שמית של כל הישובים הכפריים שבמדינת ישראל וכמה יח"ד אפשר לבנות בכל יישוב), בקשתי את הרשימה שעליה אמורים לדון ונדהמתי כשלא מצאתי ברשימה את יד בנימין.
הייתי בטוח שכאן טמון ה"סוד" וזו הזדמנות בשבילי לנסות לעשות סדר ולדאוג שהדברים לא יצאו משליטה ושהמועצה הארצית תמשיך לדאוג לאינטרסים האמיתיים שלנו (ראש המועצה מר אלי אסקוזידו הוא חבר הוועדה המחוזית מרכז וחבר הוועדה המרחבית שורקות, כך שברגע שוועדות אלו מקבלות את השליטה על המהלכים, הסיכוי שלנו לשנות נמוכים מאוד)
"הפצצתי" במכתבים הבאים את היו"ר ואת כל החברים

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-10/5/2016 23:56 לינק ישיר 
ההפתעה, הפרוטוקולים והתמלילים

לאחר ששלחתי את פניותיי לחברי המועצה הארצית, פנה אלי הממונה והסביר לי שטעיתי...
הישיבה על יד בנימין היתה ב 1.3.16 והוא שלח לי את הפרוטוקול ואת התמליל, אני עובר על הכל ולא מוצא את השם של יד בנימין אלא רק שהמועצה הארצית מקבלת את סיכומי הפרוטוקול של הולנת"ע (ועדת המשנה לנושאים תכנוניים עקרוניים) מתאריך  16.2.16.
אני פונה אל הממונה והוא שולח לי את הפרוטוקולים והתמלילים של הישיבה של הולנת"ע וכך כתוב בתמליל (הסברים בהמשך)

מר דוד דשן - דויטש (נציג רמ"י) :
אם בא אדון יד בנימין ויושב בין כל הכבישים האלה ואומר ביקושים אדירים, רוצים לגדול ולהגיד לו כן אבל
בצפיפות רק של, מכאן והלאה של 5 לדונם או 6 לדונם, אז הגיוני לגמרי להערכתנו.

אני לוקח את הפרוטוקול ורואה:

בקשת רמ"י לסווג את את הישובים הבאים כ"ישוב לפיתוח מיוחד": מטולה, שלומי, קריית טבעון, ראש פינה, - -
יבניאל, תל מונד, קדימה צורן, כפר חב"ד, ג'לג'וליה, כפר ברא, יד בנימין, מצפה רמון, ניצנה, בני דקלים, כסיף, - - - - - - -
אבן שמואל, אבו גוש. - -
הוחלט: לא לאשר.

אני מתקשר לחבר שלי ואומר לו שכתוב בפרוטוקול שהוחלט לא לאשר את יד בנימין, הוא אומר לי "לא יכול להיות, אני הייתי שם והוחלט לאשר"
אני כבר שמח ש"מצאתי משהו וחושב להגיע לישיבת המועצה הארצית היום ולדרוש להכניס את יד בנימין ללוח 2 ולהגביל את יח"ד, כך שנוכל להתפתח בגבולות הנורמה המקובלת...
אבל אז מתקשר אלי הממונה ואומר לי שלא הבנתי נכון....
רמ"י והמועצה רצו שיד בנימין יהיה "יישוב פיתוח מיוחד" והולנת"ע לא הסכימו ולכן יד בנימין יהיה רק "ישוב מיוחד"...
טוב היום היתה ישיבת מועצה ואף אחד לא ענה לי מה ההבדל בין הסוגים... וגם לא קיבלתי את הנוסח המאושר שהועבר לממשלה...

מה שנשאר לי לעשות, זה להיפגש עם מתכננת המחוז שאולי תצליח להסביר לי למה אני אמור לגור במערב הפרוע, למה כאן העיניינים לא מתנהלים כמו בכל יישוב במדינת ישראל...
למה 90% של תושבים שהם מתחת לגיל 44 צריכים "מענה הולם לדור ההמשך" ש"חושבים" "קדימה לעשור הבא"
איך לעזאזל 2000 רכבים יצאו מיד בנימין בכל בוקר ואיפה בדיוק הם יחנו ליד בית הכנסת או כל מוסד ציבורי אחר.
אבל אני כבר מחכה חודשיים לפגישה הזו, ככל הנראה היא מאוד עסוקה להרוס לי את החיים וקשה לה להסביר לי ולתושבים מה הולך כאן, מדוע כ"כ אצה הדרך לראש מועצה שאפילו לא גר כאן...

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-11/5/2016 00:06 לינק ישיר 
הסבר אחד קטן

ביישוב נורמלי במדינת ישראל כשרוב התושבים של היישוב מגיעים לגיל 55, מרחיבים את היישוב בעד כ 15% ואז מכניסים רוח צעירה ליישוב, ביד בנימין זה יקרה בעוד 20 שנה.

בטמטום המוצע כיום בעוד שלושים שנה (זה עובר מהר) לא יהיה לאן להתפתח ואז יד בנימין תהיה שייכת לרב טל ולישיבת תורת החיים http://www.inn.co.il/News/News.aspx/321457

ועוד דרך אגב קטן מאוד
מי שחולם שהמכרז הבא הוא לבני מקום בלבד, סימן שהוא לא ממבין כלום.
כל המכרזים שהיו ליח"ד בודדות (לא קבלנים) ביד בנימין חוץ מהמכרז שבו אני השתתפתי, היו לבני מקום בלבד (נושא שנבדק ע"י המשטרה ואנשים גם נעצרו), אין שום סיכוי בעולם שהמכרז הבא יהיה לבני מקום, רמ"י לא יקחו את הסיכון ששעה מפרסום המכרז הם יצטרכו לתת הסברים בבתי המשפט.

מספרים לנו התושבים סיפורי סבתא כדי שנסכים להיחנק

אין ספק שאני אגיש התנגדות לכל שינוי.
הגיע הזמן שראש המועצה ה"בולדוזר" יחפש מקום גדול יותר להתפתח בו, אנחנו ממש קטנים בשבילו ובקצב הזה הוא יאלץ לבנות קומה שניה ליד בנימין...

עפ"י לוח 2 שהיה אמור להיות מאושר היום, זה מספר יח"ד שאפשר לבנות בכל יישוב:
בית חלקיה 300
בני ראם 350
גני טל 215
חפץ חיים 185 (היה 400)
יסודות 220 (היה 350)
נצר חזני 130

ראש המועצה ביקש שחפץ חיים, גני טל, יסודות ונצר חזני יהיו 300 יח"ד כל אחת, ובקשתו אושרה.

תוקן על ידי איציק_בלוי ב- 11/05/2016 01:07:50

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/5/2016 08:39 לינק ישיר 

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > חברה וקהילה > יד בנימין > החרבת יד בנימין, קראתי וצחקתי
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר