בית פורומים יד בנימין

ההתכתבויות ביד בנימין ותגובתי

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-16/5/2016 21:57 לינק ישיר 
ההתכתבויות ביד בנימין ותגובתי

אלי שלום רב
כמי שמכיר את פועלך הציבורי מספר שנים כמו גם תושבים רבים, וכמי שמוקיר את יוזמותיך למען המועצה ויד בנימין בפרט ששמם הולך לפניהם, החלטתי לפנות אליך ישירות, ללא מתווכים ולבקש שתבהיר את הסוגיה של הרחבת יד בנימין ותפזר את הערפל סביבה.  
א. האם אכן יש תכנון להרחיב את הישוב?
ב. האם הנושא מיידי?
ג. האם הרחבה תאפשר לילדים שלנו לרכוש בתים?
ד. היכן תתבצע ההרחבה? 
הואיל וקיימות שמועות רבות סביב הנושא, בחלקן לא לגיטימיות ולא מתאימות לשיח באשר הוא, והואיל ודברים שרואים מכאן לא רואים משם ואתה עם ניסיונך הרב רואה את התמונה הכוללת אשמח לתשובתך.
בהערכה רבה    
משה בנדק 

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/5/2016 21:58 לינק ישיר 
תגובת ראש המועצה

בנדק היקר !! 
כאיש ציבור וראש מועצה, שאינו שוקט על שמריו 24/7 המקדיש את חיי וחיי משפחתי למען הציבור מחמם את הלב לייצג תושבים שפועלים כפי שפעלת במכתב זה: בעין טובה, באופן ענייני, בפרגון ובתמיכה לצד ברור ואכפתיות. 
שכן, השיח ברשתות החברתיות ובגינות הציבוריות סביב נושא הרחבת יד בנימין לא רק שעבר לפסים דמיוניים אלא אף לווה ברוע. פשוטו כמשמעו.  
לגופו של עניין, לפני חודש וחצי נקראה לפתחינו הזדמנות שלא היתה קיימת. במסגרת זו, תוכנית המתאר הארצית מאפשרת לשנות את הסטטוס של הישוב יד בנימין מישוב שלא ניתן להוסיף יחידות דיור מעבר לקיים למצב שבו 
א. אולי תהיה אפשרות להוסיף יחידות דיור 
ב. אך ורק ע״י תוכנית!! 
ג. במידה ורק תוכן תוכנית כזו על ידינו 
ד. במידה ותאושר על ידי הגורמים והמוסדות התכנוניים השונים 
תכל'ס - תהליך שלוקח שנים רבות!! הן התוכנית, הן האישור שלה במוסדות. 
רק לסבר את אוזניך: בשלב זה, גם שלב של טרום התהליך עדיין בעיצומו דהיינו - האופציה של אפשרות עתידית להרחבה. 
אם וכאשר (לא בטוח בכלל) יתקבל האישור הסופי של אופציה להכין תוכנית להוספת יחידות דיור נבצע כמובן בדיקה מקדמית אם בכלל רוצים להוסיף? כמה יחידות אפשר או צריך או רוצים להוסיף, היכן נכון להרחיב את הישוב אם בכלל, באיזה צפיפות כדאי להכין תוכנית? כיצד בני המקום יוכלו להכלל בתוכנית?  
לסיכום, בנדק היקר, לפנינו שנים של עבודה לפני שאפילו נוכל ויהיה ראוי לקיים שיח ציבורי. יחד עם זאת אני מתעתד לפרסם את הפרטים ולשתף את הציבור כמתחייב וכפי שעשיתי בניוזלטר. לא אחשוש ממלעיזים הואיל וכמו שכתבת, שמנו הולך לפנינו בכל קנה מידה ובכל פרמטר. 
תודה שמצאת לנכון לפנות אלי בצורה ישירה ומכובדת 
לשרותך תמיד בכל נושא הכל שעה

אלי אסקוזידו
ראש המועצה | מועצה האזורית נחל שורק
08-8634200 | 050-7403295

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-16/5/2016 21:59 לינק ישיר 
תגובתי

די כבר, מעלה לי קבס צורת הכתיבה הזו, השאלות שלי ענייניות. כשבמחשכים עושים קומבינות על הבית שלי, כך אני מגיב, ויסלחו לי כולם, אבל אני לא מתכוון להתנצל על כך בפני אף אחד.

ראש המועצה כבודו במקומו מונח, ההתנהלות שלו נעשית במחשכים ובעיניי לא טובתי בראש מעייניו ואין בדבריי שם רוע (דיי כבר עם ההסתה הזו).

פניתי אל ראש המועצה תשע פעמים בבקשה לקבל את המצגת שעליה שילמתי (המועצה הזמינה ושילמה על חשבוני עבור המצגת) על תכניותיו להרחבת יד בנימין ונעניתי בתירוצים מתירוצים שונים. מדוע עד עכשיו המצגת לא פורסמה בציבור.

לאחר שהיישוב הכפיל את עצמו מ 530 יח"ד ל 1100 משפחות, בתשתיות ל 450 יח"ד וכשראש המועצה הוא זה שהכניס עוד 120 יח"ד תוך משחקים בתב"ע. אני ממש לא מוכן להסכים להוספת עוד יח"ד.

בעיניי לא נוצרה כאן הזדמנות, נוצר כאן מחטף שאני מקווה שהצלחתי לעצור זמנית (לפחות).

ראש המעוצה פרסם שהוא מתכוון להעביר את התוכנית במסלול ותמ"ל ולמי שלא יודע, זה מסלול שמאשר החל מ 750 יח"ד תוך שלושה חודשים ואני מאוד מקווה שגם לותמ"ל הצלחתי להסביר את עמדתי ומקווה שגם שם התוכנית לא תעבור.

הסברתי את הדברים בצורה מאוד פשוטה, אנחנו כבר הולכים היום אחד על הרגליים של השני וזה לפני אכלוס של עוד 200 משפחות בדיור המוגן. המקום היחיד לבניית תוספת הדירות הוא מאחורי הבית שלי כשכביש הכניסה לשכונה, צמוד לבית שלי.

הסברתי בצורה מאוד פשוטה ש 90% מתושבי יד בנימין הם בגלאים שמתחת ל 44 ואין כל היגיון לעשות היום הרחבה (בהרחבה מתחילים לדון כשרוב התושבים הם בני מעל ל 55), אני מתנגד לכל קיצור דרך וקומבינה על הבית שלי.

אם מישהו מחפש במה להתעסק וראש המועצה מחפש להעלות נושאים לדיון, שיסבירו לי ולכל התושבים מי נתן רשות לקחת את חלקת הקרקע האחרונה של הציבור ביד בנימין ולתת אותה לישיבת תורת החיים, מי אישר לבנות קראווילות מול המועצה על שטח חום ומי נותן אישור להתגורר בקראווילות שאמורות להיות מפונות מכאן, בניגוד לחוק.

שילמתי אגרת חוק חופש המידע כחוק, האם ראש המועצה יכול להסביר לי מדוע הוא לא מסכים לתת לי את הפרוגרמה של קרית ישיבת תורת החיים, מדוע הוא מתנגד לתת לי את סרטוטי התוכנית.
מדוע אני כתושב לא אמור לדעת מה מתוכנן כאן ב 80 מיליון ₪ במרכז היישוב.

אם הישיבה זכאית לבניה ב 80 מיליון ₪, מדוע לא נהרסים כל הקראווילות הלא חוקיות וכל מבני הפנימייה שחולקו לדירות בניגוד לחוק.
האם אני אמור להסכים לקריה עם 120 יח"ד ועוד קראווילות ומבני פנימייה מחולקים בניגוד לחוק.

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > חברה וקהילה > יד בנימין > ההתכתבויות ביד בנימין ותגובתי
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר