בית פורומים יד בנימין

מה אתם הייתם עושים עם 80 מיליון ש"ח ?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-7/11/2016 20:25 לינק ישיר 
מה אתם הייתם עושים עם 80 מיליון ש"ח ?

לומר את האמת, אני אוהב אנשים חכמים שיודעים איך "לשחק" במסגרת החוק.
אבל כשהמשחק הוא ב 80 מיליון ש"ח, המשחק מטריד אותי.

כתבתי בעבר על המשפט שלי נגד משרד החקלאות במסגרת חוק חופש המידה בדרישה לקבל את ההחלטה של מנהלת תנופה להעביר לתורת החיים ולטוהר כ 4.8 מיליון ש"ח לתכנון קריית ישיבה חדשה ביד בנימין. לקבל את הפרוגרמה של התוכנית ואת המפה של התוכנית (את הבקשה הגשתי עפ"י חוק חופש המידע ב 6.3.16)

התביעה הסתיימה בבית המשפט בהסכמה לתת לי את כל המידע שביקשתי בכפוף להתנגדויות צד שלישי (תורת החיים וטוהר).
לפני סוכות פניתי לפרקליטות ושאלתי מה קורה עם המידע, הם הודיעו לי שלא הגיעו התנגדויות ומכיוון שהממונה של משרד החקלאות נמצא בחו"ל, אחרי החג אקבל את כל המידע.
בסוף החגים עוברים... וגם סוכות עבר ואז הודיעו לי הפרקליטות ומשרד החקלאות שלצערם הם לא ידעו ובחג הגיעו התנגדויות, ואומנם עפ"י החוק אין זמן קבוע כדי שהמשרד הממשלתי יחליט האם להיעתר להתנגדות או לא. הם ישתדלו להודיע לי "בהקדם האפשרי" על החלטתם האם לתת לי את המידע או להיעתר להתנגדות של הצד השלישי...
והוסיפו הערה. עפ"י החוק, לאחר שיקבלו את הההחלטה לצדדים ינתנו 45 יום כדי לעתור לבית המשפט ולכן הם מודיעים לי שיהיה עלי להמתין לקבלת החומר 45 יום נוספים לאחר החלטתם שכמובן תגיע ב"הקדם האפשרי".

אני מקווה שברור לכולם שאם ה"צד השלישי" (ככל הנראה תורת החיים וטוהר (לא קיבלתי את ההתנגדויות ואת הסיבות להתנגדות)) מתנגד שאקבל חומר כ"כ פשוט (לכאורה) - נימוקים של מינהלת תנופה מדוע החליטו לתת כסף למוסד שלדעת מבקר המדינה לא מגיע לו כסף (אלא אם כן יוכיח שהיו לו מבנים בסכום זה בגוש קטיף), פרוגרמה מה מתוכנן להיבנות בשטח הציבורי ביד בנימין ומפת השטח של יד בנימין שעליו תבנה קרית הישיבה - יש לו ככל הנראה מה להסתיר... ממני או מתושבי יד בנימין והם חוששים שיתבררו ויתפרסמו בפומבי נתונים שאולי לא מדוייקים !!!

לי אין מושג לאן אתם הייתם רוצים שכספי המדינה ינותבו, אני מאוד הייתי רוצה שסל התרופות שכיום עומד על 300 מיליון ש"ח יקבל תוספת של עוד 80 מיליון ש"ח, במקרה כזה אולי אבא שלי שחולה בסרטן הלבלב, לא יאלץ לטוס לארצות הברית בכל שבועיים. (למי שזה נשמע דמגוגיה, כדאי לו לשמוח שהוא עוד לא נפל בסטטיסטיקה...).

נ.ב.
שאלה אותי עיתונאית בכירה, למה אני כל כך מתנגד שישיבה שגורשה מגוש קטיף תקבל כספים מהמדינה ואפילו שזה יחרוג מהמגיע לה...
הסברתי לה שלדעתי תושב שכל מטה לחמו וחייו נהרסו מהגירוש, מגיע כל סכום על גירושו. אבל מוסד ציבורי שאין כל הבדל היכן הוא ממוקם, לא אמור לקבל שקל יותר ממה שהיה לו וכל שקל כזה הוא גזילה.

המוזר והמעניין שאותה וועדה שדקה לפני שנעלה את דלתותיה העבירה 4.8 מיליון ש"ח לתורת החיים וטוהר לתכנון ללא פרסום הסברים, דחתה מאות תביעות של האנשים "הקטנים" ופירסמה את כל ה"הסברים", כשאני קורא את ההחלטות לפעמים בא לי לצרוח על אותם אנשים שכל כך "דואגים" לכספי המדינה...

תוקן על ידי איציק_בלוי ב- 07/11/2016 21:01:02

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-7/11/2016 20:34 לינק ישיר 
המשפט התקיים ב 13 לספטמבר 2016

13.10.16

שלום ושנה טובה גם לך,

בירור שערכתי מול משרד החקלאות העלה, כי לא נתקבלו התנגדויות להעברת הנספחים המבוקשים על ידך בתוך תקופת הזמן הקבועה לכך בחוק; לפיכך, מתעתד משרד החקלאות להעביר את הנספחים האמורים לעיונך.

היות שהממונה על חופש המידע במשרד החקלאות נמצא בחו"ל עד תום חופשת סוכות, הנספחים יועברו לעיונך לאחר שובו ארצה.

בברכה,

רביד בן-עמי, עו"ד

פרקליטות מחוז ת"א (אזרחי)

טלפון: 073-3736212, פקס: 02-6462534

25.10.16

איציק שלום,

ביום 13.10.2016 עדכנו אותך, לבקשתך, כי בירור שערכנו מול משרד החקלאות העלה כי לא נתקבלו התנגדויות להעברת הנספחים לידיך בתוך תקופת הזמן הקבועה לכך בחוק, וכי לפיכך משרד החקלאות מתעתד להעביר לעיונך את הנספחים האמורים עם שובו מחו"ל של הממונה על חופש המידע במשרד.

למרבה הצער, ממשרד החקלאות נמסר לנו כי נפלה שגגה בעדכון זה, וכי עם שובו מחו"ל של הממונה על חופש המידע במשרד, התחוור כי הוגשו שתי התנגדויות לבקשתך במסגרת סד הזמנים הקבוע בחוק.

לפיכך, מתעתד משרד החקלאות לבחון בהקדם את ההתנגדויות לגופן ולקבל החלטה בהתאם. המשרד יעשה כל מאמץ לבחון את ההתנגדויות בזמן המינימאלי הקבוע בחוק.

אנו מתנצלים בשם משרד החקלאות על השגגה שנפלה בעדכון הקודם, אך מבקשים להבהיר, למען הסר ספק, כי מדובר בטעות בתום לב.

לאור זאת, ועל מנת למנוע "טלפון שבור" מעתה ואילך, נבקש כי תקיים את המשך ההתנהלות בנושא במישרין מול משרד החקלאות.

בברכה,

איריס ורביד

רביד בן-עמי, עו"ד

פרקליטות מחוז ת"א (אזרחי)

טלפון: 073-3736212, פקס: 02-6462534

26.10.16

לאיציק בלוי שלום,  

ראשית, אני מתנצל על המענה השגוי שניתן לך בזמן היותי בחו"ל. ההתנגדויות של צדדי הג' נשלחו אלי באמצעות הפקס ובדואר רגיל, וראיתי אותם רק אתמול כשחזרתי מהחופשה.

שנית ברצוני להודיעך כי נדון בהתנגדויות בהקדם האפשרי – אין קביעה בחוק לגבי לו"ז לדיון בהתנגדויות, ובהתחשב שההתנגדויות הגיעו בתקופת חגי תשרי ובזמן היעדרותי, נעשה מאמץ לסיים את הטיפול בהן בימים הקרובים.

לאחר החלטתנו, נודיע לך על המשך הטיפול. בכל מקרה, לפי החוק תהיה תקופה נוספת של 45 יום לאפשר לך או לצדדים שלישיים לעתור נגד החלטתנו.

בברכה,

אילן ישראל

ממונה על חוק חופש המידע

משרד החקלאות ופיתוח הכפר

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/11/2016 07:29 לינק ישיר 
מה קורה שם ?

תוקן על ידי איציק_בלוי ב- 08/11/2016 07:58:41

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-13/11/2016 16:38 לינק ישיר 
יש !!! בעוד 45 יום בע"ה נדע לאן הולך הכסף...

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > חברה וקהילה > יד בנימין > מה אתם הייתם עושים עם 80 מיליון ש"ח ?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר