בית פורומים יד בנימין

הרכבת החדשה של יד בנימין "פלשת שורק" ועתידה של יד בנימין

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-8/6/2017 23:14 לינק ישיר 
הרכבת החדשה של יד בנימין "פלשת שורק" ועתידה של יד בנימין

לפני כשבועיים פורסם ברשומות תוכנית קו הרכבת "פלשת שורק", הקו החדש מאשדוד לקו לוד, קו שיעבור בתוואי כביש שבע ויתחבר ביד בנימין לקו לוד, לפי תוכנית זו כל השטחים שמסביב ליד בנימין הופקעו (הרכבת אמורה להיכנס לקו לוד בשדה שמאחורי רחוב השחף)...

לאור זאת כל עתיד יד בנימין והתפתחותה העתידית תלוי בשטחים לכיוון בית חלקיה ובשטחים שנקראים משום מה "מוסד חינוכי" שטחים שבתב"ע המקורית בר/256 היו שטחי הציבור של יד בנימין ובקומבינת תב"ע בר/256/7 הפכו ל"מוסד חינוכי".

כיום כל השטחים שנקראים "מוסד חינוכי" הם שטחים השייכים למועצה, אבל כבר היו מספר ניסיונות להעביר שטחים אלו על שמה של ישיבת תורת החיים ולדעתי כל תושב קבע ביד בנימין חייב להבין שזה או יד בנימין או שטחים לישיבת תורת החיים.

עשיתי קצת סדר בתוכניות ובמפות הרכבת.

הרכבת תעבור בצד הדרומי של כביש 7 (קרוב ליד בנימין) ותהיה תחנה מול גדרה. הרכבת מיועדת בעיקר למשאות.

עפ"י התקנות אין מגבלת מרחק מבתים אלא רק  "יש תקנות לרעש רעידות זיהום וכו', דרכי התמודדות מיגונים וכו'. נושאים מורכבים..." (כפי שכתבו לי ממינהל התכנון).

ברור שזה תהליך בראשית תכנונו וייקח שנים לביצועו, אבל זה יהיה התוואי ואין שום סיכוי לשנות אותו.

הקו בצבע סגול זה קו הרכבת החדשה. כל האזור עם הקווים הכחולים זה אזור שאסור לתכנן ולבנות בו.

לצערי לא ראיתי בפרוטוקולים של הישיבות בנושא אף נציג של המועצה ואני לא סומך על המועצה שהאינטרסים שלי כתושב נמצאים בראשם, לכן אני מתכוון לעקוב מקרוב אחרי התהליכים ולהיות בקשר עם כל גורמי התכנון (לדוגמא: פתרונות אקוסטיים עלולים לחסום אוויר ואני מעוניין שנושא זו ייבדק כבר עכשיו)

הקו הוורוד זו מסילת הרכבת החדשה.
המסילה הקרובה תשמש את הרכבות לכיוון דרום ותקשר בעתיד בין נמלי אשדוד לאילת והמסילה המרוחקת תשמש את הרכבות לכיוון מרכז
הקווים הכחולים מסמנים אזורים אסורים לתכנון.
בימים אלו מונח באותו תוואי, קו גז חדש ש"ידחוף" את המסילה.

תוקן על ידי איציק_בלוי ב- 03/07/2017 19:33:56

דווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-8/6/2017 23:41 לינק ישיר 

תוקן על ידי איציק_בלוי ב- 08/06/2017 23:44:42

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/7/2017 19:00 לינק ישיר 

לכבוד
רינת כהן
ראש צוות מרכזי פרוייקטים
הועדה לתשתיות לאומיות

לאורך כל השנים לראש מועצת נחל שורק יש אינטרסים שונים מלתושבי יד בנימין, לצערי אני מוצא את עצמי פעם אחר פעם בוועדות השונות ובבתי המשפט.

יד בנימין (ובפרט אני כבית שנמצא די קרוב לסיבוב הרכבת) הולכת לחטוף בגדול את פלשת שורק בתוך הבתים, סביר להניח שרוב התעבורה על הקו תתרחש בלילות ובסופי שבוע, סביר להניח שביום מהימים נצא את עצמנו כגשר בין הנמלים אשדוד – אילת – חיפה.

את רואה בצורה ברורה שאף אחד מתושבי או מנהיגי יד בנימין או נחל שורק אינם מראים עניין בקטסטרופה שאתם הולכים להביא עלינו ולצערי את מרגישה אי נעימות בלשתף תושב בודד שמעוניין לדעת מה תכניתכם.

חייתי מספיק שנים בלוד ליד תחנת הרכבת, חייתי מספיק שנים בכפר חב"ד ליד תחנת הרכבת, נדמה לי שאני מכיר "קצת" איך נשמע סיבובי רכבת ובפרט סיבוב כ"כ חד שאתם מתכוונים להקיף בו את יד בנימין.

יד בנימין הוא היישוב היחיד שבתיו צמודים באופן מדאיג מאוד למסילה החדשה, אנחנו נדרוש את הטמנת הקו בכל הקטע הצמוד אלינו, נתנגד בכל דרך לקיר שיחסום לנו את האוויר (כשכיום יש לנו קיר מהצד הדרומי (בית גנזים)), אנחנו נדרוש מומחה רעש בלתי תלוי, אנחנו נדרוש מומחה איכות סביבה בלתי תלוי וברור שנבדוק נזקי ירידת ערך של בתים ופיצוי על כך.

אשמח מאוד אם תשקלו פגישה מסודרת איתי או עם כל גורם (בהשתתפותי).

בתודה
איציק בלוי
www.yadb.info

דדווח על תוכן פוגעני

נשלח ב-3/7/2017 19:21 לינק ישיר 
שערוריה

מבזה ומבייש שהיחידים שלא מביעים שום עניין בתוכניות הרכבת על אף שיד בנימין היא היישוב היחיד לאורך הקו שבתיו צמודים למסילה, הם חברי מועצה אזורית תורת החיים.
הדבר היחיד שמטריד את מועצת נחל שורק בעניין הרכבת, היא ההחלטה שלא לאפשר לתכנן ולדחוף כאן עוד 500 בתים.
מועצה שמנהלת "הצרחת" שטחים בין גני משחקים, מקוואות ושטחי ציבור לקראווילות שיהפכו את חיי התושבים לגהינום, לא מסוגלת לייצג את התושבים.

שתי ישיבות גדולות מאוד התקיימו בנושא הרכבת בהשתתפות כל הגורמים וכל היישובים שלאורך המסילה, (הוזמנו גם אסקוזידו ושמוקלר (אין לי מושג מי זה) כך נמסר לי מהוועדה לתשתיות לאומיות), כל הנפגעים התלוננו בעיקר על חלקות שדה שיחולקו והפרעה לחקלאים, כולם הסכימו שעדיף שהמסילה תעבור בצד הדרומי של כביש 7 ואף אחד לא היה שם כדי לזעוק את זעקתינו.

המסילה תעבוד בעיקר בלילות
המסילה תקשר בין נמלי אשדוד - אילת וחיפה
המסילה תקיף את יד בנימין בסיבוב חד מאוד שייצור רעשים
המסילה תעבור בצמוד מאוד לבתים (אין תקנות על מרחק ומהות"ל הסבירו לי שבלוד המסילה צמודה לפתחי הבתים ואין בעיה בכך).

קיר נגד רעש כשבצד הדרומי יש את בית גנזים, יחסום את זרימת האוויר ביד בנימין.

תוקן על ידי איציק_בלוי ב- 03/07/2017 19:21:46

דדווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > חברה וקהילה > יד בנימין > הרכבת החדשה של יד בנימין "פלשת שורק" ועתידה של יד בנימין
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר