בית פורומים יד בנימין

אסקוזידו משמיד את יד בנימין

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-19/7/2017 23:46 לינק ישיר 
אסקוזידו משמיד את יד בנימין

כמו אריק שרון הבנאי של יהודה ושומרון שברגע מסוים הפנה את הבולדוזר שלו והשמיד את כל הישובים, כך הבולדוזר שלנו שבנה יישוב למופת, הולך ומשמיד את יד בנימין, כשהתושבים יתעוררו הם ימצאו את עצמם בגל הריסות כשהנכסים שלהם לא יהיו שווים כלום.

היום התפרסם בכלכליסט שאושר לקריאה שניה ושלישית חוק המתיר לפצל דירות ללא צורך בממ"ד ברשויות המקומיות, ובישובים שקלטו מפונים מגוש קטיף, כולל יד בנימין (החוק לא כולל את המועצות האזוריות - במושבים ובקיבוצים לא יוכלו לפצל).

אני מצדיע לאסקוזידו על הבולדוזריות שלו ועל החזון שלו, איך בצעד אחר צעד בקומבינות לא רעות הוא בדרך לממש את החלומות שלו ולהפוך את יד בנימין לנכס של תורת החיים או של אנשים עלומים שחולמים לקבל את הכל לאחר שהישיבה תפשוט רגל.
אני לא מקבל שכר מהתושבים ואין לי את כל הזמן שבעולם לרוץ ממשרד למשרד ולשכנע פקידים כמו אסקוזידו. בשורות הבאות אשתדל להסביר הכל
.

כשקניתי את השטח שלי התבע היתה בר/256 שכללה מוסד חינוכי מרוכז באמצע היישוב (בתוך שטח המוסד היה בניין המועצה, בתי הכנסת, בי"ס ברוייאר ועוד), בתב"ע היו זכויות בניה ל 30 יח"ד עד 120 מ"ר לעובדי המוסד. שטח בית הארחה סומן כשטח המיועד לתיירות.

קרה "נס גדול" והחליט החבר של אסקוזידו לגרש את תושבי גוש קטיף ומועצת נחל שורק הציעה בית לכל מגורש. וכך ביום אחד הגיע אריק שרון לכניסה ליד בנימין, דפק על המכונית שלו ודרש שיכינו במהירות את ה"בית לכל מפונה", וביד בנימין כל הציוד הכבד שמומן על ידינו לפיתוח יד בנימין, הופנה להכין "בית לכל מפונה", ללא כל התרי בניה כחוק וללא כל חוק. אני פניתי לבית משפט בדרישה לעצור את הטירוף והנושא נסגר כשכל הבתים קיבלו היתר זמני כחוק (ומיועדים להריסה ופנוי כשהמפונה מגוש קטיף עוזב).

במהלך המשא ומתן על פינוי גוש קטיף, ישיבת תורת החיים הצליחה להפחיד את המפנים ובסודי סודות התנהלו דיונים על פינויים ליד בנימין ומה יקבלו כאן, ראשי הישיבה אפילו הגיעו באחד הלילות לבדוק את הכלה והנדוניה מקרוב ודרשו שהם יהיו הוועדה שתקבע מי מהמגורשים יזכה לגור ביד בנימין (ועדת גירוש), באותו זמן בגוש קטיף כולם צעקו "מאמינים וזורעים" וכל הימין הפגין (הכל כתוב בדוח מבקר המדינה 58א), המדינה קנתה את העמותה הקודמת שהיתה ביד בנימין והשקיעה כמעט 80 מיליון ₪ בחגיגה. אין ברירה, צדיקים מגיעים ליד בנימין...
העמותה הקודמת היתה שייכת 50% לחנוך וורדיגר מפא"י ו50% למועצת נחל שורק בראשות אסקוזידו. עפ"י דוח מבקר המדינה העמותה היתה בחובות של כ 38 מיליון ₪ כשחלק מהחובות היו ב"פתקים" מוזרים שניתנים לאנשים פרטיים והמדינה שילמה...

לאחר הגירוש כשכל עם ישראל השתתף בצערם של המגורשים וראה איך אין פתרונות דיור. אסקוזידו הגיע לוועדה לתכנון ובניה וביקש לשנות את התב"ע של יד בנימין כדי שיהיו פתרונות למפונים ביד בנימין. (אין בתב"ע שום שינוי לטובת המפונים. לא נוספה אפילו יחידה אחת למפונים – במכרזים שנעשו לאחר מכן בקומבינות, המועצה לא דאגה לשום מפונה שהיה זרוק), אבל יש את האמא של הקומבינות, אסקוזידו שינה מילה אחת והפך את ה"מוסד החינוכי" לבעל זכויות של 120 יח"ד. מ"30 יח"ד של 120 מ"ר" הוא שינה ל"120 יח"ד". הוא גם עשה "טובה" גדולה לתושבי יד בנימין ושינה את שטחי המוסד, הוא קימבן וסיפר שלמוסד היה שטח גדול ועכשיו בשינוי התב"ע הוא "מצמצם" את השטח. הוא "פיזר" את המוסד, מחק את שטח התיירות ותפס אותו לטובת ה"מוסד החינוכי" ושכח לספר שבשטח המוסד היו גם מבני הציבור (המועצה, ברויאר ועוד).
אני וקבוצת תושבים שקנו מגרשים ביד בנימין הגשנו התנגדות והסברנו את כל הדברים, אבל הפקידים היו בטוחים שהם עוזרים למפוני גוש קטיף והם החליטו לדחות את ההתנגדות שלנו.
בהקלטות שיש לי מישיבות הוועדה המחוזית כולל הדיונים הפנימיים, אסקוזידו נשאל על 120 יח"ד והצליח בכמה מילים להעביר עניין, כך שאף אחד אפילו לא דן, למי מיועדות יח"ד אלו ומדוע ואיך אפשר לדחוף ביישוב שתוכנן ל 530 משפחות עוד 120 משפחות.

אחרי שגם המדינה הבינה שבפינוי נעשו הרבה חגיגות, היא החליטה שמבקר המדינה יכתוב דו"ח על הפינוי (תוך כדי הפינוי) ויבדוק מה קרה במהלכה, כך זכה עם ישראל שהמדינה תכתוב את הספר שיכנס להיסטוריה ובו נכתבו כל הקומבינות של מועצת נחל שורק, תורת החיים והעמותות השונות.

קצת סטייה מהעניין, ביד בנימין, לפני שמישהו הבין את הפוטנציאל האמתי ואיך אפשר לעשות קומבינות, יצא מכרז לדיור מוגן על 23.5 דונם. רק אדם חביב אחד ניגש למכרז וזכה ב"לוטו" הוא קיבל את המגרש ללא תב"ע שקובעת את התנאים, ב 2 מיליון ₪ בלבד. הוא ישב ותכנן שכונת מגורים עם דירות של עד 120 מ"ר  ב 13 בניינים. ואז הוועדה המחוזית הבינה שמשהו מתנהל בצורה מוזרה והיא לא הסכימה לתוכניות שלו, הוא פנה לוועדת ערר והדברים שונו קצת, גודל הדירות הורד. הוועדה המחוזית חלמה כמה שנים ופתאום החליטה להגיש תביעה נגד החלטת וועדת הערר בטענה עיקרית שיד בנימין לא תוכל להחזיק מעמד כיישוב עם עוד 170 משפחות, הוועדה הפסידה וערערה לבית המשפט העליון וגם שם הפסידה. השופטים טענו שבמקום יגורו רק בני זוג מעל גיל 55 ללא ילדים, כך שהעומס לא ייפול על יד בנימין (בהמשך נוספה קומה ומספר הדירות הגיע ל 198 וכרגיל הוועדה המקומית שאסקוזידו חבר בה, לא קיבלה את טענותיי (דרך אגב, אסקוזידו גם חבר בוועדה המחוזית)) ועוד ימים יגידו כמה עומס ייפול על יד בנימין בחניות, במכולת, בבתי הכנסת, בבריכה ועוד...

חזרה לנושא. במדינת ישראל יש תוכנית מתאר ארצית שנקראת תמא 35 בתוכנית יש את רשימת כל היישובים בארץ ומה הצפי והאפשרות המקסימלית לבנות בהם, יד בנימין בגלל שכשנכתבה התוכנית הקודמת לא היתה יישוב, לא נכללה ברשימה אבל היו כללים והיה אפשר לבנות עד 450 יח"ד.
לפני כמה חודשים יצא עדכון ואסקוזידו בצורה שקטה הצליח לשלוף את יד בנימין מהרשימה כך שכיום אין מגבלת יח"ד. לצערי אני לא סופרמן ופספסתי את הפרסומים ורק לאחר כל הישיבות הבנתי שאכלנו אותה.

בעקבות דוח מבקר המדינה 58א שדרש שכל המוסדות יוכיחו מה היה להם בגוש קטיף, אף פקיד לא מוכן לחתום עם תורת החיים על הסכם סעיף 81 של פינוי גוש קטיף, אבל כל הפקידים משום מה חוגגים בקומבינות, יום לפני פירוק מינהלת תנופה נחתם הסכם פיתוח עם תורת החיים, הסכם שמספר את סיפורי הקומבינות, הוועדה נתנה לתורת החיים כ 5 מיליון ₪ לתכנון מוסד חדש (על אף שאין איתה הסכם חוקי), כשהוועדה מספרת שהגיעו לידה שתי הצעות, לשפץ את מבני הישיבה ב 80 מיליון ₪ (למה המדינה צריכה לשפץ לתורת החיים מבנים ?) או לבנות בניינים חדשים (ולתת את הישנים ואפילו חלק מהקרקע (וואו) למועצת נחל שורק (מה בדיוק נחל שורק ואסקוזידו יעשו עם הבניינים והשטחים ?)) הוועדה החליטה שעדיף להשקיע בבניינים חדשים במקום לשפץ באותו מחיר. את מחיר התכנון כבר נתנו למועצה, את 75 המיליון לבניה, לא ידוע לי אם נתנו כבר. (ברגע שהוועדה פתחה פתח ברגע האחרון לפני סגירתה, הוועדה עדיין יכולה להתכנס ולתת...).

ביד בנימין נבנו כ 120 קראווליות, חלקם הורדו ופורקו לאחר פינוי המגורשים שעברו לבתי הקבע וכ 80 מבנים עדיין נותרו ביד בנימין, למדינת ישראל אין מושג מי גר בבתים אלו נגד החוק ומי חוגג על כספי השכירות. אבל למדינת ישראל ובפרט למחלקה המטפלת בפינוי הקראווילות יש בעיה וכאן שוב אסקוזידו חוזר לתמונה. המדינה לא מצליחה למכור ולהתפטר מהקראווילות המפונות ומשרד האוצר הוציא מכרז לרשויות המקומיות לקנות את הגרוטאות שאספו ונמצאות בנגב ואז עולה הצעה "מגניבה" אומנם המכרז הוא על מבנים שכבר פונו, אבל ביד בנימין יש עוד כ 80 קראווילות, אז בואו נמכור אותם לתורת החיים (אז מה אם אין איתם הסכם. אז מה אם לא היה להם כלום בגוש קטיף. אז מה אם הקרקע לא שייכת לתורת החיים. אז מה אם לא מגיע להם ואין להם צורך ב 80 דירות שמיועדות לביזנס לא רע). מועצת נחל שורק ממציאה תב"ר של כ 2 מיליון ₪ לטובת עמותה פרטית והמחלקה שמנהלת את נכסי המדינה במשרד האוצר ממש מאושרת הם יוכלו להציג מכירה של חלק מהגרוטאות... אבל יש בעיה קשה...

חלק מהקראווילות נמצאות על שטח שמיועד לבניית מוסדות ולא בתים, חייבים לשנות את התב"ע ולעשות "הצרחות"

עכשיו אנחנו מגיעים לישורת האחרונה וההזדמנות האחרונה למי שאיכפת לו מנכסיו ולמי שמבין שאסקוזידו (הוא גר בבני ראם) הוא זמני כאן ואנחנו נישאר עם כל החגיגה שהוא מכין לנו.

אני הגשתי התנגדות ל"החליף" לנו את השטח היחיד שנותר לנו לעתיד ((אם נצטרך חנות נוספת או ביה"כ וכו') כשכבר כיום עם הדיור מוגן אנחנו מגיעים לכ 1000 משפחות, פי שתיים מהמתוכנן. ועם הקומבינה החדשה המיוחדת ליד בנימין לפיצול דירות, זה השטח היחיד שנותר לנו לאוויר).
כשבתמורה אסקוזידו "נותן" לנו את השטח של המקוואות, את השטח של האולמות של בית הארחה ואת מגרש המשחקים והדשא שמול הבריכה.

אני לא צריך שתגישו התנגדויות נוספות, אני צריך שתגיעו לישיבת הוועדה, שתראו להם שאכפת לכם מהנכסים שלכם, שתראו לוועדה שאסקוזידו נבחר לייצג את תושבי מועצה אזורית נחל שורק ולא את ישיבת תורת החיים.

אתם לא חייבים לבוא, אבל אם לא תבואו אתם תהיו שותפים מלאים ואחראים על הנזק שייגרם לכם מכל הקומבינות.

עדיין אין תאריך, כשיקבע, אפרסם.

קצת על ישיבת תורת החיים. אין ספק שהמוסדות המקומיים של הישיבה, בי"ס טוהר והתלמוד תורה הם מעולים וחשובים.
אין להם שום קשר לישיבה הגבוהה וכל הקומבינות שמסביבה. לי אין שום ספק שלאחר שכל הקומבינות של הדירות יסתיימו, הישיבה תפשוט רגל ותימחק ומשום מקום יגיע אנשים עם "פתקים", בדיוק כמו בפירוק של העמותה הקודמת. אנשים אלו ידרשו את יחידות הדיור שאומנם מיועדות "לתלמידי המוסד בלבד". אבל כמו שהיום לאף אחד אין מושג מי גר שם ואף אחד לא יכול לפקח, כך גם בעתיד כשכל הבתים האלו גם יפוצלו הם יועברו לבעלי ה"פתקים"....

כך בונים צוללות ביד בנימין... 160 מיליון ש"ח ודירות לישיבה שמדינת ישראל לא לרוחה (בלשון המעטה).

תוקן על ידי איציק_בלוי ב- 21/07/2017 11:52:28

דווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > חברה וקהילה > יד בנימין > אסקוזידו משמיד את יד בנימין
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר