בית פורומים יד בנימין

מוסד חינוכי ? תורת החיים ? של מי כל זה ?

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-23/7/2017 18:23 לינק ישיר 
מוסד חינוכי ? תורת החיים ? של מי כל זה ?

הגיע הזמן לעשות סדר ביד בנימין ולהבין של מי השטחים, היסטוריה ויעדים.

את יד בנימין הקימה מפלגת פועלי אגודת ישראל כיישוב שבפועל היה מוסד חינוכי בלבד שהיה שייך בשותפות 50% לעמותה של פועלי אגודת ישראל ו 50% למועצה האזורית נחל שורק.

בתב"ע (תוכנית בניין עיר – המסגרת התכנונית של היישוב) הראשונה של יד בנימין  בר/1/84 לא היה שטח ל"מוסד חינוכי", והשטח סומן כשטח ל"בניני ציבור" בצבע חום, 95 דונם.
השטח של בניין המועצה האזורית נחל שורק ובי"ס ברויאר וכו' סומנו כשטח ל"מוסדות" בצבע חום עם פסים שחורים, 18 דונם.בשנת 2000 הוחלט להפוך את יד בנימין ליישוב ובתב"ע השנייה של יד בנימין בר/256 "נולד" סימון חדש ומושג חדש "מוסד חינוכי" ה"מוסד החינוכי" סומן בצבע חום עם פסים לבנים ו"קיבל" 86 דונם, במרכז יד בנימין, כשבתוך השטח נמצאים גם חלק מה"מוסדות" (בניין המועצה, בי"ס ברויאר ועוד) בשטח של 18 דונם, שטח ה"מוסד החינוכי" האמתי היה (86-18) 68 דונם.
בית הארחה שהיה קיים בצורה לא חוקית לפני תב"ע זה "הוכשר" וקיבל 27 דונם שסומנו בצבע צהוב.


בשנת 2006 לאחר הגירוש הגדול בתב"ע השלישית של יד בנימין (תב"עת הקומבינות) בוצעו "הצרחות" ונלקחו שטחים מהציבור לטובת "מוסד חינוכי" שכאילו נקנה עבור ישיבת תורת החיים  (מדינת ישראל קנתה את זכויות העמותה (שלא היו לה זכויות בקרקע) ואת המבנים שהיו שייכים לכאורה לעמותה), עם ישיבת תורת החיים לא נחתם עד היום הסכם 81 שהיה אמור לתת לישיבת תורת החיים מה שהיה לה בגוש קטיף (עפ"י דוח 58א של מבקר המדינה, כמעט כלום)) ה"מוסד החינוכי" שהיה לו 68 דונם בפועל, "הוצרח" וקיבל 72 דונם שפוזרו ביד בנימין (תוך תפיסת שטחים נוספים שעליהם היו מבנים של העמותה וסומנו כצבע חום (בניני ציבור), בשטח זה נכלל גם בית הארחה.


בתב"ע החדשה בר/מק/2/8/256 (תב"עת ה"הצרחות") מוחלפים שטחים ששייכים לציבור (תושבי המוא"ז נחל שורק) ועליהם בנייני ציבור ושטחים ירוקים בשטחים ששייכים לציבור, כשאסקוזידו עובד על הציבור ובפועל מעביר שטחים ל"מוסד חינוכי", או יותר מדויק לישיבת תורת החיים שכאמור מעולם לא נחתם איתם הסכם ולא מגיע להם, לא שטחים ולא דירות.

לצערי רוב תושבי יד בנימין לא מבינים שמישהו במדינת ישראל התחרפן לחלוטין והחליט למכור 55 דירות בגודל 90-120 מ"ר ב 2 מיליון ₪ בלבד (36 אלף ₪ לדירה כולל קרקע) לישיבת תורת החיים שעפ"י דוח 58א של מבקר המדינה, לא הוכיחו שהיה להם נכסים בגוש קטיף.

לדעתי, אם אותו פקיד החליט לחלק קרקעות ובתים, ילדיי וילדי תושבי יד בנימין קודמים לכל אחד אחר. על אותו פקיד לקבוע קריטריונים או לעשות הגרלה בין תושבי יד בנימין.

דווח על תוכן פוגעני

מחובר
נשלח ב-26/7/2017 22:28 לינק ישיר 
חופש המידע


דדווח על תוכן פוגעני

מחובר
   
בית > פורומים > חברה וקהילה > יד בנימין > מוסד חינוכי ? תורת החיים ? של מי כל זה ?
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר