בית פורומים יד בנימין

המלחמה היא של כולנו. לא שלי.

שלום אורח. באפשרותך להתחבר או להירשם
הצג 15 הודעות בעמוד הוסף לדף האישי  דווח למנהל שלח לחבר
נשלח ב-26/7/2017 20:41 לינק ישיר 
המלחמה היא של כולנו. לא שלי.

אני כותב לבעלי הבתים ביד בנימין ולא למשכירי הבתים שהיום פה ומחר לא ברור

הגענו לישורת האחרונה
במשך מעל לעשר שנים אני "נלחם" על יד בנימין ועל עתידה, בכל שינוי אני בודק את ההשפעה העתידית שלה עלינו בעלי הבתים ומתנגד בהתאם.
כל השינויים היו כדי להגיע לרגע הזה, הרגע שישנה וישמיד את יד בנימין כפי שכולנו מכירים.

תוציאו בבקשה את אסקוזידו מהחשיבה העתידית, הוא אדם טוב שעוזר לאנשים וכו', ראש מועצה שבנה יישוב לתפארת, אבל הוא לא גר כאן ובעתיד גם לא יהיה ראש המועצה.

הגיע הזמן שתבינו, יד בנימין נבנתה ל 530 משפחות, כל הצנרת ביוב ומים מיועדות ל 530  משפחות או יותר מדויק לעד 2600 תושבים, מי שמספר לכם שנבנתה צנרת כפולה, הוא או נוכל או גנב (מבעלי הבתים ניגבו כספים לפיתוח שטח בהתאם לתב"ע, אם מישהו הכפיל את הצנרת, הוא גנב את הכספים מבעלי הבתים וחייב להחזיר כספים אלו(.
גם המוסדות נבנו לפי רשימה זו, בתוספת מבורכת שקיבלנו בזכות מפוני גוש קטיף.

בשינוי תב"ע (תוכנית בניין עיר, התוכנית שקובעת מה מותר לבנות בכל עיר) שממש זויפה, שונתה שורה קטנה שבה היה כתוב שיש ביד בנימין 30 דירות שהיו שייכים לצוות הישיבה שהיתה כאן, בגודל 120 מ"ר כל דירה.
ל 120 דירות ששייכות לישיבה, זיוף זה לא הופיע במטרות שינוי התב"ע ובדיון שנערך, הצליחו להסיט את הדיון ולא לדון בזיוף זה, והאם יד בנימין תוכל להחזיק מעמד בתוספת זו.

בהמשך, תוכנן כאן ביד בנימין דיור מוגן ע"י יזם פרטי, היזם רצה לבנות שכונת מגורים חדשה שנראתה כשכונה לכל דבר עם דירות מאוד גדולות, היזם עבר תהליך ארוך שהגיע עד בג"צ, הוועדה המחוזית שעשתה המון טעויות, הבינה שיד בנימין בדרך לקטסטרופה תכנונית וממש נלחמה ביזם וגם הפסידה המון. לצערי בגלל הטעיות של הוועדה והזמן הארוך, הפסדנו, תוך טענה מוזרה של בג"צ שתושבי הדיור המוגן לא יזדקקו לשירותים מיד בנימין ולכן הם כעין ישוב נפרד...
לאחר ההפסד בבגצ של הוועדה המחוזית, לא התבייש היזם ולא הספיקו לו 173 דירות ועל אף התנגדותי הוא הצליח להגדיל ל 198 דירות בוועדה המקומית.

כיום יש ביד בנימין 830 משפחות ובעתיד הקרוב יתווספו כ 200 דירות של הדיור המוגן ויהיו כאן כ 1000 משפחות כמעט פי שתיים מהמתוכנן.

במהלכים שלא לטובת יד בנימין ובשלבים כמו בשיטת הסלמי, שונו הגדרות תמ"א 35 (תוכנית מיתאר ארצית שקובעת כמה משפחות יהיו בכל יישוב) ומעד כ 500 משפחות שיכלו לגור ביד בנימין, הועברנו לצורת יישוב כמו עיר שאין מגבלות על גודל היישוב.
יד בנימין היא בעלת גבולות קשיחים ומאוד בעייתיים, שלושה כבישים צמודים, מסילת רכבת עתידית צמודה, מכון טיהור שפכים ושני נחלים.
דהיינו, כל תוספת בתים, הם בתוך המסגרת הצפופה, ללא שום אפשרות הרחבה.

מתושבי יד בנימין נלקחו כל שטחי הציבור, ששייכים לנו ומיועדים לעתידנו, והועברו ל"מוסד חינוכי" ("מוסד חינוכי" זה לא ישיבת תורת החיים אלא הגדרה של שטחים שלכאורה שייכים למועצה ומיועדים למוסדות חינוך (בהמשך אפרט על תורת החיים)), השטח היחיד שנותר לנו הוא השטח שמול המועצה ועליו הוקמו המבנים הזמניים למגורשים בהיתר זמני עפ"י חוק מיוחד, עפ"י חוק זה על המדינה לפנות את המבנה הזמני ברגע שהמגורש עזב אותו ועבר לבית קבע.

בימים אלו אמור לעבור חוק לפיצול דירות, מדינת ישראל הבינה שאי אפשר לפצל דירות ביישובים קטנים כי היישובים יקרסו ולכן חוק זה לא חל על המועצות האזוריות חוץ מיד בנימין שמישהו הצליח "להסביר" שהמפונים מסכנים ולכן הם חייבים לפצל את הבתים שלהם.

בקומבינות אין סופיות ובהצלחה מרובה, הצליחו להסביר לסגן החשב הכללי שאחראי על פינוי המבנים הזמניים (שתקוע עם מאות בתים כאלו בנגב, שפונו מכל מיני יישוב, ללא הצלחה למכור אותם) שיש לו הזדמנות "למכור" את המבנים הזמניים שביד בנימין לישיבת תורת החיים ולהשאיר אותם ביד בנימין וכך המדינה "תרוויח" 2 מיליון ₪ בתמורה ל 55 בתים שלכאורה קיימים כאן (בפועל יש 100 מבנים יבילים ואין לי מושג מי גנב אותם מהרשימות של נכסי המדינה).

אבל יש "בעיה", 32 ממבנים אלו נמצאים על השטח הציבורי שלנו, ועכשיו הגענו לישורת האחרונה, צריך "להצריח" את השטחים, להעביר את השטח האחרון של הציבור ולרשום אותו לטובת ישיבת תורת החיים.
כדי לעשות זאת, מציעים להעביר לנו בתמורה, שני שטחים, את השטח שעליו בנויים המקוואות וחדרי האוכל של בית הארחה ואת הדשא היפה שמול הבריכה...

הגיע הזמן "להכיר" את ישיבת תורת החיים ואני מבקש לא להתבלבל, אין לי דבר נגד התלמוד תורה או ביה"ס היסודי טוהר לבנות, מוסדות שבהם לומדים תלמידים רבים מיד בנימין, מוסדות שנבנו כחוק ע"י משרד החינוך.

לישיבת תורת החיים לא היה כמעט נכסים בגוש קטיף והם לא הצליחו להוכיח בעלות, הדבר היחיד שבו הצליחה הישיבה, להפחיד את יונתן בשיא שהיה אחראי על הגירוש, שאם לא יגיעו עם הישיבה להסכם, הפינוי יסתיים באופן גרוע... מבקר המדינה בדוח 58א שמספר על כך, מספר גם שלאחר הפינוי הם לא הצליחו אפילו להוכיח זכאות לדיור ל 10 משפחות, כשבפועל הוכנו להם ביד בנימין כ 80 דירות...
ישיבה זו עם ניסיון גרוע בגוש קטיף, הצליחה להביא אלנו את כל השיטות שאנחנו עוד נתבייש בהם.

מכיוון שמבקר המדינה כתב דוח ודרש שהישיבה תוכיח שהיו לה נכסים בגוש קטיף ומכיוון שהישיבה לא הצליחה להוכיח. עד היום לא נחתם עם הישיבה הסכם על הפינוי, הסכם שנקרא הסכם 81. אבל הישיבה לא ישנה בלילות ומה שלא מקבלים עפ"י החוק, קובעים עובדות בשטח ומערבבים את פקידי המדינה, כשלצערי כל פקיד מקבל מידע אחר וכשרוב הפקידים עושים את עבודתם ביושר ובטוחים שהם עושים את הדברים הנכונים.

הפקידים בוועדה המחוזית לפני 10 שנים היו בטוחים שבשינוי התב"ע הם עוזרים למפוני גוש קטיף וממש יצאו מגדרם לעזור (כשכותרת השינוי היא "כל השינויים הם למען מפוני גוש קטיף") בפועל אף מפונה לא קיבל כלום ואפילו הפוך (ממש נלחמו נגד מפונים שרצו לגשת למכרזים).

פקידים במינהלת תנופה ובעיקר בוועדה המיוחדת נתנו לישיבת תורת החיים כספים שהם אפילו לא חלמו לתת למגורשים "הרגילים" וברגע לפני החיסול של המינהלת, נתנו לישיבה מעל ל 4 מיליון ₪ לתכנון ישיבה ומבנים חדשים כשבעתיד הם התכוונו לתת עוד 75 מיליון ₪ לבניית מוסדות אלו לבניה, כשהם כותבים במפורש שעם הישיבה לא נחתם הסכם. ובצורה ממש הזויה, הם מסבירים למה הם נותנים להם את הכספים, כי: המבנים נבדקו והוצאו שתי הצעות או לשפץ את המבנים וזה יעלה 75 מיליון ₪ ... או לבנות מבנים חדשים באותו סכום ומכיוון שהם חושבים שהשיפוץ לא יחזיק מעמד, לכן הם מעדיפים לתת להם כספים לבניה חדשה...
כמה מגורשים קיבלו כסף לשיפוץ ? יש לכם מושג כמה מפונים התחננו לאותה וועדה לקבל תוספות של כמה מאות שקלים וכמה נדחו ? (תחפשו באינטרנט, תהיו בהלם).

ממכתב שקיבלתי ממשרד האוצר ומהאחראי על פירוק המבנים הזמניים, נכתב לי שלמדינת ישראל אין מושג מי גר כיום בבתים ולכיס של מי נכנסים כספי השכירות...

לסיכום
מדינת ישראל איבדה את הצפון והחליטה לתת או "למכור" לישיבת תורת החיים את המבנים הזמניים, כשאת הקרקע "נותנת" מועצה אזורית נחל שורק, כל בית ב 36 אלף ₪ בלבד.

100 בתים שבעתיד יחולקו לשתיים. ומי לדעתכם יגור ב 200 דירות נוספות, איך לדעתכם תיראה יד בנימין כשישיבה מנהלת את נכסיה ובתיה ? איך נוכל לחיות בצפיפות של 1200 משפחות, כשאסקוזידו יחזור לביתו בבני ראם וכבר לא יהיה ראש מועצה ?.

לחלופין, אם כבר השתגענו ולא איכפת לנו איך נחיה בצפיפות הזו, מדוע לא להילחם על כך שמדינת ישראל שרוצה "למכור" את הבתים לתורת החיים, תמכור את הבתים, לנו, התושבים ? מי לא מוכן לשלם 36 אלף ₪ כדי שלילדים שלו יהיה בית ?

עד היום כל ה"מלחמות" שלי היו "שלי", אני לא חששתי והוצאתי כספים למען כלל התושבים, בימים אלו לאחר שפניתי לכל הגורמים, אני מכין בג"צ נגד כל הרשויות ובג"צ עולה הרבה כסף ונראה לי שמן הראוי שכל אחד מהתושבים (בעלי הבתים) יהיה שותף.

בימים הקרובים אפרט את הסכומים ואציע איך להעביר כספים. 

תוקן על ידי איציק_בלוי ב- 26/07/2017 21:10:57

דווח על תוכן פוגעני

בית > פורומים > חברה וקהילה > יד בנימין > המלחמה היא של כולנו. לא שלי.
מנהל לחץ כאן לנעילת האשכול
הוסף לעמוד האישי  דווח למנהל שלח לחבר